Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Moc hezký a zábavný příběh. Konečně mám ucelenou představu o jeho získání Ludmily. Konec byl teda na můj vkus hodně useklý a mohlo se na svatbu vyčlenit pár stránek.
Co mě v knize zarazilo, tak když Oldřich utíkal s Marjánkou a schovával se u skalního valu, tak ona měla říct, že je tam zima jako v lednici... Nevím, ale nenašla jsem nikde na netu zmínku, že bychom v českých zemích něco takového měli ;)

29.05.2019 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Tím, že čtu knihy už déle, tak jsem příběh cca znala. Kniha je pěkná, čtivá a doporučuji novému čtenáři zde začínat. Na knihu navazuje hned Román o růži.

23.05.2019 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Tato kniha mi ze série připadala zatím slabší. Nepostrádá skvělý autorův humor, ale rozuzlení mi nepřišlo tak skvěle vykreslené, jak jinak autor umí. Hudba valících se kamenů je vtipný námět a Smrťák je neodmyslitelná postavička, která příběh skvěle okrajově doplňuje.

16.05.2019 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Další z povedených příběhů autora. Trochu mě netěší, že v každé knize strážného opijí a ten usne. Tím jim usnadní další pátrání. Je to opakující se a ztrácí to na nápaditosti. Jinak je příběh skvělý jako vždy :)

14.05.2019 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Jeden z povedenějších dílů. Celý případ se odehrává u Jílového, kde se ztratilo velké množství králova zlata. Celý případ se zamotá a hlavně rozšíří o dalších pár malých zprvu bezvýznamných případů. Konec jako vždy vše rozuzlí. Pěkné bylo i zakončení osudu malého Vencla. Tato kniha mě bavila a z ostatních od autora ji řadím k těm lepším.

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Skvělá dětská knížka. Všechny 3 díly byly krásné, vše je nádherně ilustrované. Jen rychle přečtené. Vůbec by nevadilo kdyby bylo příběhů víc. Tento navíc ve tmě svítí :).

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

Pokračování Mortiny s další zápletkou bylo snad ještě zábavnější, než první díl. Opět jsou v knize báječné ilustrace.

Mortina Mortina Barbara Cantini

Skvělá dětská knížka s nádhernými ilustracemi. Přečtena doslova jedním nadechnutím.

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Velice pěkně napsaný pohádkový příběh. Autorka krásně zvládla prolnout současnost s pohádkovou říší. Hlavní postavy byly vtipné a hned jsem si je oblíbila jak princeznu, tak roztomilého černokněžníka. Moc povedený příběh plný důležitých koček :).

26.04.2019 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Další z dobrých knih tohoto autora. Příběh byl napínavý, jednoduchý, s povedenou zápletkou. Trochu smutnější konec, ale příjemná změna od happyendingů. Za mě doporučuji.

18.04.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Netuším co si o knize myslet. Celkově tuhle sérii zbožňuju. Autor umí udržet napětí a udělat zajímavou zápletku. Musím ale souhlasit s ostatními. Vůbec konec nebyl nijak rozvinutý ani dořešený. Celá kniha je obsáhlá a dobře se čte, ale konec je useknutý bez takového dovysvětlení. škoda. přidat cca 20 stran by stačilo. jinak hodnotím kladně. Munch i Mia jsou báječní.

18.04.2019 3 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Další skvělé čtení ze Zeměplochy. Tentokrát krásná detektivka se zajímavým koncem. Trochu jsem měla problém vyznat se, ze začátku, ve jménech postav. Přece jen hlídka byla v prvních knihách a pak až teď a kromě Karotky a Elánia mi dělalo problém je správně zapasovat. Nejvíc se mi líbilo znovuobjevení Gaspody :), to je nejmilejší postavička.

