Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Zajímavé jako předchozí díl. Určitě se těším na pokračování. Chvílema mi kniha přišla celkem zdlouhavá a taková plná květnatého vyprávění kolem. O to víc jsem se začetla do konce, který má zajímavý a až nečekaný zvrat. Celá kniha dává čtenáři hodně otazníků, ale v dalším díle se, doufám, mrkneme jak to dopadne.

22.06.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úplně jiný pohled na svět. Knihu, respektive její radiovou podobu jsem poslechla na doporučení kamarádky. Situace v KLDR je každému podvědomě známá, ale toto jsem nečekala. Příběhy jsem vyslechla a vedou k zamyšlení. Nedá se hodnotit jestli je to dobré dílo nebo ne, ala je to sepsaná krutá realita. Mě toto dílo celkem vzalo a doporučovala bych ho každému.

22.06.2021 5 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Za mě skvělá vánoční netradiční kniha. Je úžasné, jak pan Pratchett uměl dokonale zakomponovat aktuální světové dění do tohoto světa a hodntit dopady na obyvatele. Jak bylo řečeno už několikrát níže - tento svět a jeho strasti i slasti jsou prostě skvěle propracované a vždycky se těším na další díl.

17.06.2021 5 z 5

Unesená Unesená Lucia Sasková

Moje první kniha čtená ve slovenštině. I tak se četla rychle a příběh byl chytlavý. Ale v množství knih, co jsem už přečetla bych řekla, že se jedná o sice pěkný a napínavý příběh, ale ničím top mě úplně nezaujal, abych mu dala lepší hodnocení. V knize je hodně náhod, hodně až absurdních situací, závěrem je happy end. Zajímavé, kam se může sestřička u zubaře dostat s vrahem.

03.03.2021 3 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Duchařiny miluju a těšila jsem se na knihu jak dítě. Zamrzelo mě, že víc než duchařina je to nudná snůška informací o vztahu nevztahu a než jsem ji dočetla, skoro jsem zapomněla, co bylo na začátku. Takový potenciál a nuda nad nudu. Nejzajímavější jsou poslední tři stránky, kde jsou poznámky autora. Postavy jsem si neoblíbila a celkově tam není žádný moment, který by vtáhl do děje. Škoda...

25.01.2021 1 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Skvělé čtení. Je pravda, že která by z nás nechtěla (ruku na srdce) alespoň chvíli být na vysoké noze. Krásný příběh, chvílemi trochu otravný až jako reklama na cigarety :D. Ale rozhodně doporučuji přečíst. I těm, které říkají, že nikdy takové nebudou a pak se potkáme na black friday známých značek a budeme se třískat ramínkama ať takové pozlátko taky chytíme :)

22.01.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Myšlenka nesmrtelnosti lidstva a systému smrti je zajímavá. Trochu mi přišlo, že autor vždy pravidla malinko "ohne", aby se hodily k příběhu (viz. zneužití na konci Goddardova prstenu...tam se nestalo nic). Ale jinak se kniha pěkně četla a určitě si přečtu pokračování.

11.01.2021 3 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Hodně špatné čtení. Jediné co se mi líbilo, že se kniha četla rychle. Sice to nejsou esokecy, ale kecy rozfňukané holky, která za mlada byla modelkou a moc se rýpe v nesmyslech jak jí nikdo nemá ráda. Ano, jsou různé problémy, to nechci zlehčovat, ale toto mi přijde jako výplod z nudy. Snaha nahodit pár vtipných storek "ze života", aby se autorka přiblížila čtenáři, to nevylepšilo. Asi žánr nic pro mě. Nechápu absolutně co je na knize tak drahého.

23.12.2020 1 z 5

Gregor a zlověstné proroctví Gregor a zlověstné proroctví Suzanne Collins

Pořád nevím co si o této sérii myslet. Není to za mě top, ale nemohla jsem přestat číst a strašně mě zajímá, jak to dopadne.
Gregor se opět dostává s Botkou do podzemí ke starým známým a čelí dalšímu proroctví. Čekala jsem zradu :), ale závěr je super. Nejvíc mě rozdráždilo, že je zaděláno na další díl a ten prostě není :D:D. Děj je opět neskutečně čtivý a všechno odsýpá rychle a žádné protáhlé pasáže o ničem. Fajn čtení.

16.11.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Super duchařina. Asi přesně tohle od odlehčené duchařské knihy očekávám. Příběh chudého spravedlivého muže, kterého pracovní nabídka dovede do dávno zapomenutého sídla v lesích. Duch Anallise, Brana, jejich matky Elizy.. Četlo se jedním dechem.

