Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí díl oblíbeného Deníčku moderního fotra je zároveň dílem posledním. Autor bezostyšně přiznává, že o svém synovi Čeňkovi napsal vše, co se dalo, a další dítě ani knihu by pravděpodobně nepřežil. Čeňkovi už jsou tři, plínky zkušeně zaměnil za nočník a svůj vyvinutý smysl pro vytváření domácího pekla dále zdokonaluje. Našemu fotrovi nastává údajně idylické období, kdy péči o hyperaktivní dítě převezme školka a další instituce. Nebyl by to ale Čeněk, aby každou novou situaci nepřetvořil v nový druh utrpení, a nebyl by to fotr, aby i tu nejšílenější situaci neuměl popsat s dokonale sarkastickým humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386219/denicek-moderniho-fotra-3-Che-386219.jpg 4.190

Deníček moderního fotra 3.

Humor, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí

happy-smile
20.12.2020

Čeněk už je trochu větší, a tak naštěstí už kniha není pořád jenom o tom, jak tříská postýlkou nebo potřebuje přebalit. Kniha mě bavila, délka byla tak akorát. Jsem zvědavá, jak dlouho bude ještě moct Dominik Landsman z toho tématu ždímat. :)

TajemnýSmrad
30.08.2020

Slabší než jednička, rozhodně lepší, než dvojka.

Zatím co v druhém díle se už jen, jako pověstná sláma, mlátily prázdné vtipy stále dokola, trojka působí uvolněněji a znovu baví. Čtenář opět cítí to vtipné napětí ve vztahu submisivní muž / dominantní žena a do toho všeho Čeněk, který je prostě aktivní, jako jakékoliv jiné dítě.

Takže pokud by se někdo chystal s moderním fotrem začít - doporučuji vynechat druhý díl a myslím, že budete docela spokojení :).

Chytuš
05.07.2020

Čeněk je číslo a Dominik dílo :-) Vzledem k událostem loňského roku, kdy jsem se stala nevlastním přičiněním dvojnásobnou tetou, jsem si potřebovala připomenout (neb mé vlastní ratolesti jsou v rozmezí před pubertou až v pubertě), co to vlastně ségru a švagrovou čeká. No a čeká je tedy ještě spousta srandy, pokud to pojmou jako Dominik Landsman :-)

Pozor - této knize se vyhněte, pokud jste velmi mladí a potomka plánujete "někdy v budoucnu" (aneb je potřeba, aby bylo dostatek potomstva, které udrží naše důchody na důstojné úrovni - já se snažila, ale sama to nezvládnu, že...). Pro takto velmi mladé jedince je kniha krajně nevhodná, najde se v ní pouze jediná pasáž, kterou pro jistotu uvádím zde, aby vás ani nenapadlo v knize byť jen listovat:
"Jestliže se ptáte, jak si cíleně vyrobit dítě konkrétního pohlaví, tak je to celkem jednoduché. Jestliže chcete mít syna, tak během koitu často krkejte, sem tam si odplivněte a dívejte se u toho v televizi na fotbal. V případě, že jste zatoužili po dceři, tak v průběhu kopulace dlouze hovořte o svých pocitech a často pobrekávejte."

Naopak doporučuji všem rodičům, ať už čekatelům (alespoň prozříte, do čeho jste se uvrtali), tak praktikujícím rodičům všeho věku (alespoň zjistíte, jaká zlatíčka doma máte a že sem tam nějaký karambol - např. v podobě orazítkované čerstvě namalované zdi - je procházka růžovým sadem)!

Mikanadeta
07.04.2020

Předchozí dva díly naprosto super, trojka též. Kéž by napsal další :-)

Ronnie68
07.03.2020

i třetí díl mě docela slušně pobavil ...

trudoš
25.02.2020

Na závěr to nejlepší. Dominik Landsman naposledy (tedy dokud mu nedojdou peníze) zasvěcuje do života moderního rodiče a musím se přiznat, že tentokrát nemám prakticky co vytknout. Jednoznačně nejlepší kousek série. Výrazně ubylo fekálního humoru, slovní obraty ani vtipné příměry se dokolečka neopakují a historek ze života je tentokrát o dost více, než povšechných rad do života. A že stojí za to - zážitek z poutě je naprosto dokonalý, u kapitoly Čeněk má klíště jsem brečel smíchy a když došlo na úklid před příchodem uklízečky, nebo trudomyslné rozjímání nad oblékáním punčocháčů, bot či šál, věděl jsem naprosto přesně, o čem autor píše. A skřítek Sviňáček? I já pevně věřím, že za většinu trablů u nás v domácnosti může on.
Landsmanovu jazykovou vynalézavost jsem si za ta léta zkrátka zamiloval, stejně jako svéráznou ironii, jíž je prostoupeno veškeré vyprávění. Jistě, dělá ze sebe záměrně šaška, ale i to se musí umět a v jeho případě mám jednoznačně pocit, že čím je starší, tím je lepší.

Aicha196
18.01.2020

Cela trilogie se mi moc libila. Posledni dil se mi libil stejne jako ty predchozi. Prijemna oddychovka a predpokladam, ze pouze bezdetni se smeji az se za bricho popadaji. Nedokazu si predstavit, ze bych denne zazivala totez co je popisovano v knize :)

AlbionFoxyFox
17.01.2020

Četla jsem na nudném školení z práce, tlumeněse chechtala do dlaní a jako jediná účastnice jsem odcházela se spokojeným úsměvem :) Landsmanův styl mi prostě sedí.