Alisce Alisce komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Dost mě to štve. The Fault in our stars, Paper towns, If I stay, Eleanor and Park...Je to všude, každý kdo to čte, jej hned po jedné knížce velký čtenář. Štve mě to kvůli těm méně známým knihám, které jsou o třeba o dost lepší, ale není jich plný instagram. Ok, tak to by bylo. Musela jsem to někde napsat. :-D

Byla jsem k té knížce dost skeptická právě kvůli důvodům nahoře, ale zároveň jsem i hodně očekávala, protože to hodně lidí chválilo. Jaký to teda bylo? Bylo to divný.
Divný v dobrém smyslu. Připadáte si, že jste tam. Láme vám to srdce, ale je to hezký. Nejlepší knížka určitě ne, ale pěkný to bylo a zanechá to ve vás určitou stopu.

02.04.2015 4 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Každý rok přicházejí ženy přes dvacet do New Yorku, aby našly dvě ,,Z": Značky a Zamilovat se. Carrie Bradshaw - Sex ve městě

Ta hláška mě hned napadla, když jsem knihu dočetla. Je to trochu jako Sex ve městě, ale bez těch čtyř kamarádek. Konec možná až moc přeslazený, ale to bylo jasné hned od začátku. Pěkné čtení. Vidím to tak na 3,5 hvězdy.

17.03.2015 3 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Vidím to tak na 4,5 hvězdičky. Opět autorka nezklamala. Posledních asi tři stran jsem měla podezření, že vrah bude úplně někdo jiný a vyšlo to. Velice překvapivý konec.

11.03.2015 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

V knihovně neměly knihy od Nesba na oddělení pro dospělé, tak jsem se vydala na oddělení pro děti a nelituji. Naprosto parádní oddechovka, kterou jsem přečetla během chvilky a chystám se i na další díly. Musím přiznat, že jsem si přišla trošku trapně, že čtu dětské knihy, ale kašlu na to. Za tu srandu to stojí a alespoň vím co budu číst jednou dětem. :)

21.02.2015 5 z 5

Spatříš svoje anděly Spatříš svoje anděly Theresa Cheung

O andělech toho moc načteného nemám, zdá se mi, že je v takových knihách vlastně všechno pořád dokola. V této knize jsou, ale velice pěkné příběhy a nejvíce se mi líbí názor autorky na jména andělů. Proč máme všichni potřebu něco pojmenovávat? Nakonec jsem tedy moc ráda, že jsem knihu četla. Jsou tam další nové názory.

16.02.2015 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Trochu mě odradil počet stránek, ale kniha se čte velice dobře. Nejdříve jsem viděla film, který se mi sice líbil, ale na knihu nemá. Ráda si jí ještě někdy přečtu.

22.01.2015 5 z 5

101 mandal pro krásný den 101 mandal pro krásný den Tereza Pecáková

Parádní věc. Je to nádherný relax. Velice pozitivní a to já mám ráda. :-)

21.01.2015 5 z 5

Co má pes na mysli Co má pes na mysli Stanley Coren

Kniha je čtivě napsaná, lepší o psech jsem asi ještě nečetla. Hodně zajímavých názorů. Doporučuji.

10.01.2015 5 z 5

Jak si navzájem lépe porozumíme Jak si navzájem lépe porozumíme Jaro Křivohlavý

Dobrá kniha, ale často autor téma moc obkecává. Chtěla jsem použít něco z knihy do referátu, ale nakonec jsem nepoužila, protože mi to přišlo moc odborné a nezáživné.

02.01.2015

Lépe porozumět sobě i ostatním Lépe porozumět sobě i ostatním Serge Ciccotti

Velice pěkné zpracování. Občas mi přišli experimenty dost podobné, ale během chvilky přečteno.

