Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Přečteno jedním dechem. Zase jedna o tom kolik nespravedlnosti na světě bylo, je a bude.

24.07.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Moc pěkné, hodně k zamyšlení a to mám ráda.

01.05.2023 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Literární skvost, doporučuji.

18.02.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Paní Klevisová nezklamala, jako vždy.

04.02.2023 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Paní Klevisová krásně střídá prostředí svých detektivek a to se mi hodně líbí. O stylu psaní a vztahových zápletkách ani nemluvě.

14.10.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Po bohyních moje druhá kniha od Katky. A opět zážitek. Děkuji.

29.01.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

A jízda pokračuje dál a neubírá na rychlosti a napětí. Hned šahám po třetím díle ;-)

29.07.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jako vždy nečekané, koukala jsem s otevřenou pusou a nemohla uvěřit. Brilantní.

01.02.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

S dalším a dalším dílem příběhy gradují. Budu si muset napsat Ježíškovi o další tři v pořadí. Jen nevím, jestli to do Vánoc vydržím ;-) Joona i Saga mě fakt baví.

06.10.2019 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

V podstatě nejde o detektivku, i když zápletka tam je opravdu krásně vymyšlená. Moc jsem od knihy nečekala, četla jsem kvůli výzvě. O to víc mě překvapilo, jak mě děj vtáhl, pěkné vykreslení postav a jejich popis. Hlavně popis psychicky narušené hrdinky, její pocity. Paráda a děkuji autorovi.

09.12.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krása....

26.11.2018 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Smekám klobouk před panem Otčenáškem, který dokázal do pár stránek "vtěsnat" takový děj, tolik pocitů, tragických osudů ...

30.07.2017 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Ač se vždy už od začátku snažím soustředit na všechny detaily, stejně se mi nikdy nepodaří odhalit vraha dříve, než mi to prozradí Poirot. Prostě takové ty maličkosti, co dělají detektivku pravou detektivkou mi bohužel (nebo bohu dík) unikají. A já si to vždycky moc užívám, pro mě je to skvostně vymyšlené a pěkně napsané.

20.07.2016 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Jak mě ten Harry chyběl...

21.04.2024 4 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Ach jo, ta krásná mrcha...LÁSKA...nám dává zabrat, jak v dnešní době, tak i kdysi. To se jen tak nezmění, naštěstí.

29.12.2022 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

To jsem ani nečekala, ale takové krásné pohlazení po duši. I slzičky ukáply...

05.02.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Pro mě docela náročná knížka. Styl psaní je opravdu osobitý. Hlavní hrdina...to je fakt síla. Tato knížka se mi opravdu z hlavy jen tak "nevymaže".

29.02.2020 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Taková pěkná oddechovka. Překvapilo mě, jak film věrně kopíroval obsah knížky. Za mě povedené a navíc mám splněno téma do čtenářské výzvy.

12.01.2020 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět pořádně zamotané. V tomto díle mi přišel Harry trochu jako James Bond - nesmrtelný. Ale stále je to pro mne čtenářský zážitek a těším se na další životní i pracovní peripetie HH.

07.01.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Noo, i takovýhle dokáže život být....

05.02.2024 4 z 5