Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Knihu jsem dostala dárkem a šetřila si ji na vánoční období. Měla jsem tušit, že knihu neodložím, dokud ji nepřelouskám a musím říct, že ač jsem dospělá, úplně jsem při popisu postav cítila prasátko a chtěla zachránit snad každou hračku. Ke konci knihy ukápla i slza. Je to nádherný příběh nelehkých rozhodnutí, překvapení a strašně hezkého konce.

02.01.2023 5 z 5

Kočka ve starém Egyptě Kočka ve starém Egyptě Jaromír Málek

Jako velký fanda egyptologie mě kniha úplně nezaujala, že bych ji vychvalovala, ale špatná nebyla. určitě ke své době vydání předala dobré informace, které místy byly pěkně laicky vysvětlené. V některých kapitolách jsou trochu matoucí skoky napříč časem i mapou a vlastně i takové obecné informace. Ale proč ne. Knihu jsem si ráda přečetla, je doplněna o super fotky, takže určitě neurazila :)

31.12.2022 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Musím říct, že celkově mě tento díl spíš zklamal. Ano, bavila jsem se, ale bylo by fajn, kdyby se struktura knihy vrátila více na začátek, jako byl 1. díl. Tam byl děj doplněn humorem, tady mi přijde, že jsou jen nasekané vtipy jeden za druhým a trocha děje. Zasmála jsem se, ale některé příhody mi nepřišly ani tak zábavné, jako nablblé.

18.12.2022 2 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Tento díl nepředčil ostatní, ale bylo to příjemné zakončení série. Celou dobu jsem si říkala, jak autor vyřeší ten vztah Aliny k ostatním "lidem" a jak to dopadne. Překvapivě dopadl překvapivě. Z celkového nadšení ze série mě trochu rozladilo překotné ukončení děje a dovysvětlení co se vlastně stalo. Boj byl víc jak rychlý, najednou vše ukončené, zvonec a konec. Zůstalo mi i dost nezodpovězených otázek, ale s tím se asi smířím. Za mě určitě povedené fantasy.

18.12.2022 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Za mě lepší díl jak 1. Ze začátku trochu táhlý děj, ale po návratu do akce to bylo zase o poznání lepší. Bavila mě část s Nikolajem a Malem. Alina se učí chodit v nové roli a celkově je příběh poutavý a napínavý.

18.12.2022 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Jubilejní vydání, ale přiznám se, že ač celou sérii zbožňuju, je pro mě tento díl slabší. Je čtivý, příběh se mi líbí, ale postavy se mi pletly víc jak jindy a celkově je to takové divotvorně nedotažené. Všechno mi přišlo jak nakouslé. Po dočtení jsem měla ještě spoustu otázek. Nevím, určitě se budu těšit na další díly, protože Oldřich pořád baví, ale za mě tentokrát jen 3 hvězdičky.

29.10.2022 3 z 5

Jednota Jednota Oliver Bowden (p)

Postupem dílů jsou knihy zajímavější a propracovanější. Jako fanda celé série her jsou knížky super zpestření k dokreslení. Příběh Arna a hlavně Elise doplňuje mezery, které ra neukazuje. Za mě určitě super k přečtení.

29.10.2022 4 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Přiznám se, že ze všech dílů mě tento bavil asi nejmíň, strašně pomalu se mi četl, přišel mi zdlouhavý a ač postavy z knihy zbožňuju, čekala jsem asi něco jiného, víc asi rozpitvaný Uberwald... nevím. Každopádně... posledních asi 30 stran zvedlo hodnocení o hvězdičku. Zakončení knihy je jako u všech pratchettovek prostě takové, že jste rádi, že jste si knihu přečetli a dá vám to všechno smysl, který do sebe zapadá.

05.10.2022 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Tuhle sérii mám hodně ráda, že to s Asadem nebude jen tak, to jsme věděli již pár díl zpět, ale tenhle díl už hraničí trochu s tím, že jsem si nebyla jistá, jestli je to ještě reálné. Samozřejmě happy ending, vše ok, příběh se mi líbí stále, ale trochu už autor sklouzává z té původní linky.

27.09.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Konečně jsem se ke knize dostala a jsem ráda, nechtěla jsem si kazit zážitek seriálem. Kniha má spád, nemá otravné pomalé popisující pasáže a děj hezky svižně plyne. Příběh Aliny je zajímavý, je to zase trošinku něco jiného a zasazení děje mi tam dobře pasuje. Má to své rezervy, ale těším se na další díly jak to celé mezi Malem x Alinou x Temnyjem dopadne..