12.04.2019 5 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Asi zatím nejslabší kniha s čarodějkami, ale rozhodně neztrácí na kvalitě. Jsem zvědavá, jestli v budoucích dílech ještě příběh rozvinou. Magráta a její neočekávaný osud mě hodně překvapil. Zamíchání elfů do příběhu a hodit je jako záporáky se mi hodně líbilo a přišlo mi to hodně originální. Nechybí tam ani šarm Stařenky. Bábi zde zase vyplave s příběhem romance z minulosti. No, je o čem číst :)

02.04.2019 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Po předchozím dílu se tato kniha nedá srovnávat. Ale rozhodně musím vyzdvihnout autorův humor, překrásně zapasovaný do tak ožehavého tématu. Jakákoliv církev by nemohla říct půl slova. Nicméně mě toto čtení moc nebavilo. Zasmála jsem se, ale nevtáhl mě příběh tak, jak bych čekala.

22.03.2019 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Než se mi tato kniha dostala do ruky, tak jsem fyziku a cokoliv s ní spojené zakopala hluboko pod povrch při ukončení základní školy a okrajově o ní zjistila něco max z Teorie velkého třesku. Nicméně jsem se hecla a zkusila se ve chvílích klidu knihu přečíst. Není to vůbec pro úplné laiky. Ale i přesto musím říct, že mi uvízlo v hlavě hodně informací. Konečně můžu říct co je horizont událostí, chápala jsem problém černých děr a konečně vím, co znamená teorie strun. Nad něčím jsem jen nechápavě pročítala úryvky, ale to nebudu asi jediná. Velice zajímavé čtení.

14.03.2019 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Nejde jinak než 5 hvězd. Klobouk dolů před autorem, jak zvládl poutavě do tohoto příběhu zapasovat klasické pohádky. Trio čarodějek mě baví. Doplňují se a doufám, že postupem celou sérií na ně zase narazím. Jejich cesta napříč neznámými kraji a poznávání cizozemska je dokonalé. Hlavně překlady stařenky jsou víc jak úsměvné :) čop čop :D

12.03.2019 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Kniha mě velice překvapila. Nejedná se od začátku o smutný příběh, u stránek se zasmějete a prožijete opět fantastické dobrodružství, ale k závěru knihy vše nutí k zamyšlení a trochu i ke smutku. Moc zajímavá kniha velkého autora.

01.03.2019 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídky mě celkem překvapily, bavily mě, nebylo to špatné. Trochu jiné Bajky Barda B. Poučné a hezky napsané.

21.02.2019 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Hodnotila bych kolem 3,5 hvězdy. Možná je to tím, že jsem se na knihu dlouho těšila a čekala trochu jiný pohled na novodobou apokalypsu. Pro holky to není moc oddychové čtení. Na mě bylo moc techniky a politiky. Kniha je rozhodně zajímavá, jen v popisných pasážích chytrých elektroměrů a sítí jsem musela hodně bedlivě číst, abych se neztratila. Pohled na „obyčejné“ obyvatelstvo zde taky moc není. Vše se řeší na pomezí Europolu a vlád. Hackera Manzana jsem si oblíbila hned, ale jak utekl vycvičeným hlídačům bylo trochu přitaženější. Milostná zápletka mi zde připadala i zbytečná. Co se týče zakončení je zde krásně popsáno, jaký dopad výpadek může mít a má na svět a jeho ovlivnění do budoucna. Za to dávám malé plus. Thrillerem bych knihu nenazývala, spíš takovou netradiční detektivkou.

15.02.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tak tohle ne. Ve všech předchozích knihách se mi alespoň něco líbilo. Autor píše svým osobitým způsobem, a přiznám se, že nevím, jestli čtu stále první knihu nebo teď tu poslední. Děj je vlastně o ničem. Všechno se točí zase kolem velkých zadků středního věku a záletníků. Co mě dorazilo nejvíc je scéna kdy Markétě její syn (11let) opraví těsnění u pračky a ví, že snížením tlaku vody se rozhouká plynový kotel... jasně. a Jirka si u Aleny při milostné scéně všimne a upozorní jí, že má oprýskaný lak na nehtech na nohou a měla by s tím něco dělat... Nejsem si jistá, že tohle zrovna truhlář bude řešit..
za mě bohužel ne a u dočítání jsem celkem trpěla.

04.02.2019 2 z 5