01.01.2015 4 z 5

Deštivé dny Deštivé dny Keith Huff

Při čtení této knihy se mi přehrávalo celé představení Deštivé dny, které jsem navštívila nedávno. Udělalo to na mě velký dojem a hned jsem si objednávala knihu. Nemůžu posoudit, jestli by mě sama o sobě kniha tak zaujala, kdyby jsem to neviděla v divadle, ale kombinace Švehlíka a Krajča byla skvělá a neumím si v žádné z těch dvou rolí představit někoho jiného.

12.12.2014 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Díky tomu šílenství kolem této knihy jsem byla trochu skeptická, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Ke konci to vypadalo, že to nedopadne podle mých představ, ale nakonec jsem si oddechla a dočetla úspěšně knihu, která byla sice poměrně krátká, ale velice pěkná a dojemná.

14.11.2014 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Film pro mě nebyl nějak závratný, ale tam mě alespoň zaujal Zac Efron.. o:-) Kniha průměrná, možná 3,5 hvězdičky za ten konec, ale na Sparkse nic moc bohužel. Příběh byl podle mě dost přitažený za vlasy.

11.11.2014 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Musím se přiznat, že prvních asi padesát stran jsem si vůbec nebyla jistá, jestli čtu opravdu knihu od toho stejného Markuse Zusaka, který napsal Zlodějku knih. Začátek mě neoslnil, ale pak se to rozjelo. První karta a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Už jsem nepochybovala. Je to on. Markus Zuzak - týpek z Austrálie, který dokáže napsat výborné knihy. Zlodějka knih je pro mě jednička, ale Posel nezklamal. Vážně paráda. Vidím to tak na 4,5 hvězdičky.

26.10.2014 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Sice to asi na první díl nemá, ale i tak můžu doporučit. Nádherný, čistý příběh. Kniha se skvěle čte, je poutavě napsaná.

19.10.2014 4 z 5

Štěně k Vánocům Štěně k Vánocům Megan Rix

Další skvělý úlovek z Levných knih. Moc milá kniha, ale jaká kniha jinak může být, když je o psech? :-) Poutavě napsáno, pěkné oddechové čtení pro všechny milovníky psů. I když byla občas hlavní hrdinka až přehnaně starostlivá, viděla jsem v ní sebe, protože mám taky svoje první nezbedné štěně a je to pro mě ten nejlepší pes na světě. Takový pocit má totiž asi většina pejskařů a nevidím na tom nic zlého.

14.10.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Když jsem přečetla Hvězdy nám nepřály byla jsem si téměř jistá, že Hledání Aljašky bude taky tak úžasné. Bohužel jsem poměrně zklamaná. Velice neobvyklé rozdělení knihy na předtím a potom. Díky tomu jsem četla rychle a byla zvědavá co se stane. Smrt. Aha, přesně to jsem nechtěla. Můj obdiv má za knihu Hvězdy nám nepřály, ale za Aljašku rozhodně ne. Pustím se ráda i do dalších, aby jsem zjistila, jestli mi Green sedne nebo ne. Souhlasím s komentáři: Melindaaaa, Jiitush

21.09.2014 3 z 5

Tereza – Etiketa pro dívky Tereza – Etiketa pro dívky Ladislav Špaček

Knihu jsem dostala. Kvůli růžovému obalu jsem se zděsila co to je. Byla to taková pohádka. Zajímavé mi přišly poznámky o etiketě, ale řekněme si upřímně.. který kluk v dnešní době řeší tak etiketu jako ,,princ" Nik ? Na druhou stranu kniha se dobře čte, kdyby jsem byla o pár let mladší asi by jsem z ní byla i nadšená.

17.09.2014 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Skvělé dílo, které chytne hned od začátku. Ještě víc potěší, když jí najdete v Levných knihách za 39 Kč. Vážně super úlovek. :-)

16.09.2014 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

I když jsem celý příběh znala z filmu, moc se mi líbil. Kniha byla od filmu trochu odlišná, ale to nevadí. Nádherné čtení. Sparks opět nezklamal. :-)

20.08.2014 4 z 5