Černá vlajka

Zlatý věk pirátství – věk, kdy chamtivost, ctižádost a korupce znamenají víc než věrnost – a drzý mladý kapitán Edward Kenway si dělá jméno jako největší pirát své doby. V brilantně napsaném novém románu ze série Assassin’s Creed se dozvíte, jak se z mladého bukanýra Edwarda stal jeden z nejnebezpeč­nějších pirátů a jak byl vtažen do staletí staré bitvy mezi templáři a asasíny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187103/big_cerna-vlajka-t4M-187103.jpg 4.3119

Assassin's Creed 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Black Flag, 2013

Kniha Černá vlajka

Kee

"Nikdo poctivý nežije snadný život, Edwarde. Ten vedou jen ti, kdo působí nejvíce bolesti."

Nejprve by bylo asi dobré zmínit, že kniha opravdu trpí českým překladem. Pro osoby znalé počítačových her (ke kterým se řadím) nepředstavuje z hlediska děje nic nového, což je možná trochu škoda. Období pirátů a pirátských ikon jako je Edward Thach, Charles Vane, Calico Jack, Anne Bonny a dalších, si dle mého názoru zaslouží větší prostor pro dokreslení reálií a vykreslení jednotlivých charakterů - příběh mi přišel v určitém aspektu vyprávěn velmi úsporně a komorně. Jelikož mám tuto historickou epochu ráda, šla bych trochu víc do hloubky (ale to je jen čistě má preference).

Edward Kenway není klasický hrdina (ani antihrdina), rozhodně je však zajímavým charakterem, který vzbuzuje emoce. Co se týče templářů a asasínů, v posledních dílech herní série je tento prvek tak nějak zabudovaný násilím (což je škoda, jelikož tituly samy o sobě, bez násilného zařazení k AC sérii nejsou špatné, vyjma mnou subjektivně těžce neoblíbené Valhally). I v této knize působí poněkud "navíc" a kdyby nebylo styčného bodu v podobě Mary Reedové (mj. mé nejoblíbenější postavy v příběhu), která Edwarda vtahuje do světa asasínů a templářů, tak by působil vyloženě nepatřičně.

Black Flag potenciál má, ale kdybych měla někomu doporučit, zda si spíš přečíst knihu nebo zahrát hru, tak druhá možnost mi přijde lepší.

Marsí5

Autor si zase připsal body, o které přišel předchozím dílem o Edwardovu synovi. Musím velmi pochválit pořadí knih, kdy vám jedna představí spoustu otázek a odpovědi se dozvíte až v té další. Rozhodně neklesejte na mysli, když se něco nedozvíte hned. Ono to přijde ve správný čas :-D
Edwardův příběh je mnohem zajímavější, má větší spád a rychle se měnící děj. Nevíte, co můžete čekat :-)

MalejTonda
17.10.2020

Díky tomu, že jsem velký fanda celé série videoher, až na poslední dva díly, které mě moc nebavily, ale i tak jsem je dohrál, jsem se rozhodl, že si přečtu knihu o jednom z mých nejoblíbenějších dílů. Doba pirátů mě vždycky zajímala a to je také možná důvod, proč zrovna tento díl byl můj oblíbený. Edward jako člověk sám o sobě má zajímavý příběh.

Kdybych si měl vybrat mezi videohrou a knihou, tak na 100% si vyberu videohru. Neříkám, že kniha byla špatná, ale kvůli překladu se mi špatně četla, proto přemýšlím, že si knihu najdu v angličtině a přečtu si ji znovu. Příběh byl dobrý, ale že by mě to úplně vtáhlo, to se také říci nedá. Možná je to tím, že jsem hrál hru a jsem zvyklý na něco jiného. Knihu doporučuji, pokud nemáte možnost jak si hru zahrát, ale chcete vědět o čem je.

StarPopcorn
13.05.2020

Rozhodně se nebudete nudit, spíš naopak. Tahle kniha patří mezi moje nejoblíbenější ze série Assassin's Creed. Jak už jsem psal u Renesance, pokud jste ještě neslyšeli, tak si pusťte soundtrack z herní předlohy

MichalKal
14.04.2020

Oproti prvním třem dílům série nic moc.

jasněblond007
25.02.2020

Kniha předchází dějově předešlému dílu. Příběh je zajímavý, ale jak jsem psal v hodnocení u 5. dílu, kniha nemá nic společného s Assassíny, ač se tam o nich sem tam zmíní aby se neřeklo.

Kuža007
12.11.2018

Po asi nejúspěšnějším díle knižní série Assassin's Creed, po díle Opuštěný, byla Černá vlajka studená sprcha. Už k herní verzi této knihy, Assassin's Creed 4: Black Flag, jsem měl jako hráč velké příběhové výhrady. Už u hry jsem říkal, že AC4 je dobrá pirátská a historická hra, ale příběhově to bohužel žádný assassin není. I když se Oliver Bowden snažil Edwardovi vsunout do života víc assassinů a templářů, tak na té knize jde teprve vidět, jak ten příběh je nedokonalý ve hře.

Klepsi
19.07.2017

Já si dovolím nesouhlasit s komentáři, kde píšete, že je kniha napsaná strohým jazykem :) Ona tak napsaná totiž není - to jen český překlad je naprosto příšerný a donutil mě tak odložit knihy s Eziem, protože se to nedalo číst. Pak jsem si ale koupila Black Flag v angličtině, protože tenhle díl Assassin's Creed zbožňuju, a musím říct, že ta knížka je skvělá. Je napsaná tak, že čtenáře okamžitě vtáhne do děje, Edwardovo vyprávění je místy vtipné, místy z něj člověka bolí srdce... Prostě v angličtině to stojí za přečtení. Takže pokud zvládáte číst v ájině, radši sáhněte po nepřeložené knize, protože ten český překlad je katastrofální :) Já osobně jsem z knihy v angličtině nadšená.