Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergence byla dlouho v mém seznamu na přečtení. Je to skvělá kniha s originálním nápadem na uspořádání světa. Absolutně jsem nechápala, že tuto skvělou knihu napsala stejná autorka jako brak Čáry života (pro mě nejhorší kniha ever). Napětí a logické posuny jsou v propojeny celou knihou. Osudy Tris a jejích kamaráků, rodiny a společenstva jsou zprvu nepochopitelné, ale spolu s Tris se celou knihou prokousáváme složitou skládankou tajemstvím, které skrývají určité frakce. Jsem ráda, že romantika je tu trochu uvedena do pozadí a i když se zde řeší city, není to klasická slaďárna. Určitě doporučuji.

03.09.2019 5 z 5

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Závěr série už je spíše takový vyprávěcí a je vidět, že už nejsou ani ty zážitky s dítětem tak brutální. Knížka se mi i tak moc líbila a lámala jsem se smíchy v určitých pasážích ze života.

03.09.2019 4 z 5

Harry Potter: Pobertův plánek Harry Potter: Pobertův plánek Erinn Pascal

Pro mě - fandu Harryho a všeho s ním spojeného - nezbytnost. Nicméně obsahově je kniha slabší. Pár zajímavostí zde nalezneme, ale není to nic v porovnání cena x výkon. Knížečka je žalostně slabounká a je to spíš pro menší děti. Já měla hezký výlet do svého kouzelného světa při jednom večeru u televize.

30.08.2019 3 z 5

Za mě super čtení, u kterého jsem se strašně bavila. Popisování scének věřím, že je s nadsázkou pravdivé a o to smutnější. Rozhodně doporučuji, je to přesně ten typ humoru, který se mi líbí :)

29.08.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Pět hvězd za originalitu, styl psaní a dobrý nápad. Všechny tři díly - ač každý malou kopií předešlého - dívka a chlapec utíkají před nákazou/zkázou/smrtí. Toto bylo stejné až monotónní, ale i tak mě příběh neskutečně bavil a detaily i překvapoval. Nechybí ani skvělý happy ending, který vykouzlí úsměv na rtech. A všichni žili šťastně až do smrti :)

26.08.2019 5 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Jedna z lepších knih série, která mě bavila od začátku. Příjemný rozvíjející se děj, nic přehnaného a skvělé rozuzlení. Super. Zápletka o krádeži a bratrech mě bavila.

23.08.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Skvělá knížka i příběh. Trochu bych to šoupla k Divergenci a Hunger games do jednoho šuplíku. Nicméně kniha je čtivá a příběh je napínavý a ne jen pouhý happy end. Zvraty jsou tam celkem extrémní a zpestřují příběh. Už aby vyšel další díl :)

21.08.2019 5 z 5

Na rozdíl od prvního dílu, mi tahle kniha představila trochu více postavy a pro mě neznámá mihnutí ve filmu dostala nový smysl. Pro Potterfandy prostě nutnost. Svět kouzel nepřestanu milovat.

13.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělé sarkastické čtení. Přesně tak si představuju, že asi mateřská dovolená bude vypadat. Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi i trochu černější humor a z dětí se jen tak nepo... :)

07.08.2019 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Po zimních lidech jsem čekala, co bude v této knize. Zimní lidé skončili celkem rozumně, tady moc s reálností nepočítejte, ale, kdo ví? :). Kniha mě bavila. Jediné, co je na úvod třeba zdůraznit, je pamatovat si tři generace. Pokud tohle zmáknete, čte se kniha sama. Návaznost a napínavost děje je na jedničku. Trochu mě mrzí velká většina překlepů a v závěru knihy i v přehození jmen. viz. Jason miluje "Piper". Ale to je asi všude. Příběh byl duchařský, napínavý, čtivý a nápad je pro mě poutavý.

