Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

(SPOILER) Hodně velké zklamání. Nedivím se, že kniha byla dávána jako dárek k nákupu. Celkem zajímavý nápad - dvojčata, kde jedno je v psychiatrické léčebně a bratr dorazí na návštěvu. Od rozvodu rodičů se nestýkali - ok. Ale u dospělých osob mě překvapila naivita postav. Vše si nechal nakukat. souhlasil, aniž by se na kliniku dříve zeptal, nebo si vyhledal informace. Nezeptal se na nic lékařů. Pak Daniel vychlastá čaj u profesora, který mu vypráví, že nějaké lidi nechal "zmizet". Nevím, celkově se mi kniha nelíbila, příběh byl nijaký a více méně pořád se dokola řešilo a točilo se kolem toho samého.

21.08.2020 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka byla napínavá, krásně udrží čtenáře, že prostě chcete vědět, co se stalo... ale ten konec? Nezlobte se, ale od poloviny mi to přišlo tak strašně překombinované a závěr to jen podtrhl. Za mě trochu zklamání z jinak super knížky.

18.08.2020 3 z 5

Divobájný svět Divobájný svět Shannon Hale

Pěkná kniha, ale víceméně nezakončila příběh, na který čekáme od prvního dílu. Hezké, nápadité, ale trochu zklamání.

03.08.2020 3 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Kniha je složena z příběhů, kde ve většině případů je zajímavý a nečekaný zvrat. Za toto je 4. hvězdička. Kniha neurazí, nenadchne. Příjemné počtení na cesty. Líbilo se mi, že některé příběhy se vraceli k předchozím hrdinům. Připadalo mi to, že to tvoří trochu komplexnější dílo.

03.08.2020 4 z 5

Pohádky nejsou fér Pohádky nejsou fér Shannon Hale

Prčo ne, pohádky trochu jinak. Pokračování školy pro potomky slavných postav pobavilo, mělo akci. Fajn oddechovka.

13.07.2020 3 z 5

Pohádková kniha legend Pohádková kniha legend Shannon Hale

Když se mi kniha dostala do ruky, tak jsem netušila, co čekat. Později jsem se dozvěděla, jak je to populární příběh pro děcka, ke kterému jsou panenky i seriál. Příběh je pěkný, nápaditý. Věřím, že cílovka musí být nadšená. Přiznám se, že asi jsem stará, ale některé holky jsem si nemohla zapamatovat, čí dcery jsou :D. Určitě dočtu i další díly. Je to pěkné, nekomplikované čtení.

15.06.2020 3 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Slabé s náznakem a snahou dosáhnout duchařiny? hororu? Čekala jsem asi víc. Kniha se pěkně četla, ale byly pasáže, které mě nudili. Kniha se i tak odehrává celkem cca v nějakých 80.90. letech v Anglii, kdy stejně hlavní hrdinka Andrea, ač je jí 27 let, se chová jako náctiletá. Občas jsem měla sklon si ji tak i vykreslovat, než jsem si uvědomila, že je to dospělá žena.
Část, kde proplouvala do vzpomínech dávno minulých, se mi líbila, ale přišlo mi, že přes den krom únavy a pití čaje se tam nic neděje. Rozuzlení osudu jejího pradědečka a jeho rodiny nebylo zlé, ale kniha celkově nenadchne.

10.06.2020 3 z 5

Sběratel skleněnek Sběratel skleněnek Cecelia Ahern

Váhala jsem, kolik hvězdiček dát. Příběh je nápaditý, rozhodně sbírkou originální. Ale po přečtení a uvážení jsem u dvou hvězd. Důvodem byl takový nijaký vyprávěcí děj, který ve mě toho moc nezanechal. Dělalo mi problém se pořádně začíst. Dějová linie Sabriny, která pátrá během jednoho dne po minulosti svého otce mě vůbec nebavila a s postavou jsem vůbec nesympatizovala. Fergusova část, kde nás od dětství seznamuje se svým životem a jeho pohnutky, byla lepší, spletitější, ale ve výsledku závěr je takový nijaký. Za mě zklamání a doufám, že jiné autorčiny knihy budou daleko lepší :).

08.06.2020 2 z 5

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Nevím, jak jsem mohla tyhle knížky jako dítě hltat. Přišly mi hrubé, hodně věcí bych dítěti asi číst z toho nechtěla dát i když má kniha hezký a povedený konec.

29.05.2020 2 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

V porovnání s jinými detektivkami je tohle trochu slabé. Hlavní hrdinka místy velice naivní. V závěru potvrzeno a ne málo. Co mi přišlo takové divné, že ze začátku jsem si myslela, že vražda se stala po nějaké době co si v městě zvykla s Mauricem nějakou dobu chodila a ne na prvním rande nerande po 4 měsících co nastoupila do nové školy. Kdy bohaté kamarádky považuje za spřízněné duše na život a na smrt a Maurice za životní lásku. No nevím. Nápad dobrý, provedení špatné.

