Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

Za mě super čtení, jen se v tom nesmíme moc pitvat co by se jak reálně mohlo a nemohlo stát. Pokud vynecháme tohle hnidopišství, tak je to kniha na 4 hvězdy. jinak jsem si říkala něco mezi 3-4. Darcy je skvělá spisovatelka ohledně faktoru strachu, umí nabudit atmosféru a čtete opravdu se zatajeným dechem. To to rozhodně vylepšilo a těším se na její další knihy. Doporučuji po přečtení nechodit hned do lesa... opravdu jsem měla divný pocit a to to byla jen naučná stezka :D

17.01.2022 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Přečteno jedním dechem, čekala jsem jak to dopadne a konečně přijde ten závěr. Dobré zakončení série, ale po slibném začátku takový trochu prvoplánový happy ending. Něco zůstalo nevysvětleno a takové nevím... za mě hodně věcí, které by asi šly udělat jinak a tak lehce by jim neprošly. Ale celkem hodnotím knihu kladně.

03.01.2022 3 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

realita převrácená do světa Zeměplochy. Bravurně zpracováno a zapracováno. Jediné, že válčení a politika není můj šálek kávy, ale to je jen osobní pohled. I tak je kniha báječná, a i přes občasné větší soustředění u knihy byla skvělá a těším se na další díl.

03.01.2022 4 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Velké zklamání. První polovina knihy je - Altair přijde za Mistrem a jde někoho zabít, přijde za Mistrem a jde někoho zabít. Když už vás stejný scénář hodně nudí, tak se začne něco dít. Něco málo je tam o jeho životě, ale pořád je to - dojdu někam a udělám boj a zabít. Nemohla jsem se zbavit pocitu krátkých videí ve hrách... Posledních tak 20 stran je hodně zajímavých a dalo i to nový pohled na tajemnou postavu Altaira, na kterou odkazují hry. To je super, ale celkově mohla být kniha lepší.

03.12.2021 2 z 5

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

Kniha mě absolutně neoslovila. Je zajímavé přečíst si něco z "jiného soudku", ale po přečtení jsem si říkala - Co mi to jako mělo dát? Kniha se čte dobře, ale nemá nijakou hloubku nebo jak to říct. NĚCO co bych si z knihy odnesla (a nemyslím tím, že se nemají týrat zvířata, co beru jako samozřejmost, že to je hnus), ale nějaké završení, zakončení. Pro mě tuctová kniha, kterou za chvíli zapomenu. Přečtena a nalezena díky výzvě a na dobrovském za 29Kč adekvátní cena..

02.12.2021 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Přiznám se, že nejsem autorčin fanda, ale ta knížka mě dostala. Je to takové svěření, trochu zpověď, trochu deník, obyčejné holky o životě. Ne vždy musí mít vše happyend. Za mě postupem knihy lepší a lepší. Celkem musím dát i kladné hodnocení za vtipy a vtipné narážky, v několika jsem se našla a nebyly přehnané. Super.

18.11.2021 4 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

(SPOILER) Blackout byl mnohem lepší. Zde se příběh divně táhnul, pasáže byly o ničem, a ač bylo v příběhu celkem málo postav, tak jsem někdy měla problém poznat, jestli se jedná o člena FBI nebo koho a ne málo jsem koukala dozadu na rejstřík jmen. Příběh novinářky se dcerou, která prodává svá data aplikaci. Její supernadaný spolužák, organizace it hackerů, která kontaktuje novinářku. Za mě moc toto nee.

16.11.2021 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Za mě moc zvláštní, ale povedená kniha. Než horor bych řekla, že jde o thriller, ale to na zážitku nic neměnilo. Pořád jsem si říkala, jak je to divný příběh a že ještě kousek přečtu a během dne jsem už byla na konci. Příběh outsiderské dívky zesměšňované žáky, napadáno fanatickou matkou a pohnutým příběhem mě nutil číst dál a dál. Celé její trápení vygradovalo na maturitním večírku, kde použila svoje telekinetické schopnosti. Za mě dost dobrá kniha.

16.11.2021 4 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Knihu jsem měla půjčenou kvůli výzvě, že to bude slaďárna, to jsem čekala, ale to je taková bezduchá blbost. Ostatní, co se jim kniha líbí prominou. Plusy - kniha se hodně rychle čte, s hrdiny si získáte takový "kamarádský" vztah, oddychovka. Mínusy - Absolutně nereálné, snaha o přeskakování vyprávění příběhu mezi Sashou a Jayem je někdy úplně nerozeznatelná a ztrácela jsem se, kdo vlastně vypráví.
Přečíst si jednu takovou knížku za čas, ok, nenadchne, neurazí, pěkné rychlé čtení, ale číst jen toto, tak se nedivím, že dospívající slečny se mění v pipky... Konec knihy je třešničkou na dortu, jen chybí - žili šťastně až do smrti.

