Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Další pěkný příběh na řešení. Tentokrát se vyšetřování odehrává na dvou rovinách. Osobně mi přišlo, že "důležitější" případ byl hodně opomíjený, ale celkově se mi kniha líbila, nechybělo napětí a ani překvapení na konci. Těším se na další díl.

14.04.2020 4 z 5

Po Královské cestě Po Královské cestě František Dvořák

Kniha nebyla špatná, ale ani ne moc šálek mojí kávy. Autor popisuje hlavně architektonické prvky a hodně hodně jmen architektů. Nicméně je zde několik zajímavostí, které stojí za to. Je příjemné se o Praze dozvědět něco malinko víc.

03.04.2020 3 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Nejprve jsem si myslela, že kniha bude podobná a podle stejné předlohy jako ostatní - případ, chytré sklepnice atp. Pak jsem se začetla a neodložila knihu, dokud jsem ji neodložila. Případ je do poslední strany napínavý a řešení nápadité.
SPOILER!:
Pátá hvězdička je za poslední větu knihy, která mě rozesmála ze všeho nejvíc - "Tenhle případ se určitě zapíše do dějin zločinu v našem království, protože se ještě nikdy nestalo, aby vrahem byl zahradník." :D

04.03.2020 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Krásné ilustrace, příjemné doplnění HP, byť zde není moc nosných informací.

03.03.2020 3 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Bohužel, v porovnání s jinými knihami ze stejného žánru je toto slabota. První díl byl hrozný a toto teda taky neudělalo extra slávu. Přitom kniha by měla potenciál. Co se mi nelíbilo - všichni lidé mají mít dar proudu, naši hrdinové jsou popisování jako superhrdinové, kteří jsou supersilní, ale o lidech ve městech se vůbec nemluví, že by někdo uměl něco víc nebo něčím vyčníval, nebo vůbec že by něco uměli. Cestování po planetách - popisy jsou plytké a více méně fantazii nijak nerozvinou ani nenutí si nic představovat, protože to je celá kniha jen o tom co si 3 hlavní postavy myslí a jestli se milují nebo nemilují a jsou spolu dobrovolně nebo z donucení.
Co mě dostalo - 'ogranům vládla žena a sema, coš v šotetštině označuje člověka co není ani mužem ani ženou.' Jako fakt?? Jsem hodně moderní, ale jako fakt??? U knížek zařazených pro děti a mládež potěš...
Nevím, kniha se četla dobře, ale obsahově mě zklamala. Četla jsem hlavně kvůli zakončení série, ale trochu mě to mrzí.

27.02.2020 2 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Ramin Zahed

První polovina knihy je za mě trochu slabší, ale druhá je zase protkaná zajímavostmi z natáčení a to se mi líbí. Určitě doporučuji, kdo se chce dozvědět k HP nějakou tu zajímavost navíc.

26.02.2020 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Super doplňková knížka k HP světu. Rozhodně obsáhlejší než jsem čekala. Narozdíl např. od hůlek se zde čtenář něco dozví a dostane "něco navíc" než klasické běžně známé informace. Kniha je i krásně zpracovaná. Trochu se mi nelíbily ty leporelové přílohy, ale je to kniha spíše pro mladší čtenáře, tak to chápu :D.

24.02.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha byla takovým průměrem. Velice dobře se četla, ale obsahově to bylo slabší. Odkaz na první díl byl, ale celkově k příběhu nebyl úplně potřeba. Jen mi přišlo přitažené v příběhu spolupráce v jednom týmu FBI, CIA, klasická inspektorka...Závěrečná akce byla taky taková diletantská. resp. pokaždé někdo unikl, agent nevěděl, prozradil se atp. Nevím. Trochu bych někde ubrala a také by to stačilo. Celkově to bylo ale příjemné čtení a další díl si ráda přečtu.

20.02.2020 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Závěr a zakončení jsem hltala co to šlo. Zaklínače a jeho příběh mám strašně ráda, ale spíš zpracován dříve ze seriálu a z hry. Z knih jsem byla nadšená až do závěru. Auto povraždil všechny moje oblíbence. chvílemi mi přišlo, že ač jsem ságu přečetla celkem rychle, tak jsem se ztrácela v odkazech na postavy a jejich potomky, kdo s kým a kam se poděli. Zůstalo mi hodně otázek. Ale celkově se mi příběh líbil, nemusí holt vše končit jak si přejeme.
U posledních stránek doporučuji nečíst mezi lidma... mě to přišlo hodně smutné :)

11.02.2020 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Za mě skvělá kniha s neskonale propracovaným příběhem. Autor je skvělý vypravěč a vše má do detailu promyšlené a krásně vše navazuje a pojí se na sebe. V tomto díle na mě bylo až příliš postav a jmen, která pro příběh ztrácí důležitost - buď zemřeli nebo odchází z příběhu. Ale na celkové čtivosti to neubírá. Za dobré paměti se těším na další díl.

