Gregor a město pod městem

Když se Gregor spolu se svojí sestrou zřítí do temné Podzemě, netuší, že jeho pád není obyčejná náhoda. Podle proroctví má sehrát velkou roli v událostech, ke kterým se v Podzemi schyluje. Gregor se střetu mezi podzemními tvory nechce účastnit. Pak mu ale dojde, že je to možná jediný způsob, jak vyřešit největší záhadu svého života – zmizení otce. Proto se nakonec pustí do nebezpečného dobrodružství, které změní život jemu, i celé Podzemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383727/gregor-a-mesto-pod-mestem-2Ji-383727.jpg 4.126

Letopisy Podzemě (1.)

Gregor the Overlander (2005)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Gregor a město pod městem

Nel.K.

Za mě tedy do startu naprosto špatný úsudek, uviděla jsem Suzanne Collins a hned přihodila k objednávce z e-shopu a až doma jsem zjistila, že se jedná o knihu pro děti :). Nicméně..když už byla doma, tak jsem jí louskla, samozřejmě. Jako dospělák bych jí dala hodnocení nižší, ale kdyby mi, jako malé, mamka takovou knihu předčítala po večerech před spaním, byla bych z ní úplně vedle, tím jsem si jistá (a popravdě se mi líbila i teď), takže plný počet hvězd. Myslím, že to je kniha, která dětem určitě pomáhá rozvíjet fantazii a těm, kteří se brání čtení, by možná mohla tato paráda pomoci změnit názor.

pink_ivy

Kdysi dávno jsem příběh o tom, jak někdo spadne do podzemí četla a pamatuju si, že mě to hrozně bavilo. Takže v souvislosti s tím a taky s tím, že se mi líbí, jak Suzanne Collins píše jsem se rozhodla si to přečíst. No ale z výsledku jsem byla docela zklamaná, na knížce nebylo vůbec nic, co by mě zaujalo. Příběh byl takový hrozně předvídatelný a bez většího nápadu (s těmi tvory, co žili v podzemí se dalo výborně vyhrát a ne z nich udělat jen větší verze normálních zvířat žijících na Zemi), styl psaní se mi vůbec nelíbil, zdálo se mi to psané hrozně jednoduše (resp. bylo na tom strašně vidět, že je to psané pro děti) a s postavami jsem se absolutně nedokázala zžít. Hlavní hrdina byl takový nemastný, neslaný a jeho dvouletá sestra tam byla víceméně hrozně na obtíž.

milunka21
28.12.2018

Rozhodně nesrovnávejte Hunger games, protože Gregor je pohádka na motivy Alenky. Skvělá čtivá dobrodružná kniha. Doporučuji.

karinga
27.12.2018

Kniha je pro čtenáře od deseti let a pevně věřím, že i ti se u čtení budou trochu bát. Titulní hrdina je správňácký a jeho dvouletá sestřička vás bude rozesmávat. Rozhodně v knize není nouze o akci a napětí, ačkoli se občas konflikty vyřeší až podivuhodně jednoduše. Na druhou stranu - konečně YA, ve které to není zbytečně užvaněné a nacpané pocity (snad proto, že je Gregorovi teprve jedenáct). Kdybych ji četla v těch -nácti, určitě by patřila mezi moje TOP knihy a čekala bych nadšeně na pokračování. Ideální způsob, jak přivést děti k četbě.

niknikita
13.12.2018

Snad to byla správná volba pro mého vnuka, protože ani já jsem se nenudila.
Je to fantazie, je to o zodpovědnosti a je tam napětí od A do Zet. A ta krásná obálka je bonus.

OndřejMergl
02.11.2018

Že někdo spadne tunelem do kouzelné země, to už tady bylo. Ovšem tentokrát kromě hlavního hrdiny padá i dvouletá sestra, která příběh roztomile oživuje. Společně se dostávají do země, ve které jsou velcí švábi, netopýři, pavouci a potkani a všichni umí mluvit.

Vedle toho jsou tam i lidé, kteří se tam dostali opravdu zvláštně. Každopádně Gregora čeká poslání zachránit svého ztraceného otce i celou Podzemi a starodávné proroctví neprozrazuje, jestli se mu to podaří.

Celkově oddechová knížka, u které si možná vzpomenete, jak Společenstvo procházelo Morií, a po jejímž přečtení nejspíš budete mít o ždibíček více rádi šváby.

pro děti fantasy pro děti

Suzanne Collins

Suzanne Collins
americká, 1962

všechny knihy autora

Kniha Gregor a město pod městem je: