Opuštěný

kniha od:

Opuštěný obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

1735 – Londýn. Haythama Kenwaye učili jak zacházet s mečem od chvíle, kdy ho udržel v ruce. Když se jeho rodinný dům stane terčem útoku – jeho otec je zavražděn a sestra unesena ozbrojenci – brání Haytham domov jediným způsobem, jaký zná: zabíjí. Protože nemá žádnou rodinu, ujme se ho tajemný učitel, který ho vycvičí na smrtícího zabijáka. Haythama ovládá touha po pomstě a proto se vydává cestou odplaty: nevěří nikomu a pochybuje o všem, co kdy znal. Obklopen spiknutím a zradou je vtažen do staleté bitvy mezi asasíny a templáři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175709/opusteny-vDY-175709.jpg 4.2134
Série

Assassin's Creed 5.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Forsaken, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Opuštěný

Přidat komentář
Marsí5
23. ledna

Za mě osobně se jedná o slabší díl série. Při čtení jsem měla pocit, jako by ji psal někdo jiný než ty předchozí. Na druhou stranu je děj tentokrát popisován z pohledu templáře, takže to možná bylo cílem :-)
Příběh jsem si tolik neužila díky velkým časovým skokům. Také se mi zdálo, že autor spoléhá na čtenářovu znalost historie. Některé informace byly podány "suše", ve stylu "přece tamta bitva, vždyť víte"...
Také popis soubojů nebyl tak poutavý jako v dílech, kdy se vypráví ze strany asasínů. Upřímně si zatím myslím, že jsem od této knihy nedostala žádné spojení s celkovým příběhem. Předchozí knihy se doplňovaly, čtenář zažíval pocit, že mu dílky skládačky zapadly do sebe. Po přečtení tohoto příběhu vlastně nevím, jestli jsem vůbec dostala něco potřebného...

FerryTaz
18.12.2020

Jsem velký fanoušek AC her a knihy ze světa AC jsou spíše odpočinkovou záležitostí. Popravdě, mě tato kniha velmi nadchla. Způsob jakým byla psaná - jako deník, byl pro mne naprosto nový a velmi zajímavě pojatý. Kniha se četla naprosto skvěle a na konci jsem byl velmi spokojený.


SHi
02.12.2020

Haytham Kenway je pro mě jednou z nejlepších postav Assassin's Creed, za kterou byla nesmírná radost hrát. Tato knížka se věnuje výhradně jeho příběhu a osvětluje, co ho vedlo k jeho cynickému, realistickému a často nelítostnému chování v herní sérii. Kniha je psána čtivě, příjemně obohatí fanoušky AC, ale zároveň si troufám říct, že funguje i velice dobře jako samostatný příběh, který si čtenář užije i bez znalosti hry.

Lisa_Flames
21.10.2020

Kniha by se spíše měla jmenovat "Rozpolecený". Hlavní postava prochází celkem zajímavým vývojem a tím, jak je takto "rozpolcená" mezi dvěma frakcemi, tak je děj o to zajímavější. Zároveň kniha lépe osvětlí rozdíly mezi členy templářů a assassínů. Určitě doporučuji, kniha mi pozměnila pohled na vnimání obou frakcí.

danek5712
25.05.2020

A co Altair, na něho jste zapoměli?

StarPopcorn
10.05.2020

Ezio je Ezio, ale tohle taky šlo :D

MichalKal
27.03.2020

Zatím nejslabší díl ze série...

jasněblond007
25.02.2020

Po předchozích čtyřech dílech jsem byl docela zklamán. Né že by byl příběh špatně postaven, ale s tematikou předchozích dílů a dějovou linkou to má pramálo společného.

1