30.01.2020 4 z 5

Burton je osobnost a kniha je dokonalá. Je to prostě celý on, to ani jinak nelze říct. Nejsem přes básničky, ale tohle se mi líbilo.

27.01.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Skvělá kniha, dokonalé prostředí. Autor má skvěle promyšlený děj a vše do sebe dokonale zapadá. Je pravda, že tento díl je hodně o bojích a konspiracích, ale je skvělý. Knihu prostě nelze odložit.

17.01.2020 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Jako oddechovka super, ale po deníčcích to ztrácí na vtipu a je to takové umělejší. Trochu mi to připomínalo podobu Účastníků zájezdu. Ano, Češi jsou na dovolených groteskní, ale asi se z toho dalo vytěžit více. Neurazí, nenadchne.

14.01.2020 3 z 5

Klíč Klíč Mats Strandberg

Za mě hodně povedená série i tento díl. Je pravda, že mi přišla ze začátku trochu zdlouhavá, a že by se dalo něco škrtnout. Krásně je zde řešeno rychlejší posunutí času "Hraniční zemí" - co četli, vědí ;). Příběh o přátelství, smrti, lásce, magii a kouzlech. Zajímavě autoři rozvrhli magické schopnosti a jejich užívání. Konec trochu zvláštní, ale celkově jsem se u knih moc bavila, těšila se co bude následovat a jen tak bych ji neodložila.

08.01.2020 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Rozhodovala jsem se mezi 3 nebo 4 hvězdami, ale vůči jiným knihám by to nebylo fér. Nejsem na básně, ale dala jsem knize šanci a je svým způsobem pěkné a rozhodně lepší než Mléko a med, ALE... nevím proč, ale v každé části knihy jsem ze všeho měla víc jak ponurou náladu a šíleně pesimistické pocity. Kniha pojednává o těžkých tématech - znásilnění, emigrace, láska, smrt, ale i v části, která má být povznášející na mě ten dojem neudělala. Neznám bližší osudy autorky, jestli prošla něčím z tohoto, ale je to hodně depresivní čtení. Ilustrace v knize jsou velice pěkné, to je malé plus :)

01.01.2020 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Příběh Zaklínače mě baví stále víc a víc. Přiznám se, že v názvech některých míst a králů plavu, ale postavy tonejsou nosné. Příběh Ciri je zde víc probírán než v předchozích dílecha chybí mi zde víc Geralta. I tak ale zase víc poznáme z jejich příběhu. Co mě na knize překvapuje, tak nemám ráda vulgazismy, ale tady mi to k tomu prostě pasuje a připadám si, jako bych v krčně seděla u stolu s nimi. Super kniha, co vtáhne do děje.

29.12.2019 5 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Ke knize bych nebyla tak skeptická. Překvapilo mě bud vysoké nebo nízké hodnocení. Ale kniha splnila co jsem očekávala - young adult fantasy. Příběh je psaný volně, dobře se čte a neočekávám velké konspirace ani překombinovaný děj. Co je za mě velké plus a zasloužilo si ode mě hvězdičku navíc je, že autoři se nebojí zabít hlavní postavy. Což u většiny knih je jen strašák a smrt nikomu neublíží. Zde je tomu jinak a o to je pro mě děj blíž.
Skupina nesourodých kamarádek se opět snaží zachránit svět před démony a snaží se naučit ovládat svoji magii. U knihy jsem se pobavila, zasmála, strachovala a na konci i ukápla slza. Super oddychovka.

13.12.2019 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Řekla bych, že první kniha Zaklínače, kde se už neztrácím. Je to skvělý příběh a tímto dílem je zajímavější a zajímavější. Je hodně o Ciri a její výchově, ale odkazuje se na předchozí díly, které Vám začnou dávat větší smysl a spojitosti.

06.12.2019 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Lepší než druhý díl, horší než první. Ale pobavila jsem se. Zajímavé a už jsem si zvykla i na ty karikaturky. Nejvíc mě baví až druhá část knihy s psaným "příběhem".

03.12.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

No... ze srdce mi tu zde níže mluví Terimila... Nemám ráda básně, nemám ráda poezii, nemám ráda popis krajin a rozplýváním se nad tím. Nejsem cílová skupina, ale zařekla jsem se, že to přečtu. Nebylo to špatné, věřím, že na svou dobu to bylo obdivuhodné dílo, ale není to nic pro mě.

03.12.2019 3 z 5