aneta.giraffe aneta.giraffe komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Jako vždycky - nepřekonatelný Carter. Já ty jeho knihy miluju. Ano, ty vraždy jsou hrozné, nechutné a brutání. Vrazi totální magoři.
Ale jsou to jedny z nejčtivějších knih, co jsem kdy měla v ruce.

29.03.2024 5 z 5

Zasmála jsem se, pobrečela si a poučila se. Navrhla bych to jako povinnou četbu.
Skvěle kladené otázky od pana Moravce. A před Markem klobouk dolů. Jsem ráda, že dělá to co dělá. A hlavně JAK to dělá.

07.02.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Super příjemné čtení.
Po dlouhé době jsem vyměnila žánr - vraždy za romantiku. Na Vánoce ideální. Určitě si přečtu nějaké další autorčiny knihy.
A že to bylo “umělé, jak tady někdo píše? Bylo. No a co? Nic jiného jsem od knihy takového druhu ani nečekala.

01.01.2024 4 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Čtivá knížka, popravdě mě mile překvapila. Zasazeno do zajímavého (a dost ponurého) prostředí. Jako bonus je detektiv Rudi fakt sympaťák. ;-)

26.03.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Hodně velký překvapení. Moc pěkně se mi kniha četla.
Na konci by snad člověku ukápla i slzička. U mě ne kvůli dětem, ale kvůli “psíčkovi”.

15.01.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Mně se to četlo dobře. A to i když nemusím to střídání “vypravěčů”.
No, zápletku jako od Nesba nečekejte. Ale jako lehčí čtení je to v pohodě.

17.11.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Těšila jsem se. Už jen ten (pro mě) děsivý přebal. A… zklamání. Až v druhé půlce mě to víc chytlo.

13.11.2022 3 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Nezaujalo mě, bohužel. Čekala jsem “něco víc”.

15.06.2022 3 z 5

Jak se dělá zoo Jak se dělá zoo Petr Fejk

Skvělá práce, věřím mu každé slovo. U knížky jsem se hodně zasmála a přiznám se, i pobrečela.
Neuvěřitelné, co vlastně všechno takové ředitelování obnáší.
Už jako dítě jsem v zoo chtěla pracovat. I kdybych si ten sen ještě někdy splnila, v té pražské jsem tu nejlepší dobu evidentně prošvihla.

10.12.2021 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Přečteno jedním dechem. To je prostě King.

16.01.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nemohla jsem se začíst - dokonce jsem knihu zaklapla a odložila. Harry mě prostě nebere. Nicméně! Dala jsem mu po pár dnech druhou šanci. Dobře jsem udělala, nakonec to nebylo tak zlý.
Aspoň v jedný knížce nechlastá, kéž by mu to vydrželo. ;-)
Tak za rok nashledanou, pane Hole. Častěji to nedám. :)

10.01.2021 4 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Tak jako jo. Oddechovka na prázdniny. Pokud má člověk představivost, tak ho nadchne islandská zima. Nikoliv ta islandská jména. To kolikrát nešlo plynule přečíst, tak jsem si vytvořila vlastní zkomoleniny. :-) :-)

27.08.2020 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tak, jak je mi strašně nesympatický Harry Hole od Nesba, tak naopak zbožňuju Roberta Huntra. :)
Jinak ke knihám pana Cartera neni co dodat, aby se člověk neopakoval - jako vždy to bylo skvělé čtení.

22.08.2020 5 z 5

Temné sosny Temné sosny Will Dean

Nemohla jsem se začíst, nicméně nakonec pěkné. Ač mám přírodu ráda, ta zde popisovaná byla chvílemi děsivá. Bydlet bych tam nechtěla.

12.03.2020 4 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Nezaujalo mě. Líbí se mi obálka, ale obsah můj šálek čaje není.

26.02.2020 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Je pravda, ze jsem se nemohla zacist. Nicmene ve finale to nebylo az tak zle.
Máša (to jmeno je teda des) mi teda lezla na nervy od zacatku, ale Frances s Tonym tomu davali protivahu.

22.02.2020 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Na obalce knihy se pise, ze cteni kastelanskeho deniku je na jeden zatah. Tak to sedi. Zacala jsem v patek pred spanim,v noci se mi o tom dokonce zdalo. :) Docetla jsem druhy den po obede. Skvele!

07.09.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Bez váhání dávám 5*. Skvělý příběh, ke konci knihy jsem se nestačila divit...

29.08.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Moc dobre napsane. I se clovek pri cteni musel parkrat pousmat, ac to co hlavni “hrdina” delal, je nepredstavitelne odporne.

17.08.2019 5 z 5

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Vubec to nebyl spatny pribeh. A stare zname - penize vazne nejsou vsechno...

14.08.2019 4 z 5