27.05.2020 2 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Tohle nee. První část - milostné dopisy...Věřím, že vyjadřování v každé době je jiné a je jiné i dle postavení pisatele.. ale stejně to bylo takové divné. Co mě jako zvědavému čtenáři chybělo, bylo rozuzlení, jak to s jejich milou dopadlo. Vzali se? byli spolu? a googlit si každé jméno se mi vážně nechtělo.
Část druhá - básně. Za mě děs a hrůza. Zde jsem se vyloženě nutila knihu dočíst. Nejsem na básničky a snoubí se to s mojí nechutí k červené knihovně, takže celá kniha o zaslepené lásce a lásce a jen neskonalé lásce mě nezaujala ani byť zpracováním některých z nich.

22.05.2020 1 z 5

Sedm svateb a jeden rozvod Sedm svateb a jeden rozvod * antologie

Knížečka než kniha mě moc nenadchla. Dostala jsem ji dárkem a rozhodně bych po ní sama nesáhla. Příběhy jsou celkem krátké, ale takové neslané nemastné. Poslední povídka se mi celkem líbila, protože mi přišlo, že trochu přenesla nějaký hlubší smysl na čtenáře. Spíš jsou to příběhy depresivní, takže nevěstám moc nedoporučuji :)

22.05.2020 2 z 5

Vetřelci Vetřelci E. E. Richardson

Naprosto blbá obálka a blbý název pro skvělou duchařinu. Knihu jsem od první stránky neodložila. Dvě rodiny, kde se rodiče rozhodli sestěhovat a tvořit pár. Děti se nemají mezi sebou v lásce, ale strašidelný dům, kam se nastěhují skrývá hrozivé tajemství, které je přiměje spolupracovat. Ač je to spíš kniha pro náctileté, tak mě příběh strašně bavil a spíš mi přišlo, že sleduji film než čtu knihu. Za mě rozhodně super :)

21.05.2020 4 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Kniha o rodině, která se snaží znovu stmelit. Příběh se mi líbil, je čtivý. Děj se odehrává z pohledu matky, a dvou dcer, jedna píše blog - tato část není nijak extra odlišná od běžného vyprávění a mladší dcera si píše deník. Nevím proč, ale pár situací mi přišlo moc rozněžnělých, až přehnaných. Nicméně proč ne, kniha se mi i tak líbila, ale závěrem jsem si přišla trochu podvedená. V posledních dvou stranách přijdete na to, že cesta na sever nebyla taková pohádka, jak se zdá. Prostě pěkná oddychovka.

21.05.2020 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Řekla bych, že se jedná spíš o doplňkovou knihu, jak můžeme příběh vidět očima druhých. Nebylo to špatné, zase na druhou stranu mě nebavilo, byť kniha se skvěle četla, že vím stejně jak to dopadne.

13.05.2020 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Prostě pohádka až do konce. Milý příběh z krásné země. Je zde ukázáno v pohádkovém stylu, že láska dovede změnit člověka k lepšímu. Příjemně se kniha četla a celkově jsem si sérii oblíbila.

13.05.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Příběh se otáčí a z kladné postavy, kdy slečna America byla milá a příjemná, střídá scénu její dcera Eadlyn, která je ryze spratek. Resp. staví kolem sebe zdi a je rozmazlená a zvyklá na komfort. Ale proč ne. Příběhu to dodává trochu jiný ráz a těším se, jak to celé dopadne. Selekce z pohledu ženy je pěkná, ale stejně první díly byly malinko lepší. Na čtivosti to ale neubírá.

27.04.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Pěkné a zajímavé čtení. S Elizou jsem sympatizovala, rozuměla jsem jejímu tichému světu, strachu a jejím obavám, ale přece jen do příběhu mi pár věcí nesedělo. Kniha se krásně četla, příběh se mi líbil, ale připadala jsem si jako třetí osoba u rozhovoru, kde ostatní dva ví o věci víc jak já. Kdyby mi bylo zase 18 asi bych knihu vychvalovala do nebes. Takto je to spíš průměr, kde se bojím, že za pár měsíců knihu zapomenu.

20.04.2020 3 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Ke knize jsem se dostala od kamarádky, která mi ji půjčila do výzvy. Označila bych toto dílo za překvapení roku. Čekala jsem starou knihu = nudný příběh, ale nejhorší na knize je opravdu jen obal. Na to, jak je kniha stará Vás upoutá, že ji prostě musíte dočíst. Příběh nemocného vojáka zmítajícího se zlým snem je pojednáním sci-fi fantasy, kde detektiv Brok potřebuje svrhnout pána domu a Boha v jedné osobě Mullera v jeho domu o tisíci patrech. Vykreslení postav není tak ideální, ale cítíte z knihy pocity, místa, úzkost. Poprvé mi došel skrytý podtext o utlačování, ovlivňování atp. Opravdu jedním slovem zajímavá kniha a stojí za to si ji přečíst.

20.04.2020 4 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Další pěkný příběh na řešení. Tentokrát se vyšetřování odehrává na dvou rovinách. Osobně mi přišlo, že "důležitější" případ byl hodně opomíjený, ale celkově se mi kniha líbila, nechybělo napětí a ani překvapení na konci. Těším se na další díl.

14.04.2020 4 z 5