Stručná historie času

Populárně vědecká publikace anglického fyzika vysvětluje vznik a podstatu vesmíru, problematiku času a prostoru, teorii černých děr a další otázky. Z anglického originálu „A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes“ vydaného nakladatelstvím Bantam Books Inc v New Yorku roku 1988 přeložil RNDr. Vladimír Karas, CSc. Doslov „Krátce o Stephenu Hawkingovi a jeho pohledu na svět“ napsal doc. RNDr. Jiří Bičák, DrSc. Překlad po odborné stránce přehlédl doc. RNDr. Jiří Langer, CSc. Poznámkami doplnil RNDr. Vladimír Karas, CSc. Přebal (s použitím kresby Jiřího Mocka) , vazbu a grafickou úpravu navrhl Milan Nerad. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70696/strucna-historie-casu-U7P-70696.png 4.3442
Literatura naučná, Přírodní vědy
Vydáno · Mladá fronta

A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes · 1988

Kniha Stručná historie času

lue

Těžké čtení, pro laika jako já. Ztratila jsem se někde na straně 38, abych se pak vynořila na straně 182. Ale něco jsem si z knihy vzala, tak to stálo za přečtení. Tyhle chytré lidi obdivuji, jejich myšlení, jejich teorie..

iz67

Spouste veci jsem vubec nerozumel, ale je to ohromne zajimavy :)

morienhithwen

Stephen jede jako drak a já se teď snažím představit, jak by to fungovalo, kdybychom si pamatovali budoucnost.

Vecerkova

Málo odborné pro toho, kdo se o téma zajímá, neboť se nedozví nic nového- zároveň nenapsané dost populárně, aby knížka zaujala toho, kdo k tématu žádný vztah nemá. Z obou kategorií jsem četla lepší knihy.

Aati

Jako studentka chemie, která si prošla kurzem vysokoškolské fyziky, jsem byla trošku ve výhodě. Nicméně obdivuju schopnost a snahu Hawkinga rozšířit poznatky širokému publiku. Věřím však, že pro čtenáře, kteří fyziku delší dobu neviděli, může být i Hawkingova forma náročná, ale to už je riziko populárně naučné literatury a nevidím důvod, proč snižovat kvůli tomuto faktu hodnocení. Za mě skvělé shrnutí chápání vesmíru, nadupané zajímavými fakty. Navíc dokazuje, jak je pochopení fyzikálních jevů důležité v praxi, tím pádem i pro náš každodenní život.

houbaaa

Cože?!? No tak to jsem nedal...Hawking byl ďábel :-D

pismenkovyJoe

Mám radost z jedné jediné věci, z toho že jsem tak natvrdlej, že mi tyhle věci nemusí vrtat v hlavě nějak moc dlouho, to by se z toho jeden mohl snadno třeba zbláznit :)

Alex.rrr

Než se mi tato kniha dostala do ruky, tak jsem fyziku a cokoliv s ní spojené zakopala hluboko pod povrch při ukončení základní školy a okrajově o ní zjistila něco max z Teorie velkého třesku. Nicméně jsem se hecla a zkusila se ve chvílích klidu knihu přečíst. Není to vůbec pro úplné laiky. Ale i přesto musím říct, že mi uvízlo v hlavě hodně informací. Konečně můžu říct co je horizont událostí, chápala jsem problém černých děr a konečně vím, co znamená teorie strun. Nad něčím jsem jen nechápavě pročítala úryvky, ale to nebudu asi jediná. Velice zajímavé čtení.