Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

U této knihy nevím co si myslet. Na příběh jsem se vyloženě těšila, ale v celku byl pro mě zklamáním. Prvních sto stran jsem si říkala, že se to rozjede a bude to slibný příběh, ale i v polovině knihy pořád nic. Jediné co mě trochu zaujalo a mělo potenciál byl příběh Sonmi a Zachryho. Zde jsem čekala, že to začne a nic. Ty odkazy byly tam mizivé, že bych ani neřekla, že to bylo propojené. O dozvukách minulosti není vůbec řeč. Chápu co kniha chce říct, ale je to popsáno pro mě nudným a nešikovným způsobem. Nechápu tak vysoké hodnocení.

02.12.2019 2 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Za mě slabší než předchozí díl. Není to špatné čtení, ale něco mi nepřijde až tak vtipné.

25.11.2019 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

DOKONALÉ! Dlouho jsem neviděla knihu, která by tak vtipně a výstižně mluvila za všechny knihomoly :)

22.11.2019 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Sbírka není špatná, ale už jsem četla lepší. Některé komiksy jsou super a vidíte se v nich.

22.11.2019 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Naprosto kouzelná série. V polovině knihy jsem byla na vážkách s tím vyznáváním lásky zleva zprava, ale to zakončení? Jako jo, zatlačila jsem slzu a strašně se mi líbilo, jak to vše dopadlo. Naprosto skvělé.

20.11.2019 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Prostě ne, první díl super, pak pomalu a jistě upadá a závěr je úplně špatný. Škoda, příběh měl potenciál a určitě to šlo udělat trochu lépe. Ale tak pro někoho to ztráta času na přečtení nebude.

15.11.2019 3 z 5

Ač nejsem na básničky a poezii celkově, toto mě zaujalo. Příběh se mě celkově dotkl a vcítila jsem se do něj. Moc krásné. Určitě stojíza přečtení a věřím, že bych se ke knize i vrátila.

15.11.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Není to špatné, ale kniha mě přece jen nezaujala, že bych se k ní chtěla vrátitl. Je to nové pojetí básní, ale přece jen se mi nepodařilo do nich vcítit. Pro srovnání jsem si na doporučení přečetla O princezně, která se zachránila sama a mnohem lepší než toto.

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení. Celá kniha by se dala shrnout do pár vět - stále pršelo, jezdili jsme, natáčeli průjezdy, večer se opily, komáři a jedli jsme kuře. Když už byly v knize fotky, tak bez popisků. Příběh je spíš nahlédnutí do jednotlivých osobností. Kniha má jen pár světlých chvilek, kde trochu popíše určitá místa, ale jinak to moc cestopisné není. Za mě spíše zklamání než že bych si chtěla přečíst případně další. Věřím, že film bude super, ale od knihy jsem čekala, že to bude jiná alternativa a ne pobídka ať shlédneme dokument.
Závěrečné malé minus - sprostá slova. Ano všichni je známe, věřím, že se tam určitě vyskytly situace, kde je bylo třeba použít, ale pro mě to do knihy nějak nepatří.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Krásný druhý díl. Příběh se začíná zamotávat a doufám, že ho autorka v závěrečném dílu nepřekombinuje. Je to napínavé, čtivé a pár postav na zapamatování. Ideální oddechovka.

12.11.2019 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Je to super kniha a začátek pěkné série. Styl psaní se mi strašně líbí, je takový ležérní a neřeší příliš komplikované věci. Prostě "normální" holka. Cestování časem v pojetí autorky je nové a celkem zábavné.
Hvězdička dolů za příliš zmatečný začátek knihy a za tu neskutečnou spoustu chyb a překlepů. Dále za nutnost číst další díl, protože to takto nekončí nijak :)

08.11.2019 4 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Krátké, ale svým způsoben i pěkné a smutné.

05.11.2019 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha se mi moc líbila. Nejedná se o typickou "youngadultovku", kde je hlavní hrdinka slípka toužící po fešákovi ze střední. Příběh se mi líbí z důvodu, že hlavní hrdinka je dost svérázná i pragmatická. Styl psaní je skvělý. I přes fantasy prostředí, si kniha nechává reálný ráz, protože přece se to fantasy děje ve snech, a kdo ví, co se v nich každému děje :).
za mě palec nahoru.

05.11.2019 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Jako všechny díla je i tato v řadě další dobrou detektivkou. U této se mi líbilo, že skoro do poslední strany jsem netušila vraha. Zakončení je opět zrychlené, ale to už jsem si u knih zvykla. Trochu mi přijde zavádějící název, ale to je můj osobní pohled :)

04.11.2019 4 z 5

Kruh Kruh Mats Strandberg

Kniha je spíše o problematice dospívání, a že každý má nějaké své vnitřní problémy a není zlý jen tak z pouhé krutosti. Na mě bylo ze začátku knihy hodně postav, kdy se skákalo z jedné na druhou bez jakékoliv mě bližší selekce. Kolem poloviny knihy jsem se zorientovala v postavách, ale i tak se mi kniha četla na můj vkus dlouho. Plusem knihy byl děj, který mě udržel u knihy do konce. Nápad to není špatný, taková průměrná fantasy.

29.10.2019 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Pořád nevím co si u Zaklínače vybrat. Příběh je to krásný, svět povedený. Zapracování klasických pohádek a příběhů je poutavé, jen mi malinko vadí ty skoky minulost, budoucnost, vzpomínka, sen a realita. Ale asi to chce zvyk :)

22.10.2019 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knihy jsem si vybrala až poté, co jsem si zamilovala hru. Zaklínač mě chytil a je to skvělý příběh, úžasný svět. 4 hvězdy jen proto, že bez hry bych se v ději trochu ztrácela.

11.10.2019 4 z 5

Po Deníčku je toto trochu slabší, ale když nehledáte nějaké povznášející výsledky po přečtení, tak budete spokojení a pobavíte se.

30.09.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásná kniha, přečtená jedním dechem asi za 3 hodinky. Na knize se mi líbí, že nepopisuje dění koncentračního tábora jako takového, ale přežití dvou mladých lidí. I přesto je vidět, že situace byla v táboře strašlivá. Nikdo nemůže hodnotit něco co nezažil ( a ani zažít nechce byť na jeden den). Trochu jsem se zarazila, že se Lale vrátil z trestu, ale dobrá. Příběh je to silný a byla jsem zvědavá na závěr příběhu. Kniha se mi líbila i více než Hana. Na tyto knihy jsem opatrná, že nerada prožívám v knihách utrpení a zde to bylo sice napsáno okrajově, ale všichni si můžou domyslet, co následovalo a jak to dopadalo. Viz jeho příběh s Leonem a s Naďou.

12.09.2019 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Oproti prvnímu dílu je toto už víc citový výlev všeho. Z Tris je skoro troska a než děj okolo, tak se řeší co jak cítí a jak se sama v sobě ztrácí. Už jsem ráda, že druhý díl mám za sebou. Nicméně se i tak těším na třetí díl, abych věděla, jak příběh dopadne. Nápad s frakcemi a postapo dobou je dobrý, jen se tu asi hodně odráží autorčino rozpoložení v jakém píše. Takto bych řekla, že druhý díl psala jiná osoba. Ale i tak je v knize mnoho udivujících zvratů, které nás nechávají v napětí.

09.09.2019 4 z 5