Tajná křížová výprava

Niccolò Polo, otec Marka, konečně odhalí příběh, který uchovával v tajnosti celý život – příběh Altaira, jednoho z nejlepších asasínů bratrstva. Altair se vydává splnit těžký úkol – úkol, který ho zavede do Svaté země a ukáže mu skutečný význam Zákona asasínů. Aby dokázal svoji oddanost, musí Altair porazit devět smrtelně nebezpečných nepřátel, a to včetně velmistra templářů, Roberta ze Sablé. Poprvé je zde vyprávěn příběh Altairova života: cesta, která změní chod dějin; jeho nekonečná bitva s templářským spiknutím; rodinný život, který je stejně tragický jako šokující; a konečná zrada starého přítele. ( zdroj: fantomprint.cz )...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123796/tajna-krizova-vyprava-A9o-123796.jpg 4.2206

Assassin's Creed 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Secret Crusade, 2011

Kniha Tajná křížová výprava

StarPopcorn
10.05.2020

Tahle kniha mi hodně pomohla udělat si v příběhu Altäira Ibhn-La'Ahada pořádek

Fideidefensor
05.04.2020

Hned na začátek by asi bylo správné napsat, že kdo to nečte kvůli hře, tak bude zcela jistě velmi zklamaný. Děj je totiž jednoduchý a stejně tak stavba celé knihy nemá s knihou mnoho společného. Příběh je monotónní a předvídatelný. Všechno tyto neduhy se rapidně zlepšují v poslední třetině knihy, kdy už autor píše prakticky bez předlohy a je to na kvalitě a možnosti se trochu projevit vidět. Příběhu velmi prospívá postava Marie, která jej značně obohacuje a vnáší do něj druhý dech. Padesát posledních stran, kde už autor musí spoléhat pouze na svou představivost pak bezkonkurenčně je nejlepší částí celého díla. Dobře vymyšlený byl i Polův příběh, který velmi šikovně celé dílo propojuje. Stejně tak mohu jen chválit zvraty v závěru.
Důležité je, nepřistupovat ke knize jako ke knize, ale jako k rozšíření herního zážitku pro ty, kdo se chtějí hlouběji ponořit do hašašínského světa. A protože já jsem s tím do Tajné křížové výpravy šel, jsem spokojený.

MichalKal
20.02.2020

Celá série bude určitě super, stejně jako první tři díly :)

Mystifica
18.12.2019

Asi nejlepší knížka v sérii. Taky podle mě měla první hra možná vůbec nejlepší příběh z AC. Na knížce je dobré, že popisuje nejen děj první hry, ale i to, co se stalo po tom a co se člověk postupně dozvídal z dalších dílů AC a možná i něco navíc. Příběh na sebe pěkně navazoval, i když na konci byl "špatný král" až příliš klišovitý. Mimochodem, knížka patří dějově před Revelations, neboť je psaná ve formě deníku, který čte Ezio na cestě do Konstantinopole.

peter5446
15.10.2019

Kniha je rozhodně zajímavá, obsahuje celý Altairův život, který je v herním světě rozkouskovaný pro počítač a různé konzole. Hráči by si čtení této knihy neměli nechat ujít.

Alezi76
16.09.2019

Pro mě to bylo trošku zklamání. Předchozí dva díly Renesance a Bratrstvo se mi teda líbily daleko více. Tak uvidíme jak to bude pokračovat. Pro mě zatím nejslabší díl série. Závěr knihy byl už pro mě docela nudný.

Kuža007
12.11.2018

Tajná křížová výprava byla první assassinská Bowdenova knížka, do které dal své vlastní příspěvky a navíc nám víc přiblížil i Altaira Ibn-La'Ahada. Dle mého názoru nejzaslouženějšího assassinského velmistra.

Ekiara
25.12.2017

Díky zálibě ke hrám AC jsem si řekla, že pro doplnění příběhu bych si mohla přečíst i nějakou tu AC knihu :D
Já si koupila teda nejdříve Renesanci, což je druhý díl série a zároveň takový počátek Ezia a ani nevadilo, že jsem nejdříve nečetla první díl.
Altaira jsem si hodně oblíbila a i kniha se mi líbila, ale musím říct, že ke konci knihy, kdy už je Altair ve starších letech jsem se do čtení nutila, protože mě přestával bavit děj, moc jsem to potom nevnímala.

Musím tedy říct, že se mi novější díly líbily více, i přesto to nebylo nějak hrozné ^^