Alisce Alisce komentáře u knih

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Jedna z nejhezčích knížek pro mladé holky. Bylo to děsný klišé, úplná pohádka, ale pokud hledáte oddechovou knížku, je to skvělá volba!

01.06.2016 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha, která vás sejme neuvěřitelným způsobem. Oblíbíte si z knížky největšího magora a během chvilku skončí.

15.05.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Výborná kniha, která mě bavila o začátku až dokonce. Sympatické hlavní postavy, zajímavý děj. Opět si ověříte, že vždy jde jen o prachy. Vraha jsem tipla dobře, byť jsem si jím nebyla úplně jistá. Konec se mi zdál možná trošku přehnaný, ale i tak se těším, až se pustím do další knihy z této série.

26.02.2016 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Asi před rokem jsem viděla film, ale moc se mi nelíbil. Přišel mi celkem o ničem. Kamarádka ten příběh miluje a tak jsem se rozhodla mu dát ještě jednu šanci, ale tentokrát v knižní podobě. Konečně jsem to celé pochopila a našla v tom příběhu to kouzlo. Nevím, jestli jsem u filmu prostě jen nebyla úplně soustředěná nebo je film slabší, ale hlavní je, že kniha je skvělá a těším se až si jí znovu přečtu. Mimochodem ty citáty v knize jsou skvělé.

„Věci se mění. Přátelé odcházejí. Život se nezastaví před nikým.“

30.01.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Koukala jsem včera i na film, ale ten byl pro mě oproti knize celkem zklamáním. Na jednu stranu mě to asi i láká jít takovou dálku.. :) Kniha je skvěle napsaná, bavila mě od začátku. Cheryl mi nepřišla jako nějaká extra sympatická hrdinka, ale díky treku si u mě získala obdiv, prožívala jsem s ní celou cestu a těším se až se k Divočině zase jednou vrátím. Každý si hledáme tu svojí cestu. Někdy potřebujeme ujít velkou dálku, abychom se vydali tím správným směrem. Nesmíme zapomenout, že nejdůležitější není cíl, ale ta cesta. Cesta je cílem.

28.12.2015 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

K naladění vánoční atmosféry ideální. Sice je to celé takové naivní klišé, ale na Vánoce se na tohle rychle zapomene. Moc se mi líbilo propojení příběhů, mělo to své kouzlo.

19.12.2015 4 z 5

Tomáš Klus - Pane Bože, za co? Tomáš Klus - Pane Bože, za co? Petr Čermák

Jelikož nemám Tomáše nějak nastudovaného, zajímám se o něj od CD Proměnamě, našla jsem v knize pro mě nové informace. Něco je nepřesné, ale autor píše o Tomášovi hezky, takže v knize nevidím problém. Nic závratného, vše by se dalo najít na internetu, ale nějaký průšvih to není.

15.11.2015 3 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Neurazí, ale ani nenadchne. 3,5 hvězdičky.

14.11.2015 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Čtyřka je pomyslnou třešničkou. Ale nic neříkající pro ty, co sérii nečetli.
Tobias se mi samozřejmě líbil, ale v téhle knize se o něm dozvíte daleko víc, všechno do sebe zapadne. Možná by nebylo špatné, kdyby autorka od začátku zařadila pohled Tobiase už v Divergenci alespoň z části, ale asi to mělo být prostě takhle zpětně.

12.10.2015 4 z 5

Emil a detektivové Emil a detektivové Erich Kästner

Posloucháno jako audiokniha s pětiletým bráchou. Příběh je poutavý, ale naštěstí ne nějak dlouhý, protože by to jinak bylo horší na udržení pozornosti. Doporučuji.

03.09.2015 4 z 5

Rezistencia Rezistencia Veronica Roth

Jak už to u pokračování většinou bývá, nebylo to stejně dobré, jako první díl. Pořád mě, ale kniha bavila a těším se na další díl :-)

29.08.2015 4 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Po dlouhé době jsem konečně neodolala a seznámila se s příběhem taky a konečně vím proč jsou tyto knihy tak populární. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a četla skoro do svou do rána. Divergence určitě není stejná jako Hunger games. Obě série mají něco do sebe, ale za mě je Divergence lepší.

08.08.2015 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knihy z této doby jsou obecně hodně silné, ale Romeo, Julie a tma patří k nejsilnějším.

03.08.2015 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

To bylo hezkýý! :-) Romantika, místy klišé, ale bylo to fakt pěkný. Z velké části originální, poutavý příběh. Konec mi přišel přehnaný a hlavně jsem čekala, že to dopadne maličko jinak, ale i tak doporučuji. SPOILER!! No prostě jsem furt doufala v právníka. :-D

20.07.2015 5 z 5

Doteky noci Doteky noci Lenka Lanczová

Po pár letech se ke mně dostal další román Lenky Lanczové. Příběh je podle mě originální a čtivý, ale bohužel mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Jedna slečna tady psala, že soucítila s Nikol a Týnu nesnášela. Mě právě přišla naopak Týna více sympatická a o dost inteligentnější než ta Nikol. Za přečtení stojí, je to takový v pohodě oddechový dívčí román, ale znovu číst asi nebudu. SPOILER!! Nechápu, že si Nikol pořádně neuvědomila, že by Romana mohla prozradit její vztah. Bylo to hned jasné, když to všechno Romaně říkala. To mi tedy tedy přišlo dost nelogické. Ten otevřený nebo spíš pootevřený konec celkem naštval, ale ono to všechno určitě dopadlo dobře! :-D

13.07.2015 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Můžu být ráda, že jsem se do Sněhuláka pustila v létě, protože v zimě bych pak asi kvůli strachu nevylezla večer vyvenčit psa. Venku 36 stupňů a mě mrazilo. :-D Rozhodně doporučuji, kniha je velice promyšlená a napínavá.

05.07.2015 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

První dva díly jsem nečetla, viděla jsem jen filmy, které mi přišly super. Ze začátku jsem byla z knihy trochu v rozpacích, ale po chvilce se to rozjelo. Konec moc přeslazený, ale jednou za čas. ) Vidím to tak na 3,5 hvězdičky. :-)

09.06.2015 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Autorka v knize krásně popisuje její pohled na víru. Nemusíte se tohoto tématu, ale bát, protože o víře není uvažováno nějakým otravným způsobem. Dále jsou zde překrásně popisovány místa, které autorka navštívila. Nádherná kniha, plná inspirace.

19.05.2015 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tak jo, přečtené čtyři knihy od Greena a já jsem se konečně rozhodla, jestli se mi jeho knihy líbí nebo ne. Nelíbí. Hvězdy nám nepřály jsou úžasné, ale ostatní knihy od Greena jsou pro mě zklamáním. Papírová města mají alespoň parádní závěrečný roadtrip, ale Hledání Aljašky a Příliš mnoho Kateřin nemá tak nějak nic, co by mě zaujalo Bohužel.

01.05.2015 3 z 5

Summerhill Summerhill Alexander Sutherland Neill

Škoda, že od Neilla není přeloženo více knih, ale zase na druhou stranu je v této dostatek informací o autorovi i o samotném Summerhillu, Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala, názory v ní se mi moc líbí. Myslím, že je tam hodně pravdy o školství a celkově o výchově dětí. Líbí se mi i názor na náboženství. Určitě doporučuji.

24.04.2015 5 z 5