02.09.2022 4 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Naprosto dechberoucí kniha. Nedovedu říct, přesně čím mě kniha zaujala, jestli zápletkou, samotným příběhem, tajemnem, nadpřirozeností.... Jediné, čím jsem si jistá, je, že mě bude mrzet, že nebudu moct dál číst příběh našeho hlavního hrdiny, nedozvím se více o Menšikim atp. Autor prostřednictvím malíře, který prožívá životní rozpolcení a ocitne se v těžké životní situaci, nám nastiňuje boj dobra a zla, jeho vyvrcholení i rozuzlení. Kniha stojí za to přečíst.

29.08.2022 5 z 5

Černá vlajka Černá vlajka Oliver Bowden (p)

Díl od dílu bych řekla, že se zážitek ze čtení zlepšuje. Sérii jsem začala číst, že jsem velký fanda her a chtěla jsem si rozšířit informace. Na začátku mě zklamalo, že to kopíruje vlastně hru a v ní je snad i více informací. Teď ale děj nabírá trochu plasticitu a nejede pode scénáře. Rozhodně je to čtivější a lepší. Kniha se mi líbila, i když postava Edwarda - mladého floutka mi nesedla.

02.08.2022 3 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Autorka zřejmě přečetla 50 odstínů a má ráda svoji práci. Upřímně na dovolenou na oddych asi fajn. Erotika je dohnaná spíš tvrdými slovy než popisem. Ke konci se děj celkem zajímavě vyhrotil, takže jsem se i těšila, jak to dopadne. Ale určitě jsou jiné knihy, které stojí za přečtení víc. Dobrý nápad, ale nezačtete se tak, abyste chtěli splynout s postavami a prožívali to s nimi.

04.07.2022 2 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Naprosto skvělý díl. Nejen to, že příběhy s čarodějkama mám asi nejradši, tak úplně mě dostává, jak autor dokáže nevlezle jednoduše a nijak nápadně dát (nevím jak to říct přesně, aby to vystihlo správně) poučení? životní pravdy? podnět k zamyšlení?
Každopádně je to jeden za mě zatím z nejlepších příběhů. Jediné mě mrzí, že knihy čtu s menším odstupem a občas se musím nad souvislostmi víc zamyslet, ale ničemu to nevadí.

04.05.2022 5 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

(SPOILER) Musím se přiznat, že ač mám autorovi knihy ráda, tato mě neoslovila. Potenciál skvělý, ale postupem děje jsem si říkala, jak to autor vlastně chce zakončit. Konec je takový domyslet si každý sám. Hlavní děcka zastřelí, zbytek je v pár větách. Téma bylo zajímavé, než se to všemožně začalo hrotit a překombinovávat. Nejsem biolog, ale chvílemi mi to přišlo přehnané, nedotažené a celkově někde až moc natažené. Za mě zklamání.

26.04.2022 2 z 5

Opuštěný Opuštěný Oliver Bowden (p)

Za mě postupem dílů je to čtivější a příběhovější než přepsaná hra, i když tu mám taky hodně ráda. Příběh Haythama je zase něco jiného a kniha se rychle četla. Zase nahlédnutí do jiného kouta historie.

06.04.2022 4 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Nějak nevím, ale tento díl mě úplně nenadchnul. Hezké vtipy a trefné narážky, super "vidět" zase Mrakoplaše, ale celkově se mi dějové linky úplně nelíbily a něco jsem chtěla přeskákat. Vylepšuje to hezký konec. Podobnost nového kontinentu s Austrálií čistě náhodná :). Být to asi samostatná kniha, tak nic moc, sérii doplňuje hezky, ale i tak musím dát nižší hodnocení.

11.03.2022 3 z 5

Odhalení Odhalení Oliver Bowden (p)

Když se hodně zapřu a pominu tolik překlepů v knize, tak jsem ráda, že byl příběh Ezia krásně zakončen. Je to příjemná tečka za jeho putováním a jako velký fanda her, jsem knihu celkem zhltla. Trochu odpadlo i to hráčské podání příběhu :), což za to palec nahoru. Určitě pro fandy asasínů je to super čtení.

18.02.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) U této knihy jsme hodně váhala jaké dát hodnocení. Na jednu stranu je to super poutavé a první polovinu knihy jsem hltala. Pak přišla druhá polovina CO je vlastně venku a ze sto to kleslo na nulu. Osobně nemám ráda tematiku zombie atp.. Sice není zatím uvedeno co se ve světě stalo, ale jsem zvědavá na rozuzlení. Nicméně i přesto se kniha super četla, napětí bylo a stále se těším na pokračování. Ale duchové jsou lepší :)

21.01.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

série strašidelných domů mě nepřestane bavit. Přečteno za dva dny. Zase trochu jiný pohled na hlavní postavu a na strašidla. Supr. těším se na další díl.

17.01.2022 4 z 5