Alisce Alisce komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mám ráda knihy z této doby a tato je nádherná. I filmové zpracování má svoje kouzlo, protože Elizabeth hraje skvělá herečka Keira Knightley. Pan Darcy je také úžasný, celkově kniha působí krásným dojmem - umíte si představit, že v té době žijete a tento příběh prožíváte. Bez váhání dávám zasloužených pět hvězdiček.

19.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nemůžu se rozhodnout, jestli dát čtyři nebo tři hvězdičky, protože to vidím tak na 3,5. Bylo to lepší než padesát odstínů šedi, ale zase se autorka dost opakovala a nebylo to prostě nějaké úžasné. Pokud je pro někoho propadák jednička, proč čtete další díly? Kdyby to byla taková kravina, jak tady píšete nebudete číst další díly. Pro mě to má ty tři hvězdičky už jen za to, jak dobře se to čte. Jsem zvědavá o čem je třetí díl, protože končit to mohlo úplně klidně tímto druhým. Celá série má asi 1800 stránek - skoro třetina je pořád dokola. Není to žádné závratné dílo, ale oddechová četba..Takže vlastně proč ne ?!

05.02.2014 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tak jsem se jedno nudné odpoledne ve škole pustila do dětské knížka a nelituji. Pro mladší nejvhodnější knížka pro mě něco na rozveselení. Jestli budu mít děti určitě jim přečtu tuto knížku:)

04.02.2014 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Pro mě asi zatím nejslabší díl z celé série. Ze začátku mě sice bavil, ale později už se to dost táhlo, bylo to předvídatelné.

31.01.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Bylo dost zvláštní číst něco tak všedního. Všechno v knize je tak pravdivé, ale nic se o té doby vlastně nezměnilo. Smekám nad tím jak skvěle George Orwell knihu napsal.

26.01.2014 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Sice mě tento díl ze začátku moc nebavil, ale po příchodu do Tašbánu se mi už kniha četla lépe. Zatím ze série vede Lev, čarodějnice a skříň, ale uvidím jak mě budou bavit další díly. Každý příběh ze série má něco do sebe. Je úžasné jak skutečně dokáže C. S. Lewis Narnii popsat.

08.01.2014 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tragický příběh trochu podobný dílu Romeo a Julie, ale přece jen jiný. Lásce Petra a Lucie brání válka. Kdoví jak by to bylo, kdyby je chrám nepohřbil. Příběh je to sice smutný, ale krásný. Kniha čtená kvůli povinné četbě. Nečetla se úplně snadno.

07.01.2014 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

K detektivkám se teprve dostávám, zatím jsem jich četla jen málo. Nesbø mě okouzlil hned u první knihy a těším se až si přečtu další knihy od něj. Harry Hole je sympatický a baví mě.

26.12.2013 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Asi ve 4. třídě jsem byla v kině na filmu. Nějak mě to neoslovilo, ale teď čím dál víc vyhledávám fantasy a rozhodla jsem se začíst číst sérii Letopisy Narnie a jsem nadšená. Příběh je sice celkem krátký, ale je napsán poutavě a celkově se mi ten nápad se skříní velice líbí. Je to krásný útěk z reality.

17.12.2013 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Vůbec jsem nevěděla, že je nějaký takový úvod do této série knížek. Skvělé, čtivé zpracování.

01.12.2013 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Poté co jsem viděla film, věděla jsem, že si přečtu i knížku. Nikdy mě Pán prstenů nelákal, ale zjistila jsem, že je to skvělé dílo. Určitě se v nejbližší době vrhnu na druhý a třetí díl.

08.11.2013 4 z 5

Anička malířka Anička malířka Eduard Petiška

Moje úplně první knížka, kterou jsem přečetla. Bylo to někdy v první nebo v druhé třídě a byla jsem nadšená!

01.11.2013

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Viděla jsem i film (z roku 2012) a ten se mi líbil podobně jako kniha. Ve filmu úžasně hraje Keira Knightley a hlavně mi je ve filmu postava Anny více sympatická než v knížce. Levin mi zase přišel v knize milejší než ve filmu... Kapitoly/scény o hospodářství jsou pro mě asi jediné mínus. Pro mě je to nudné téma. Jinak je to překrásný román, ale musíte mít na něj náladu. Někdy jsem se do knihy nemohla začíst, jindy jsem jí hltala. Mimochodem moje první kniha, kterou jsem četla od Tolstého a myslím, že nebude poslední.

30.10.2013 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

O přečtení této knihy jsem dlouho uvažovala. Našla jsem jí na burze knih za 5 Kč tak jsem jí hned brala!:D Není to úplně horor, ale je to skvělá kniha, která vás vtáhne do děje. Carrie mi bylo vlastně i líto. Určitě se pustím do čtení dalších knížek od Kinga.

06.10.2013 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Další skvělá knížka od této autorky. Čekala jsem něco jiného, něco jako film Navždy spolu, ale byl to úplně jiný příběh. Krásně a poutavě napsáno. Těším se na další knížky od Kinselly:)

20.09.2013 4 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Kniha určitě lepší než film, ale film taky nebyl špatný. Kniha se dobře čte je taková upřímná, ale zpětně musím říct, že jednou přečíst stačí.

28.08.2013 3 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Nečetla jsem od této autorky první knihu, ale jsem zase okouzlena. Vždy mě něčím překvapí .Opravdu krásná kniha, která se dobře čte.

EDIT 2022:
Téměř po 10 letech jsem si vzala knihu znovu do ruky a už je znát, že člověk dospěl a kniha mě tolik neuchvátila. Rozhodně ale patří mezi skvělé oddechové čtení. Nelituji, že jsem knihu znovu četla, dala jsem si jí v originále a bylo to fajn vypnutí. Stále doporučuji:)

26.08.2013 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Krásná kniha, přečtena během chvilky. Malinko mi připomínala knihu Zápisník jedné lásky, ale opravdu jen malinko.

17.08.2013 5 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Je to taková zvláštní kniha. Alespoň na mě tedy působila zvláštně. Čte se dobře, ale něco mi tam chybí. Četla jsem i lepší knihy o anorexii, ale zase je zajímavé poznat tu slečnu z plakátů, která je tak strašně hubená. Bohužel Isabelle svůj boj nevyhrála. Třeba ten její příběh někomu pomohl nebo pomůže.

11.08.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nevím, jestli napíšu ke knize něco nového, protože je tady většina věcí už napsána, ale pokusím se. Je to zvrhlé, ale zároveň hrozně čtivé. Začnete a nemůžete přestat. Sice je pravda, že se v knize hodně věcí opakuje, překlad je strašný, ale je to jako droga. :D Všichni v tom hledáte něco hlubšího, ale od této knihy to opravdu nečekejte. Za přečtení to podle mě stojí. Jsou ještě větší bláboly a lidé je hodnotí lépe než tuto knihu, protože toto je přece 27. nejhorší kniha! Vůbec bych se právě neřídila podle komentářů ostatních.

30.07.2013 4 z 5