Rusko sužuje pandemie

To, co začalo jako docela obyčejná sezonní chřipka, rychle přeroste v katastrofu. Do infikovaných měst vstupují regulární vojska, je vyhlášena karanténa a obklíčená města začínají rychle vymírat. Šestatřicetiletá Aňa a její rodina, manžel Sergej a šestnáctiletý syn Míša, bydlí v malém domě za Moskvou a jen díky tomu jsou ještě naživu. Aby mohli přežít, musí odtud neprodleně a co nejdál pryč. Jediné místo, které připadá v úvahu, je malé zamrzlé Vongozero s loveckým domkem uprostřed liduprázdné tajgy poblíž finské hranice. Několikačlenná výprava, osm dospělých a tři děti, která se dala dohromady docela náhodou, a čtyři auta až po střechu naložená nezbytnými věcmi a kanystry s benzinem míří na sever napříč rychle vymírající zemí. Je to podivná a nesourodá parta, kterou spojuje jediné přání – zachránit se....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181559/big_rusko-suzuje-pandemie-gHx-181559.jpg 3.7134

Vongozero 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Vongozero, 2011

Kniha Rusko sužuje pandemie

emilieselden

Pro mě docela zklamání. Skoro žádné napětí, spád, což by člověk od takové knihy asi čekal. Postavy nepříliš sympatické, ploché. Zvláště jedna apatická mě dost štvala. Závěr také nic. Klidně mohla být o 200 stránek kratší. Prostě dost nuda.

knihovna22

Nebyla to taková ta kniha, která vás nutí stále číst dál a dál, takové lážo - plážo čtení, chyběla tomu prostě šťáva. Chvílemi jsem měla pocit, že mě z toho věčného dřepění v autě už bolí celé tělo a měla jsem potřebu odložit knihu a jít se radši protáhnout . A musela jsem se pousmát, když jsem se konečně dopracovala k tomu, že Miškovi je 16 let, poměrně dlouho jsem žila v tom, že mu bude tak 6 - 8 let :-)

adelinka

Prvý krát som ju čítala dosť dávno a prišlo mi to také desivé. Teraz som si ju prečítala už v čase pandémia. A asi ešte viac desivejšie. A dočítavala som ju už v čase nakazenia, s teplotou v posteli....

MarieH

Viděla jsem seriál K jezeru a potom četla knížku, kniha se mi líbila, doporučuji !!!! Ale také doporučuji podívat se na seriál K jezeru, už jen pro to co dokáže udělat scénárista s knižní předlohou, kniha i serál jsou moc hezké, ale v současné době covidové mi běhal chvílemi mráz po zádech. Před covidem bych Pandemii brala jako sci-fi ale teď je všechno možné.

Zlatinka.Emilly

(+ SPOILER) Kniha mě zatáhla do děje a já byla moc ráda, že jsem ji nečetla v březnu 20, kdy ji nějaká dobrá dušička nabídla ke čtení jako vhodnou do dané doby. Samotný příběh se mi zdá v poměru s tím, co se děje, přehnaný, přesto jsem přes celé Rusko cestovala v jednom ze čtyř aut společně se skupinou 11ti lidí Jen moje slovo nemělo platnost, jinak by se poučili a nevystupovali všichni z aut. No nakonec jsem doputovala společně na ostrov záchrany. Jenže kniha v nejlepším, pro mně, skončila. Přivítala bych pokračování. Za super čtení i krásnou obálku dávám 8 hvězdiček.

Johana
08.11.2020

Na Netflixu jsem sledovala seriál "K jezeru", který se mi líbil - tak jsem si našla knižní předlohu. Za mne - seriál byl lepší, má i trochu jiné postavy a přišel mi pravděpodobnější, ale původní příběh paní Vagnerové také není špatný. Trochu mu chybí konec - vypadá to na úmysl napsat i druhý díl, rozehrané drama by tu bylo: pokud ale vím, druhý díl napsán nebyl a nebude.

monci6485
23.10.2020

Před rokem bych po takové knize nesáhla a určitě by mě nebavila.
Postavy v knize nejsou zrovna sympatické. Často jsem nesouhlasila s jejich jednáním, například u cisterny. No ale nikdo neví, jak by se v takové situaci zachoval, každému jde jen o přežití. A třeba nás to jednou čeká taky..

lusila
26.04.2020

" Pocit bezpečia, ktorý sme mali, kým sme sa viezli pustým nočným lesom, žiaľ, nevydržal dlho-neprešli sme ani desať kilometrov, keď sa v diaľke opäť zamihotalo elektrické svetlo. Ľudia, ľudia, premýšľala som a smutne som sledovala cestu, ako je vás všade veľa, ako je vás plno, ako husto bývate a nikam sa pred vami nedá utiecť, nech by sme odišli akokoľvek ďaleko."

P.S. Ak by som túto knihu čítala skôr, nevedela by som, čo je to rúško...