Aligátor v koupelně

Aligátor v koupelně https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385496/bmid_aligator-v-koupelne-6S7-385496.jpg 3 34 19

Autor pracoval dlouhá léta jako inspektor u britské Královské společnosti pro prevenci krutého zacházení se zvířaty a v knize shrnuje nejvýraznější příběhy ze své praxe, zasazené v malebných venkovských kulisách anglického hrabství Yorkshire. Vedle psů, koček a koní potkáváme i netradiční zvířata od jezevců přes aligátora až po tuleně. Všem příběhům je společný vkusný humor, nadhled a láska ke zvířatům.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

An Alligator in the Bathroom , 2016

esfinge
28.06.2023 3 z 5

Pohodové cteni.

Vidlička
02.06.2023 3 z 5

Závidím Britům (a tuším, že Amíci mají taky něco obdobného) takovou instituci jako je RSPCA. To jen tak...
Autor pokračuje v anglické tradici herriotovské, ctí ji a relativně se mu dílko i zdařilo. Humor je znatelný, i když jen lehounce, ale kdo hledá - najde. Hlavně tu jde ale o lásku ke žvížátkům, a ta byla cítit.
Jako správný hrdina tohoto typu literatury je často nemotorný či lehce nablblý (mě vytáčela jeho neochota o čemkoliv kdykoliv informovat svoje kolegy/nadřízené), ale nakonec vše zdárně ku dobrému konci dospěje (více méně). A i sám inspektor se časem pokryje ctí a slávou.
A pro slabé povahy - krutosti, nemocí a úrazů se sice nadějeme, ale autor u nich zbytečně neprodlévá, takže se to dá.

Iki1
08.03.2023 2 z 5

Hodně nenáročné čtení mi připomnělo hospodské vyprávěnky štamgastů po třetím pivu. Několik povídek stojí za přečtení, většina je psána bez ladu a skladu, tedy bez gradujícího děje, pointy, či alespoň dějového zvratu. Několikrát jsem se i zasmál, ale spíš díky své představivosti, než umu autora. Protože takovéto příhody nezažívá každý z nás, je škoda, že autor nevytěžil za svých zkušeností víc.

vera5841
31.03.2022 4 z 5

Do teď jsem neměla tušení, že takové zaměstnání v Británii existuje a přišlo mi velice zajímavé, co vše je náplní práce takového inspektora.

drakamena
22.02.2022 3 z 5

Příběhy to byly zajímavé, i když ne tak humorné, jak jsem si na základě obálky a obsahu představovala. Po přečtení ve mně zůstal přetrvávající dojem, že Carterova manželka Carol musí být světice s trpělivostí, na kterou by mohl být pyšný i sám Buddha!

Alex.rrr
02.12.2021 2 z 5

Kniha mě absolutně neoslovila. Je zajímavé přečíst si něco z "jiného soudku", ale po přečtení jsem si říkala - Co mi to jako mělo dát? Kniha se čte dobře, ale nemá nijakou hloubku nebo jak to říct. NĚCO co bych si z knihy odnesla (a nemyslím tím, že se nemají týrat zvířata, co beru jako samozřejmost, že to je hnus), ale nějaké završení, zakončení. Pro mě tuctová kniha, kterou za chvíli zapomenu. Přečtena a nalezena díky výzvě a na dobrovském za 29Kč adekvátní cena..

LadyCharlene
08.09.2021 4 z 5

Jde poznat, že autor není spisovatel, trošku přeskakoval a u některých příběhů by mě zajímalo, jak to dopadlo. U jiných případů, třeba u odchytu sviňuchy, mi nebylo úplně jasné, proč zvíře neumístili do nějaké zoo, záchranné stanice, apod. Nicméně poslední příběh mě dostal a navnadil mě na možný další díl. Myslím, že povídání z podobného vyšetřování by byly i zajímavější. Nicméně, stojí za přečtení, možná se i něčemu přiučíte a občas pobavíte.

jana8352
20.12.2020 4 z 5

Knížka příběhů z prostředí práce inspektora britské Královské společnosti ochránců zvířat, trochu na způsob Herriota ale ten se mi líbil přeci jen víc. Nicméně pěkná oddechová knížka.

Radovan_R
02.04.2020

Dobrá oddychovka, ale působí to dost popisně, cosi tomu chybí. Ubránit se srovnání s Herriottem nelze, je to dost podobné - ale Herriott by u mě vyhrál.

Vik909
09.02.2020 4 z 5

Tato kniha mě velmi bavila! Spousta autentických příběhů o záchraně různých druhů zvířat byl opravdu můj šálek kávy a tuto knihu rozhodně doporučuji!!

_kadla_
03.11.2019 3 z 5

Takové milé, nenáročné čtení, které potěší a občas pobaví. Zároveň se člověk ke knize už nevrátí, hlubší význam se v ději neskrývá a možná tomu něco schází.

bagel
23.10.2019 4 z 5

Vtipné příběhy - takové knihy vždy potěší.

Usignolo
15.06.2019 5 z 5

To bylo milé čtení. Četla jsem před spaním jednu povídku a vždycky mě to "odeplo" od myšlení a připrailo na spánek :-)

jiri77
18.04.2019 4 z 5

Kdo má rád zvířata a vše ,co se kolem nich děje ,je tahle knížka to pravé. Odpočinkové čtení.

KatastrofaK
14.01.2019 3 z 5

Podle hodnocení to nevypadá, ale není to špatná kniha. Myslím , že je to typ knihy na listopadové nědělní odpoledne, kdy je hnusně a prší a je fajn si někam zalezt a přečíst milou, vtipnou knihu na jeden zátah.

Magdalena5
10.01.2019 5 z 5

Toto je můj šálek kávy.

Dixinka
23.12.2018 1 z 5

Velké zklamání.

mikika
12.12.2018 4 z 5

hodně, hodně podobné Jamesi Herriottovi, dokonce i ve stejném hrabství, jen o pár desítek let později - milé příběhy o zvířatech a o nadšencích, kteří pro malé koťátko slaňují do rokle a nasazují životy...

Andrea K.
07.10.2018 1 z 5

Kniha je velmi čtivá, ale není to můj "šálek kávy". Kdybych ji nedostala darem, nikdy bych si ji nekoupila a nečetla.