02.08.2019 4 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Za mě se jedná o nejslabší knihu ze série. Celkem poutavý začátek, ale závěr nevyřešil vlastně vůbec nic. Lucie a Buzek ? Jak to dopadlo není známo a zakončení celé knihy je jen o dohadech, jak bude probíhat. V knize je mnoho postav a ztrácela jsem místy přehled, kdo je čí syn a bratranec, což nakonec ani nebylo vůbec důležité.

26.07.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je celkem pěkná a moc dobře se čte. Čekala jsem silný příběh..po dočtení nevím.. Kniha mi připadá jako bych sledovala film nebo jiné přepracování Vlaku dětství a naděje. Co se mi hodně líbilo - dějová linie postav krásně přechází z generace na generaci a ani jsem nezaznamenala výměnu hlavních postav. Osudy a myšlenky jednotlivých postav jsou hezky rozepsané a nejsou přemrštěné. Přechody režimů a popis války z pohledů Čechů, super.
Zklamal mě trochu konec, ten je trochu podle mě divný - nechci prozradit, ale přišlo by mi to jako velké štěstí...

24.07.2019 4 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Moc pěkně zpracovaný další příběh. Trochu smutný, ale nemůže vše být jen o humoru. Krásné zakončení a jsem zvědavá jak příběh Karotky a Anguy dopadne. Noby a ostatní členové hlídky jsou super parta a doufám, že bude ve zbytku série o nich ještě zmínka.

19.07.2019 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Zasloužených pět hvězd. Kniha se mi dostala do ruky náhodou a netušila jsem, co od ní čekat. Naprosto mě dostala. Pro mě jako milovnici her od dětství a sci-fi/ fantasy fandu je to dokonalá kniha. Postavy úžasně popsány, není nic přitaženo za vlasy - děj se odehrává v přetechnizované budoucnosti, tak proč ne :), celková zápletka hledání vejce, popisy jako byste byli s hlavním hrdinou na bojišti... Na jednu stranu bych si OASIS dokonale představila, že by mohlo fungovat :). Na závěr knihy mi bylo líto, že kniha už končí.

18.07.2019 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Skvělá kniha o spiknutí proti králi i o úkladech ďábla v českých zemích. Tento příběh se mi hodně líbil, i když zde vystupuje hodně postav a chce se na ně hodně soustředit, kdo je kdo s kým spřízněný. Rozuzlení je rychlé a pochopitelné. Ideál :)

08.07.2019 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Tento díl byl hodně povedený. Napínavý a nepředvídatelný až do konce. Ač zápletka byla hodně zamotaná, tak řešení falešných listin mě bavilo. Závěr super.

24.06.2019 5 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Kniha nebyla špatná, ale asi nejsem moc čtenář povídek. Některé příběhy se mi moc líbily, jiné méně. Nicméně je kniha povedená a je to hezký nápad. Skvělá obálka je plus :)

24.06.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Můj první King a musím říct, že to bylo pěkné čtení. Napínavé a strašidelné až do konce. Za mě to byl jen trochu až moc rychlý konec, ale příběh se mi líbil. Moc hezky jsou popsány emoce jednotlivých postav a vykreslení jednotlivých událostí. Nebyl problém se vžít do knihy, jako bych prožívala situace s danou postavou.

21.06.2019 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Kombinace čarodějek a přepracování klasického Fantoma opery bylo skvělé. Kniha se hezky četla, je zábavná a 'tajemná' až do konce. Těším se na pokračování, jak to bude a nebude s Anežkou :)

19.06.2019 5 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Návrat Mrakoplaše a Dvoukvítka se mi líbil, nicméně příběh byl takový zvláštní. Nemohu říct, že narážky a vtipné scénky by se mi nelíbily, ale ani samurajové, terakotová armáda a celkově asijská tematika mi do celku nezapadala. Jak ale nabízí zakončení knihy, těším se, co bude následovat.
Kniha se četla rychle, ale není to jedna z mých top ze série.

14.06.2019 4 z 5