Rusko sužuje pandemie

Rusko sužuje pandemie https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181559/bmid_rusko-suzuje-pandemie-gHx-181559.jpg 4 153 53

Vongozero série

1. díl

To, co začalo jako docela obyčejná sezonní chřipka, rychle přeroste v katastrofu. Do infikovaných měst vstupují regulární vojska, je vyhlášena karanténa a obklíčená města začínají rychle vymírat. Šestatřicetiletá Aňa a její rodina, manžel Sergej a šestnáctiletý syn Míša, bydlí v malém domě za Moskvou a jen díky tomu jsou ještě naživu. Aby mohli přežít, musí odtud neprodleně a co nejdál pryč. Jediné místo, které připadá v úvahu, je malé zamrzlé Vongozero s loveckým domkem uprostřed liduprázdné tajgy poblíž finské hranice. Několikačlenná výprava, osm dospělých a tři děti, která se dala dohromady docela náhodou, a čtyři auta až po střechu naložená nezbytnými věcmi a kanystry s benzinem míří na sever napříč rychle vymírající zemí. Je to podivná a nesourodá parta, kterou spojuje jediné přání – zachránit se.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Vongozero , 2011

Soptinka
12.04.2015 2 z 5

Jsem spíše zklamaná....děj se moc táhl a skoro vůbec neutíkal. Navíc té akce tam moc nebylo.

RADOST
30.03.2015 4 z 5

Prostřednictvím skupiny vnucených spolucestujících je nastíněno chování lidí v krizové situaci. Psáno jednoduše, překlad má své slabiny. Kladem je námět ( taková situace může vzniknout kdykoliv a kdekoliv) a prostředí, ve kterém se odehrává (ruská specifika). Napínavé, čtivé - doporučuji.

cantona
31.01.2015 2 z 5

Dávám dvě hvězdičky pouze za to, že se to celkem dobře četlo. Děj této knihy byla totální nuda. Pokud máte problémy s usínáním tak mohu jen doporučit. Téma této knihy měla potenciál, který autorka úplně utopila. Možná kdyby to nebylo psáno v první osobě z pohledu hlavní hrdinky, tak by to snad ještě šlo. Jenže....

mysterygirl
12.01.2015 5 z 5

Za mě je to 5 hvězdiček a klidně i 6 bych dala..Je to příběh, o které se mi v noci zdá...který mi pořád leží v hlavě a myslím na něj..Je to dobře napsané, není potřeba popisovat víc mrtvých..i ´tak mi to stačilo...jen ten konec..jsem taky pro pokračování

Mergirus
15.11.2014

0d této knihy jsem čekala daleko víc. Možná už jsem krvelačná bestie, ale na to, že to měl být thriller, tak se tu nevyskytovalo žádné napětí, téměř žádná krev a mrtvoly. Od pandemie si holt člověk slibuje něco víc než jen zabitého psa. Velké zklamání na mnoha stránkách.

Sobotikova
12.07.2014 4 z 5

Četla jsem už hodně apokalyptických a postapokalyptických či jiných katastrofických knížek, tak mám tedy s čím srovnávat. Tato knížka se prostě asi chlapovi příliš líbit nebude, akčních scén je tam poskrovnu a spíše se zabýváme niternými pocity hlavní hrdinky, která se ocitla nedobrovolně na cestě zimní krajinou Ruska s manželem, synem a jeho bývalou manželkou a dítětem a dalšími lidmi. Každopádně knížka se dobře četla a líbila se mi. Občas jsem si při četbě vzpomněla na úžasnou knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/cesta-18, kde hlavní hrdinové také putují za pomyslnou záchranou, která je ale na konci nečeká.

mrnka.t
08.06.2014 2 z 5

No, kniha se dobře přečetla, ale nebyla zas až tak napínavá jak bych čekal, celkem vzato se tam nic pořádného nedělo.

Mufko
06.03.2014 1 z 5

Vždy keď sa dialo niečo zaujímavé a chlapi vybehli von - čítal som o pocitoch ženskej ktorá ostala voľakde skrytá za rohom.

Ako... :D

Hlavná hrdinka má typickú vlastnosť ženy - rozpitvávať veci dovtedy kým z toho nevznikne problém.

Ak ste žena rovnakými vlastnosťami, túto knihu rozhodne odporúčam.

(+ Miestami som mal dojem že autorka nechala nech pár strán napíše jej 13-ročná dcéra. Možno to bolo prekladom, no pochybujem.)

LuckaH2
20.02.2014 5 z 5

Dobře čtivá kniha! Mě uchvátila - prostředí Ruska, nedobrovolné "dobrodružství" hrdinů, vlastní zamyšlení, co bych v takové situaci dělals, o koho bych se snažila postarat, jaké má člověk dno...troch otevřený konec, ale pokračování neočekávám.

Holubicka87
08.02.2014 2 z 5

Tahle kniha bohuzel neni salek meho caje. Donutila jsem se ji precit asi do 3/4, protoze jsem stale doufala, ze se neco konecne stane, ale kdyz se nic moc zajimaveho nestalo dosud, tak uz jsem neverila, ze vubec neco prijde. Knihu jsem nedocetla a jen se podivala na konec, jak to dopadlo.

Hřibče
10.01.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla a bavila mě. Téma, kterému se autorka v příběhu věnovala, je velmi zajímavé a rozhodně ne nereálné. A i když už bylo apokalyptických knih na podobné téma napsáno bezpočet, tak přečtením Pandemie rozhodně nic nezkazíte. ;) Zasazení příběhu do ruského prostředí byla velmi příjemná změna, kterou jsem uvítala. Občas se děj sice malinko táhl, ale ne nijak radikálně. Vlastně je kniha velmi čtivá na to, že se děj motá hlavně kolem únavné jízdy v autě strachu z okolních vesnic a měst. Doufám, že bude pokračování. :)

Thanyss
24.11.2013 3 z 5

Ideální četba pro chřipkového období. Více v sekci "Recenze".

adelinka
27.06.2013 5 z 5

takisto rýchlovka s napätím.....ľudia v Moskve a v okolí si zo začiatku neuvedomujú kam môžu následky epidémie viesť.....Anin svokor, si tieto dôsledky uvedomuje.....príde pre svojho syna s rodinou, zoberú so sebou aj susedov, bývalú manželku Aninho manžela so synčekom a vyberú sa na cestu do ďalekej tajgy, kde sa chcú ukryť pred rabovaním a násilím.....po ceste stretávajú aj známych, ktorí sa k nim pridajú.....cesta nie je jednoduchá....v zime, v snehu sa pomaly presúvajú na vybrané miesto....po ceste sa stretajú s násilím, s bolesťou.....záver prezrádzať nebudem.....

apokalypsa pandemie zfilmováno – TV seriál postapokalyptické romány

Jana Vagnerová