Divergencia

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111996/divergencia-2Yv-111996.jpg 4.34306

Povstalecká trilogie / Divergencia 1.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Slovart (SK)

Divergent, 2011

Kniha Divergencia

KnihomolkaPája

Úžasný!! Příběh byl poutavý. Knížka se četla opravdu skvěle! Vše bylo skvěle popsané. Tris mi byla sympatická, takže nebyl problém. Knížku jsem začala číst jen proto, že mě zaujaly frakce. A jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Knížka je rozhodně lepší než film.

Mianney

Úplně úžasný příběh, propracovaný, poutavý. Už s první stránkou jsem si ho zamilovala. Kniha se s filmem nedá vůbec srovnávat. Rozhodně doporučuji!

Neminem

Kniha se mi četla velmi dobře a naprosto mne vtáhla do příběhu. Hlavní postavy mi byli dost příjemné a celý příběh se mi velice líbil. Svět byl skvělé popsán a knihu jsem měla přečtenou během krátké doby. Tato kniha není úplně nejlepší, ale rozhodně patří k mým oblíbeným, avšak věřím že mnoho lidí by nemuselo souhlasit.

aniger

Miluji tuto knihu stejně jako film. Nádhera

Ayna

Musím říct, že sama bych si tu knížku nevybrala, odrazovala mě už anotace, ale jedna známá mi tuto sérii tak přesvědčivě doporučovala, až jsem se rozhodla dát šanci aspoň jednomu dílu. Trvalo mi dlouho se do toho dostat. Sice je to psané čtivě, ale rozčilovalo mě nesmyslné dělení společnosti, nelogičnosti celého toho univerza, talentové zkoušky a vnitřního fungování frakcí. Někde v průběhu Trisina výcviku u Neohrožených se to zlomilo, hodila jsem logiku za hlavu a k mýmu překvapení mě to začalo bavit, hlavně teda coby červená knihovna a pojednání o vztazích a šikaně. No a pak přišlo zbytečně uspěchané a ujeté finále, které mě nijak nenavnadilo na to chtít číst ještě pokračování.

Tereza.Fait

Zaujala me velmi, dobry namet a pekne napsane.

Niu

Zajímavý námět - pět frakcí. Knížka se dobře četla, mělo to spád. Jen mi to přišlo na život šestnáctiletých až příšerně kruté.

meredith6677

Kniha je skvělá. Naprosto pohltila, pořád se něco děje, takže se člověk nenudí, postavy mají své pevné charaktery a jako čtenář, který nejdříve viděl film, tak mohu jen říci, že konečně bylo vysvětleno to, na co ve filmu čas nebyl. Za mě určitě 5 hvězdiček! :)

Rezistence
Rezistence