Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tak aktuální v této době, úplně mě z toho mrazí. A ten konec.... Pan Čapek opět nezklamal.

27.03.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásné, silné, nezapomenutelné...

03.07.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha.

25.06.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové pěkné pohlazení po duši. Úplně jsem se v té Kodani ocitla s nimi.

16.04.2023 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Takovéto detektivky se mi líbí, náhled do spletitých lidských vztahů a k tomu detektivní zápletka. Za mě něco, jako Agatha Christie po česku. Paráda.

21.08.2022 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Nechápu, prostě to nechápu, jak někdo může vymyslet takový příběh, že až do konce nevíte, kdo je vrah? A to v každé knížce??? Úžasné, jako vždy.

04.12.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Paráda, hned se vrhnu na další díl a jsem zvědavá, jestli to bude taky taková "jízda".

18.07.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Roztomilá knížka o těžkém životě na farmě. Autorka popisovala vše s ironií pro ni vlastní, tam, kde by se ostatní už hroutili. A o tom to je. Brát život vždycky z té lepší stránky, ať už se nacházíme v těžší části životní cesty, nebo zrovna plujeme na obláčku pohody.

10.11.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z knih, která ve mě zanechala krásný a smutný dojem, budu se k ní ráda vracet.

27.02.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nemám tak nějak,co bych k tomu napsala, i když tento žánr moc nečtu, tak toto se opravdu povedlo, zasloužených pět hvězdiček. Super.

30.12.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Systematické, poctivé sbírání důkazů kousíček po kousíčku. Někomu možná chybělo víc násilí a krev, ale za mě poctivá anglická detektivka - naprostá spokojenost. Příjemně strávené chvíle u knihy a je mi úplně jedno, kdo to napsal.

27.08.2017 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Toto mě fakt baví. Opět parádní.

21.08.2022 5 z 5

Není potřeba psát víc, než pouze DOPORUČUJI.

19.07.2022 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Přečteno jedním dechem....a to zatajeným. Děj má spád, konec opravdu síla, vřele doporučuji. Děkuji autorce.

15.07.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Těžké téma: vina, odpuštění, nenávist, beznaděj, odvaha, síla přežít.... Je potřeba si stále připomínat zvěrstva, která je člověk schopen udělat člověku. Lidstvo je, ale nepoučitelné a tyto hrozné věci se bohužel dějí i v dnešní době. Ode mě tichá vzpomínka na ty, kteří toto peklo zažili.

14.06.2020 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Příběh ze života námezdních zemědělských dělníků v době hospodářské krize. O snech, na které se upínají, ale které se bohužel nikdy nenaplní. Smutný obraz tehdejší doby. Děkuji autorovi.

24.05.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pro mě pohlazení po duši, i když smutné. Víc netřeba dodávat.

10.05.2020 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pro mě dost těžké čtení, při představě, že mám doma dva stejně staré kluky, jako jsou kluci v knize mi občas tuhla krev v žilách. Další krásná sonda do lidské duše, kdo si zachová zdravý rozum a bude se chovat alespoň trochu civilizovaně a kdo se nechá strhnout silnějším jedincem, za cenu páchání hrůzných věcí, aby měl plné břicho a přežil. Děkuji čtenářské výzvě.

01.12.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Spokojenost...

19.02.2024 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ach jo, takovou matku bych fakt chtěla...brrr.

17.08.2023 5 z 5