Černá vlajka

Zlatý věk pirátství – věk, kdy chamtivost, ctižádost a korupce znamenají víc než věrnost – a drzý mladý kapitán Edward Kenway si dělá jméno jako největší pirát své doby. V brilantně napsaném novém románu ze série Assassin’s Creed se dozvíte, jak se z mladého bukanýra Edwarda stal jeden z nejnebezpeč­nějších pirátů a jak byl vtažen do staletí staré bitvy mezi templáři a asasíny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/187103/cerna-vlajka-t4M-187103.jpg 4.497

Assassin's Creed 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Fantom Print

Black Flag · 2013

Kniha Černá vlajka

Kuža007
12.11.2018

Po asi nejúspěšnějším díle knižní série Assassin's Creed, po díle Opuštěný, byla Černá vlajka studená sprcha. Už k herní verzi této knihy, Assassin's Creed 4: Black Flag, jsem měl jako hráč velké příběhové výhrady. Už u hry jsem říkal, že AC4 je dobrá pirátská a historická hra, ale příběhově to bohužel žádný assassin není. I když se Oliver Bowden snažil Edwardovi vsunout do života víc assassinů a templářů, tak na té knize jde teprve vidět, jak ten příběh je nedokonalý ve hře.

Klepsi
19.07.2017

Já si dovolím nesouhlasit s komentáři, kde píšete, že je kniha napsaná strohým jazykem :) Ona tak napsaná totiž není - to jen český překlad je naprosto příšerný a donutil mě tak odložit knihy s Eziem, protože se to nedalo číst. Pak jsem si ale koupila Black Flag v angličtině, protože tenhle díl Assassin's Creed zbožňuju, a musím říct, že ta knížka je skvělá. Je napsaná tak, že čtenáře okamžitě vtáhne do děje, Edwardovo vyprávění je místy vtipné, místy z něj člověka bolí srdce... Prostě v angličtině to stojí za přečtení. Takže pokud zvládáte číst v ájině, radši sáhněte po nepřeložené knize, protože ten český překlad je katastrofální :) Já osobně jsem z knihy v angličtině nadšená.

Storm.b
23.06.2017

Tato knížka je možná zajímavá pro fandy her, ale jako literární dílo naprosto selhává. Děj (a zejména akční scény) je psán strohým a jednoduchým stylem, hraničícím až s amatérstvím. Je do očí bijící, že autor nerozumí námořnictví, především má naprosto zcestné představy o průběhu námořní bitvy, a zobrazení tehdejší doby ve smyslu věrohodnosti také dost pokulhává. Nedočetl jsem.

Janičta
13.01.2017

Pro mě to bylo překvapivě dobré čtení.
Sice mi Edward dlouho nešel pod nos - není to typický hrdina. Ale nakonec se takříkajíc chytne za nos a něco se sebou udělá.
Příběh je plný cestování, dobývání a krve. To už k téhle sérii patří. Trochu mi stále vadí neucelenost děje, ale v předchozí knize to bylo mnohem horší. Vyprávění formou deníku knize jen prospívá.

Tereki11
01.11.2016

Líbilo se mi, že to bylo formou vyprávění místo deníku. Edward nám ukázal svůj život i tam, který ve hře neuvidíme, takže já jsem maximálně spokojená.

sackettboy
05.08.2016

K dokonalosti týmto knihám chýba len to, že jednak nemajú ucelenejší dej, keďže sú len prepisom počitačových hier, ale taktiež sa nevyvíjajú tak, ako by som chcel. :-D

Dany1006
06.06.2016

Kniha se mi moc líbila! Akorát ten začátek byl pro mě nudný! Možná pro to, protože jsem předtím hrál hru! Ale jinak skvělá kniha! Určitě doporučuji přečíst. :)

LucaMera
29.02.2016

Tohle byla jedna velká jízda! Edward ukázal že i přes jeho nedokonalost a tvrdost dokáže být rozumný a spravedlivý a že je jen člověk a uvnitř sebe má city jako každý jiný. Po přečtení jsem si uvědomila, že mi tento příběh připomněl myšlenku-každý člověk chybuje a nikdo není dokonalý...ani assassíni ne. Edward mi byl docela sympatický, jeho názory a chování mi bylo velmi blízké, choval se tak jak bych se zachovala v daných situacích i já. Bylo skvělé sledovat jeho příběh, jak dospívá, jak získává zkušenosti, jak si pomalu vytváří respekt ostatních, jak se stane někým. Líbilo se mi, že to bylo psané formou deníku, přičemž pro koho to se dozvíme až na konci knihy.

(A nutno dodat že James Kidd mě docela překvapil(mile), a celkově jsem si ho oblíbila snad nejvíc ze všech postav, hned vedle Edwarda samozřejmě.)

Dalo by se říct že občas to bylo trochu brutální (a teď to asi bude znít jako bych byla nějakej psychopat :D) ale právě to se mi na knížce strašně líbilo, koneckonců, co by taky člověk čekal od knížky plné zabijáků...
Tenhle díl Assassins creed jsem nehrála, protože už ho můj počítač neutáhne, a o to víc jsem vděčná za knihu. Příběh mě tak neskutečně pohltil, že jsem si skoro ani nevšimla když jsem knihu dočetla. A je mi upřímně líto že ten příběh už skončil, že to nemá další pokračování :( Tento příběh ve mě zanechal tak moc že se tahle kniha zařadila k těm nejlepším co jsem kdy četla. Každopádně se ke knize ještě určitě vrátím protože byla naprosto dokonalá a absolutně podle mýho gusta!! Zasloužené plné hodnocení :)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

piráti herní adaptace Karibik nájemní vrazi Assassin's Creed

Oliver Bowden (p)