Renesance

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí. Pravda bude napsána krví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42072/renesance-Qa7-42072.jpg 3.7346

Assassin's Creed 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Renaissance, 2009

Kniha Renesance

KanWay

Kniha mi příšla dost rychlá a epizodická. Nejvíce mi vadilo, že se odehrál nějaký děj, autor dvěmi větami přešl o několik let dopředu v časové ose knihy, a jakoby se nic nedělo pokračoval vyprávěním další části příběhu. Celkově asi žel knihy podle her nemohou mít tak skvělý příběh, ale i tak je kniha pro mě spíše četbou odhalující příběh hry, kterou si nemám čas zahrát... trochu jsem čekal více, ale zase takový úplný odpad to není :)

renefer

Hru neznám, takže nemám s čím srovnávat. Trochu mi vadily časové skoky typu " po pěti letech hledání se vrátil domů", ale jinak jsem byla nadšená a jdu na další díl.

StarPopcorn

Začátek příběhu toho slavného Ezia Auditoreho Da Firenzeho, jehož první kniha mě velmi bavila. Pokud jste neslyšeli, tak si pusťte soundtrack z herní předlohy

Artinka

Hry podle knih vznikají, knihy podle her také. A někdy to funguje trochu, někdy víc a občas do sebe všechno zapadne a výsledek je perfektní!

Ale nejčastěji, bohužel, se to prostě nepodaří... Tady je jeden takový příklad. Jak moc hry série Assassin's Creed miluju, hlavně díly s krásnou atmosférou Itálie, tak moc mi přišel tento prostý přepis děje videohry do knihy zbytečný.

ondrahasic

Strhující příběh.. Hrdina trochu superman ale pěkná zápletka

katallinka

Dlouho jsem se odhodlávala knihu přečíst a rozhodně nelituji. Líbí se mi propojení dějin a magie. Navíc trošku jiné zachycení templářů než jsem zvyklá. Nicméně styl psaní mě moc neoslovil. Příběh je líčen dost povrchně a do děje se těžko dostává. Nepodařilo se mi vcítit do žádné postavy. Kniha postrádá emoce pouze líčí události v životě Ezia. Konec velmi zajímavý, takže se časem určitě pustím i do dalšího dílu.

Vakalik

Hru neznám, takže jsem nebyla ovlivněna tím, nakolik se kniha hře podobá. Mám ráda historické romány, a Renesance se mi líbila. Bavilo mě s hrdinou procházet tehdejší ulice, bojovat po jeho boku i snášet utrpení a břímě, která mu život naložil.

Mystifica
18.12.2019

Kniha popisuje děj hry. Člověk, kterého zajímá série, se dozví, co potřebuje, ale některé pasáže prostě jsou až komické, je to tak, hraní hry nemůže být přepsáno do románu. Nicméně v prvních dílech AC je příběh stravitelný a čtenář se vypraví na spoustu zajímavých míst.

Nádherná temnota
Nádherná temnota