Lépe porozumět sobě i ostatním

Lépe porozumět sobě i ostatním https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49131/lepe-porozumet-sobe-i-ostatnim-49131.jpg 4 14 3

Zajímavé psychologické experimenty pro lepší pochopení našeho chování Jak lze ovlivnit výši spropitného? Proč si děti rády hrají se sirkami? Proč se říká, že ženy jsou náchylnější k pomlouvání než muži? V našem každodenním chování se projevují určité mechanismy, které byly vědci, psychology a sociology zkoumány pomocí testů nebo sériemi systematických pozorování. Kniha seznamuje s těmito testy a jejich výsledky v kapitolách, uspořádaných podle témat, např.: Vnímání, pozornost, paměť a inteligence; Úsudky, odhady, vysvětlení; Motivace, emoce, osobnost a další oblasti. Knihu uvítají čtenáři, které zajímá vysvětlení různých způsobů chování, psychologové a studenti psychologie. ... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

150 petites expériences de psychologie pour mieux comprendre nos semblables , 2007

Aladinka89
20.05.2019 3 z 5

Doporučuji pro ty, které zajímá psychologie a jsou na samém počátku zkoumání tohoto oboru. Kniha je takovým výběrem těch nejznámějších psychologických experimentů. Beletristicky zpracováno, trošku zjednodušeně, snad aby to bylo běžným čtenářem zkousnutelné. Nedoporučuji pro ty, kteří o psychologii projevují hlubší zájem, neboť ta zjednodušení by pro ně mohla působit rušivě.

minh0150
06.01.2019 2 z 5

Sbírka vědeckých experimentů z psychologie, zoologie, sociologie apod. Velmi povrchově probraná témata.

Alisce
01.01.2015 4 z 5

Velice pěkné zpracování. Občas mi přišli experimenty dost podobné, ale během chvilky přečteno.

psychologie člověk - chování, etologie

Serge Ciccotti
francouzská
2008  81%Lépe porozumět sobě i ostatním
2008  80%Rozumíte svému děťátku?

Kniha Lépe porozumět sobě i ostatním je v