26.10.2021 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Super oddychovka, příjemný příběh s předvídatelným koncem. Přirovnala bych ho k Selekci. Četlo se jedním dechem a celkem mě mrzí, že je konec. Líbla se mi u knihy obálka a čekala jsem úplně jiné dobové zasazení a celkem mě to překvapilo. Hvězda dolů za některé až zbytečné postavy a nechávám si možnost najít ještě lepší knihy na podobné téma. Jinak supr a můžu jen doporučit.

22.10.2021 4 z 5

Nečekala bych, že to bude až tak dobré. Dlouho jsem na knihu koukala, ale pořád jsem si nebyla jistá a nemám úplně ráda "motivační" knihy. Celkově je v knize pár částí k zamyšlení a mají něco do sebe. Příjemně jsem byla překvapená.

07.10.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Je to opravdu podobné, jako Bábovky.. Kniha neurazí, příliš nenadchne. Vyprávěno je zde několik příběhů a osudy rozvětvené rodiny v dobách od války po dobu komunismu. Hotýlek se četl dobře, ale nějaký vztah jsem si k postavám neudělala. Václav spíš příběhem proplouval a vlastně ostatní postavy, než jsem si na ně zvykla, tak taky. Zajímavé, ale v porovnání s jinými knihami, bych zde dala tak 3,5 hvězdičky.

27.09.2021 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha je krásná, strašně zajímavá a má hloubku, ale asi jsem zůstala málo dítětem. Chápu, že je velice oblíbená, ale nejsem ten pravý člověk, co by ji ocenil. Krásná klasika, jediné co nechápu, že se mi to vlastně líbilo i nelíbilo zároveň.

20.09.2021 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Dobrý nápad na knihu, ale sakra špatně zpracovaný. Chvílemi zdlouhavé, nudné, absurdní. Chtěla jsem si dát nadhled nad hodnocením zde, ale vesměs se shodují s mým názorem. Nápad s agorafobií se mi líbil, ale dějová "omáčka" je strašně nudná. Příběh sousedů a závěr knihy byl už spíš úlevou a měl hodně rychlý spád.

20.09.2021 2 z 5

Bratrstvo Bratrstvo Oliver Bowden (p)

Beru s nadhledem, že se jedná o přepis hry.. Příběh mě bavil, ale jak píší ostatní, je to na jedno brdo. Což se u hry dá předpokládat, že se pořád honím za hlavním padouchem a ten uniká a pak je happy end. Kniha byla ok, pro mě jako fandu Asasínských her je to super doplnění, ale nenadchl mě u tohoto dílu až tak moc rychlý závěr.

14.09.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Další super díl ze série. Chvílemi na mě trochu moc, chvílemi pomalý rozjezd, ale vše se vyvážilo a převažuje ta pozitivní stránka. Happy ending se konal až moc, ale celkově to dodalo takovou hezkou tečku z knihy. za mě supr a těším se na další. Postava Remy se mi hodně líbila a neměla jsem problém se s ní sžít.

10.09.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Musím souhlasit s ostatními níže - za mě nejslabší díl série. Nebavil mě tolik, nevtáhl do děje. Chvílemi mi to přišlo až přitažené za vlasy... Nečíst asi ostatní díly, tak řeknu ok, ale takhle to bylo spíše jako prvotina. Přitom se dalo z příběhu vytáhnout daleko víc. Závěrečný happy end tomu dal bohužel korunu..

30.08.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Další skvělý duchařský kousek. Kniha se četla velice rychle, za jeden den máte hotovo, ale příběh je čtivý a hlavně je každý díl trochu jiný. Takže se nemůžes stát, že budou příběhy podobné. Zatím mě tato série moc baví.

27.08.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Rozhodně můžu tuto sérii doporučit. Oceňuji, že autor ji nechce uměle natahovat a v tomto díle vše "skončí". Poslední stránky se čtou samy. Měla jsem chvílema problém se orientovat v čase. Rok sem rok tam, velké přeskoky, ale po začtení jsem už neměla problém. Za mě super konec. díky

17.08.2021 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Jsem velký fanoušek série her asasínů.... Co mě zklamalo, že kniha některé pasáže má přesně slovo od slova s hrou. Čekala jsem nějakou hlubší informaci nebo dovysvětlení ke hře, ale je to spíš jen překlopená hra do knihy. Nevyskytuje se tam teda Desmond Miles, ani nic o Animu, ale jen příběh Ezia. Odlišnost od děje hry je tak 10%. I tak se mi kniha líbila a hrozně rychle se četla. Co mi malinko chybělo, tak kniha nebude sice pro "náročného" čtenáře, ale nějaké představení té doby, politická situace, trochu to rozvést...

02.08.2021 3 z 5