04.11.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Už jsem asi četla lepší duchařiny, ale co se musí nechat, tak se kniha moc dobře čte. závěr zajímavý. Neurazila :) příjemná změna
Hezky se autorka vypořádala se situací hrdinky - žádná rodina, mobil. Bylo to uvěřitelné a to je pro mě plus než že zrovna nejde signál atp. Nebyly tam žádné průtahy. Super

29.10.2020 4 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Na tuhle knihu jsem se paradoxně dlouho těšila a dlouho ji odkládala. Bála jsem se, co to bude. Příběh z podzemí, kde jsou obří brouci a potomci lidí - ok. Co mě nebavilo, byla tematika jako Alenka v říši divů a Arthur a Minimojové. Tohle mi to celkem dost připomínalo. Co bych ale ráda vyzdvihla, tak je rychlý spád knihy. Žádné nudné pasáže, jde se rovnou k věci a příběh pokračuje svižně. to je velké plus. Na druhou stranu si neuděláte větší pouto s hlavní postavou, ale tohle bych brala jako relax a ne nějakou začínající mega ságu, kde by to bylo potřeba.

20.10.2020 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nebylo to špatný a určitě se mi kniha dobře četla. Od autorky jsem četla rychle po sobě pár knih a musím uznat, že citlivá témata umí šetrně rozebrat. Nicméně jsem se přistihla, že některé skoky do minulosti už bych nejradši přeskočila a spíš jsem přejížděla řádky. Zajímala mě spíš současnost než tokání a kupa sexu na papíru. Ale celkově rozhodně zajímavé.

20.10.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Rozhodně kniha překvapila. Předchozí díl mi přišel jako umělé natahování, ale tohle mělo zase ten správný drive. Sice je to protkané hláškou za hláškou, ale na oddech a zasmání se, je to příjemné. těším se na slibovaný další díl :)

20.10.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nevěděla jsem, jestli dát 3* nebo 4*. Nakonec za 4, protože kniha měla rozumný konec. Příběh o domácím násilí je celkem silné téma, ale autorka umí tato citlivá témata důstojně rozebrat. Začátek se mi nelíbil, že připomíná 50 odstínů a to bytostně nesnáším. Od poloviny to začne být zajímavé a pak už příběh má spád. I když pořád je to takové na mě moc přeslazené, ale spíš tím autorka chce naznačit jak moc je to pro ženy těžké, udělat ten krok pryč.

30.09.2020 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tahle parta mě baví, zajímavý příběh, ale přišlo mi, že u tohoto dílu snaha řešit více případů docílila toho, že jsem se nevžila ani do jednoho. I tak jsem si ale ráda přečetla další případy oddělení Q a těším se na další. Hlavně co vypadne z Asada.

29.09.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Ačkoliv autorka umí krásně vtáhnout čtenáře do knihy, u této jsem se nemohla pořádně začíst. Pořád jsem knihu odkládala a brala do ruky. Od poloviny začne příběh brát spád a už je to lepší. I přesto hodnotím knihu velmi kladně. Autorka umí prostě upoutat čtenáře. A i když mě příběh úplně nevtáhl, kniha se mi líbila a prostě jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Konec je mírně happy end, ale to vůbec nevadilo :)

22.09.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělé! Na mě je v knize sice až moc pasáží o sexu, ale to napětí to celkem vyváží. Knihu prostě neodložíte, dokud to nedočtete a po vlažném začátku to nabere pěkné obrátky. Konec vás nechá stejně na vážkách, ale takovým správným způsobem.

07.09.2020 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Na knihu jsem se strašně těšila a trochu zklamala. Povídka o červovi je super, ale celá kniha mi přijde jako umělé protahování skvělé série. Informací poskrovnu, a celkově mi to nějak jako doplnění nic extra nedalo. Plus je, že se kniha celkem dobře čte.

07.09.2020 3 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Příběh je krásný, je to takové milé čtení na oddech. Nemůžeme zde čekat moc velkých témat, ani reálnou situaci, ale je to krásné. Nepřirovnávala bych Tamaris ke klasickému domovu důchodců, ale i když je to takové až nadsazené, jak je vše super a všichni se mají "dobře" příběh se mi líbil a autorka vykouzlila nejednu slzu u oka. Julia, naše hlavní hrdinka, se vyrovnává sama se sebou, smrtí v rodině a rozchodem. Stávají se jí různé příhody a ne jedna její myšlenka nebyla někdy v hlavě někoho z nás. 1* dávám dolů za Babušku, to na mě na závěr bylo trochu moc slaďárna. :)

01.09.2020 4 z 5