Renesance

Renesance https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42072/bmid_renesance-Qa7-42072.jpg 4 414 74

Assassin's Creed série

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí. Pravda bude napsána krví.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Renaissance , 2009

Alezi76
08.07.2019 4 z 5

Na prvotinu od tohoto autora to docela šlo. Hru jsem hrál. Text se hodně prolíná se hrou.

l.e.d
01.07.2019 2 z 5

Z úcty ke hře a z lásky k Eziovi dám 2*, ale nevím proč kniha vznikla. Je to přepsaná PC hra na papír, ale bez možnosti vžít se do děje jako při hře. To co na monitoru funguje tady ne. To co ve hře chybělo a kniha by mohla doplnit zde chybí.
Uvidím co další díly, ale pokud to bude jenom děj hry na papíře tak nevím nevím.

danny_21
09.01.2019 2 z 5

Vlastně ani nevím, co jsem od knižní adaptace legendární hry, která mě ohromila svou grafickou stránkou čekal, nicméně určitě ne suchopárný, plochý až dětinsky popsaný "příběh", ve kterém funguje jen málo, protože to co fascinuje ve hře, papír v této formě podle mě nesnese. Naopak co se mi líbilo bylo naroubování příběhu na historické postavy tehdejší doby, zkusím ještě díl 2 a uvidíme, jestli se Bowden dokáže posunout do kvalitnějších vod - 45 %

Kuža007
12.11.2018 3 z 5

Assassinská prvotina Olivera Bowdena, jelikož je Renesance založena asi na nejlepší assassinské hře této série, tak v této knize není moc jeho vlastních příspěvků. Ba dokonce myslím, že navíc tento díl knižně ještě víc trochu pokazil. Naštěstí následující knižní díl série byl o něco málo lepší.

qydko
04.11.2018 1 z 5

To byla ale slátanina...

pompačka
06.10.2018

Pro mě super knížky se mi líbí .
Není to žádná nuda .

jasněblond007
17.09.2018 5 z 5

Hrál jsem hru a byl jsem nadšen grafikou. Viděl jsem film, od kterého jsem čekal víc, ale líbil se. Rozhodl jsem se pro knihu. První dvě kapitoly mne odrazovaly od dalšího čtení, ale jak jsem se dostal dál, už sem byl lapen v představách, které ve mne tato kniha vyvolávala. Z knihy sem byl nadšen a využíval jsem ke čtení každou chvilku, jen abych se dostal dál a uspokojil svoji zvědavost, kam mne děj zavede.

aktak1203
14.08.2018 2 z 5

Škoda, přišlo mi, že by kniha mohla mít potenciál rozjet zajímavý fantasy historický příběh, ale bohužel to bylo velmi ploché vyprávění, detaily co by mě zajímaly autor prostě přeskočil a soustředil se na souboje, které mě zas až tak moc nezajímaly. Hlavní hrdina je takový Chuck Norris, všechno se hned naučí, všechno zjistí, je ze všech nejlepší. Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem na dovolené jinou neměla a že jsme zrovna projížděli Benátky, Florencii a Řím, kam je děj střídavě zasazen. Jinak ztráta času.

FerryTaz
31.07.2018 5 z 5

Pro fanouska herni serie byla volba knihy naprostou samozrejmosti. Kniha mi pomohla ucelit nektere sceny ze hry nebot kdyz hrajete hru, tak ji nehrajete najednou a treba po tydnu nehrani jiz zacnete zapominat koho jste to vlastne mezi odklidit a jak do toho vaseho komplotu zapadal. Navic me kniha dokazala navnadit na to, abych si hru zahral znovu. Jiz se tesim az se zactu do dalsich dilu.

Pan_Skala
26.07.2018 4 z 5

Co se týče určitých částí knihy tak byly doopravdy fajn, ale občas mi přišlo, že autor mám problém držet ten děj tak nějak na uzdě. V jednu chvíli to letí rychlostí blesku a pak najednou moment ve kterém to děsivě zpomaluje. Závěr pro mne zajímavý což je možné tím, že hru jako takovou jsem ještě nehrál.

dancadragneel
28.06.2018 4 z 5

Hrála jsem hru a kniha mě možná kvůli tomu tak neuchvátila. Škoda sérii Assassins jsem dávala velkou šanci....

PetraaMatouš
07.04.2018 4 z 5

Opět se zabydlela celá série v mé knihovničce ( asi je nafukovací ). Bohužel ne na můj popud. To mé mládě neustále assassin toto a assassin tamto a za assassina půjdu na karneval a kluci ve škole... Prostě sem jen chtěla vědět o čem to do pekla pořád mluví. Tak když začaly vycházet knihy zajásala jsem. S nedůvěrou, ale musim říct, že nakonec mě to mile překvapilo. Za 4hvězďuchy jen to hvízdne.

