Tajná křížová výprava

Niccolò Polo, otec Marka, konečně odhalí příběh, který uchovával v tajnosti celý život – příběh Altaira, jednoho z nejlepších asasínů bratrstva. Altair se vydává splnit těžký úkol – úkol, který ho zavede do Svaté země a ukáže mu skutečný význam Zákona asasínů. Aby dokázal svoji oddanost, musí Altair porazit devět smrtelně nebezpečných nepřátel, a to včetně velmistra templářů, Roberta ze Sablé. Poprvé je zde vyprávěn příběh Altairova života: cesta, která změní chod dějin; jeho nekonečná bitva s templářským spiknutím; rodinný život, který je stejně tragický jako šokující; a konečná zrada starého přítele. ( zdroj: fantomprint.cz )...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123796/tajna-krizova-vyprava-A9o-123796.jpg 4.2171

Assassin's Creed (3.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

The Secret Crusade (2011)

Kniha Tajná křížová výprava

Kuža007
12.11.2018

Tajná křížová výprava byla první assassinská Bowdenova knížka, do které dal své vlastní příspěvky a navíc nám víc přiblížil i Altaira Ibn-La'Ahada. Dle mého názoru nejzaslouženějšího assassinského velmistra.

Ekiara
25.12.2017

Díky zálibě ke hrám AC jsem si řekla, že pro doplnění příběhu bych si mohla přečíst i nějakou tu AC knihu :D
Já si koupila teda nejdříve Renesanci, což je druhý díl série a zároveň takový počátek Ezia a ani nevadilo, že jsem nejdříve nečetla první díl.
Altaira jsem si hodně oblíbila a i kniha se mi líbila, ale musím říct, že ke konci knihy, kdy už je Altair ve starších letech jsem se do čtení nutila, protože mě přestával bavit děj, moc jsem to potom nevnímala.

Musím tedy říct, že se mi novější díly líbily více, i přesto to nebylo nějak hrozné ^^

Jirka92333
04.12.2017

Vím že tu na tuhle knihu byla celkem kritika. Ale mě se příběh líbil a kniha mě bavila. Pravda je že je námět ac tak silný že by si v některých situacích zasloužil detailnější popis. Ale otázkou zůstává jestli by zdlouhavé kapitoly neuškodili namísto svižné četby. Takže za mě 5/5 :-)

ala.mihalikova
14.08.2017

Popravdě mám z této knížky rozporuplné pocity. Znám hru a tohle je moje první knížka z tohoto světa. I když jsem věděla, co v ní můžu čekat, tak začátek mě i tak bavil. Ale pak přišla třetí část a já u toho přímo umírala. S vypětím všech sil jsem to s nechutí přelouskala a příběh se naštěstí zase rozjel. Život Altaira byl velice zajímavý, ale dost zhuštěný. Assassiny jsem si oblíbila. Docela mě mrzelo, že boj mi přišel trochu odfláknutý. Jak kdyby to autora nebavilo psát. Proto dávám tři hvězdičky. Nezklamalo mě to úplně, ale ani nenadchlo. Na další díly se rozhodně vrhat s nadšením nebudu.

Zebra01
06.08.2017

Knihu jsem přečetla, nebyla špatná ale další ze série jsem už nedočetla-přišlo mi že po přečtení této knihy mám pojem o světě Asasínů natolik že číst další knihy
nepotřebuji a raději dám přednost Zaklínači.

KydlochMoris
18.06.2017

Opět super ;-)

Janičta
06.09.2016

Autor se pomalu zlepšuje. Už to není tak suché a uskřípané.
Altair je dobrá postava, jen mi přijde trochu naivní. Hned každému věří a i když se několikrát zklame je řádně podezřívavý až asi tak ve dvou větách na konci knihy. Několikrát vlétne do jasné pasti i přes své zkušenosti... na tomhle je třeba ještě pracovat.
Musím přiznat že ty jejich oblečky se mi líbí, ale nějak si nedokážu představit jak se v tomhle "rozlývají" v davu.
Bylo by bezva, kdyby mužské postavy ve stěžejních chvílích nelítali za ženskými... k čemu je všichni ti autoři vůbec do těch knih s takovou radostí cpou?
Těším se na další díl. Mám velkou naději, že bude ještě lepší než byl tenhle :-)

bukiet
01.09.2016

Na cestě do Konstantinopole, či spíše do Istanbulu, si Ezio čte Polův deník a my se tak vracíme do děje úplně první hry a sledujeme osudy Altaira Ibn La Ahada. Toto přerušení Eziova příběhu a návrat ke starším hrám, v textu knihy jsou krom obsahu první hry použity i děje z vedlejších mobilních her a vzpomínkové sekvence ze hry Revelation, je důležité pro pochopení dějů v následující knize. Bowden už se docela rozepsal, překlad je pořád takový nějaký kostrbatý a Desmond stále nikde.