Renesance

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí. Pravda bude napsána krví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42072/big_renesance-Qa7-42072.jpg 3.7375

Assassin's Creed 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Renaissance, 2009

Kniha Renesance

Shock
27.12.2021

Hodnotím zatím bez znalosti herní předlohy, kterou si chci někdy zahrát.

Kniha mi připadá jako překlopená hra. Popisuje kde koho a jak má zabít a jaké vybavení si na danou misi Ezio vzal atd. Na pochopení děje a představení všech postav to stačí, ale to je asi tak vše. Není tam nic navíc, žádná psychologie postav, žádné hlubší vztahy ani podrobnější historické reálie, všechno je maximálně zkrácené a bez omáčky. Konec je naprosto tragický. Hodně nepodstatných věcí bych vyhodil a něco bych zase rozvedl. Snad budou další knihy lepší.

Alex.rrr
02.08.2021

Jsem velký fanoušek série her asasínů.... Co mě zklamalo, že kniha některé pasáže má přesně slovo od slova s hrou. Čekala jsem nějakou hlubší informaci nebo dovysvětlení ke hře, ale je to spíš jen překlopená hra do knihy. Nevyskytuje se tam teda Desmond Miles, ani nic o Animu, ale jen příběh Ezia. Odlišnost od děje hry je tak 10%. I tak se mi kniha líbila a hrozně rychle se četla. Co mi malinko chybělo, tak kniha nebude sice pro "náročného" čtenáře, ale nějaké představení té doby, politická situace, trochu to rozvést...

DarthSoren
19.07.2021

Ač jsem hrál první dvě hry ze série Assassin's Creed a sledoval gameplay několika ostatních dílů, vůbec se nepovažuju za fanouška série. Hra dokáže na několik hodin zaujmout a zabavit, ale nikdy jsem do téhle série nepronikl tak jako třeba do Zaklínače. Tak jsem si říkal, že možná bude kniha lepší a přinutí mě stát se opravdovým fanouškem. Bohužel, byla přinejlepším stejná než herní předloha, možná i o něco horší.
Je to takové nemastné-neslané, pořád stejné, za celou dobu jsem se nemohl pořádně dostat do děje, prostě to nešlo. U Renesance se moc nepovedlo provést herní příběh do knižní podoby - některé videohry by zřejmě měli zůstat hrami a nemělo by se tlačit na prodeje skrze tenhle "vedlejší" segment.
Další díl si už asi nekoupím, i když co se týče her, jsem měl raději Altaira než Ezia... :/

kokrokr
29.06.2021

Začátek ještě šel, pak už to začíná být příliš popisné a jednotvárné.

peeetta
11.06.2021

Knihu jsem četla na doporučení přítele, který velmi rád hraje počítačovou hru, podle které je tato kniha napsaná. Příběh byl velmi zajímavý, přibližný děj jsem znala ze zmíněné hry. Ve hře mi chybí časový rámec, který je v knize uveden.

mk1111
17.03.2021

Hlavním hrdinou Assassin's Creed Je asasínský mistr, Ezio Auditore, kráčející ve stopách svého legendárního mentora, Altaira, na cestě k navrácení pěti starých pečetí, které mohou ovlivnit budoucnost bratrstva Asasínů.

KanWay
27.07.2020

Kniha mi příšla dost rychlá a epizodická. Nejvíce mi vadilo, že se odehrál nějaký děj, autor dvěmi větami přešl o několik let dopředu v časové ose knihy, a jakoby se nic nedělo pokračoval vyprávěním další části příběhu. Celkově asi žel knihy podle her nemohou mít tak skvělý příběh, ale i tak je kniha pro mě spíše četbou odhalující příběh hry, kterou si nemám čas zahrát... trochu jsem čekal více, ale zase takový úplný odpad to není :)

renefer
03.07.2020

Hru neznám, takže nemám s čím srovnávat. Trochu mi vadily časové skoky typu " po pěti letech hledání se vrátil domů", ale jinak jsem byla nadšená a jdu na další díl.