4laras
27.01.2018 4 z 5

Hry Assasin's Creed mám ráda, tak jsem se pustila i do knih.
První díl si mě okamžitě omotal okolo prstu a nešlo nečíst denně do půlnoci.
Přesto dávám jen 4 hvězdičky, protože mi přišlo, že ačkoliv jsme s Eziem prožili 30 let, tak i po té době byl ten samý kluk na začátku. Jen s výcvikem a řadou zkušeností, ale stále smýšlející jako 17 letý.
Cestovaní z města do města mě bavilo. Florencie a Benátky jsem viděla v barvách, ale to asi i díky hrám.
Používání italštiny se mi líbilo, ale protože neumím ani slovo často jsem listovala na konec knihy abych si zjistila, co co znamená.
Bláznivý Leonardo da Vinci byl dalším světlím bodem.
I když se pro mě konec trochu táhnul po tom konci se musím vrhnout na další knihu.

Dakarianna
09.01.2018 4 z 5

Příběh her mě vždy bavil, proto jsem šáhla i po knize. Čtivost knihy není rozhodně hvězdná, ale taky není vůbec špatná. Celkově jsem občas měla pocit jako kdyby mi někdo popisoval jak hraje – což bylo dost nepříjemné. Ale příběh je to silný a italské fráze mě bavily. Avšak upřímně si nedovedu představit, jak se to líbí člověku, který v životě o AC hrách neslyšel.

Svářeč
02.01.2018 2 z 5

Takže asi takhle... mohlo to být horší. Postavy černobílé až to bolí, děj, který možná funguje ve hře, ale nefunguje v knize: Šel a zabil vraha své rodiny. Zjistil, že je členem spiknutí. Šel a zabil poskoka dalšího člena spiknutí. Dozvěděl se, že další člen spiknutí má schůzku s jiným členem spiknutí. Tak tam jde a oba zabije. Dozví se o dalším členovi spiknutí. Jde a zabije ho. A tak dál a tak dál až do omrzení. Plus si připočtěte spoustu různých "questů", které v knize působí jako pěst na oko. A občasném nelogickém chování hlavního hrdiny ani nemluvě. Joo, když se rozhodne vyspat přímo na místě, kde stojí roztřískaný dostavník a dvě mrtvoly, které zabil, může být rád, že ho ve spánku jen okradou. A co ty dialogy! Často jsem si říkal: "Opravdu by to takhle v té době řekli?" Prostě šedivý průměr až podprůměr, který zachraňuje jen slušná akce a dobře vykreslené prostředí. I ten děj ke konci získá trochu na oprátkách.

Etule
27.12.2017 3 z 5

Kniha přesně opisuje hru, což není překvapením, vzhledem k tomu, že je podle ní napsaná. Dočkáme se jen hlubších popisů Ezia. Mám ráda assassíny a učaroval mi zde Leonardo da Vinci. :)
Za mě taková příjemná oddechovka a super doplněk ke hře. :) Musím se vrhnout na díl o Altairovi, páč mě jeho příběh neskutečně zajímá. :)

lugh
11.12.2017 1 z 5

Čekal jsem něco víc, nejsem poznamenán hrou, ale i tak mě příběh zpočátku zaujal, ale od třetiny knihy jsem si jen zoufal. Zrodil se další superhrdina, občasné problesknutí historických postav je osvěžující. Ale celkově slabý, v mnohém předvídatelný děj s průměrným koncem. Zkusím ještě druhý díl, ale nečekám výrazný posun.

Woodinko
11.11.2017 5 z 5

Veľmi zaujímavý príbeh ktorý ma do seba vtiahol a neustále me držal v napätí čo sa stane ďalej.

Pazďa
01.10.2017 2 z 5

Druhá kniha z této série kterou jsem přečetl a můj hlavní problém spočívá v tom že první jsem si přečetl Jednotu. Aby jste pochopili, moje očekávání od Jednoty byly přesně převyprávěný děj hry a nic navíc. Ale Jednota měla deníkovou formu vedlejší hrdinky hry což z z té knihy udělala nadprůměrnou záležitost. Co jsem od Jednoty čekal to jsem dostal tady což z očekávání dělá mírné zklamání. Dost fajn kniha pro lidi co nehráli hru, pro lidi co hráli zbytečná záležitost.

hojkas
04.08.2017 4 z 5

Rychlý děj, podmanivé prostředí renesanční Itálie, utajený řád sloužící lidské svobodě a také honičky v starých uličkách. Zní to stejně dobře, jak se to čte, ale (a to ale muselo přijít) kdo kdy zahlédl hru Assassin's creed II, ví, že jde o pouhý přepis jejího děje. Kniha sama bohužel nepřináší nic moc nového. Tím není špatná, příběh takovéhoto kalibru si určitě zasloužil i jiné zpracování, a toto je více než zdařilé.
Ale pokud jste zmíněnou hru už hráli, můžete knihu s klidným svědomím vynechat. A pokud ne, radím vám to ihned po přečtení knihy napravit. Příběh za to stojí a vychutnáte si ho více, když budete moci v rámci videohry skákat s Eziem po střechách sami.