Pochopíš, až budeš velká

Dvaatřicetiletá Julia určitě nesnila o tom, že by i jen dočasně chtěla pracovat jako psycholožka v domově pro seniory; zvolila tu možnost jako útěk od ztráty v rodině a hlavně útěk od partnera, který ji zklamal. O životě mezi starými lidmi si iluze nedělá, avšak stačí pár týdnů a sblíží se s nimi i se svými kolegy, jako by našla novou rodinu. K pocitu naplnění a štěstí jí zbývá už jen krok – jenže, jak se říká, kovářovic kobyla chodí bosa, a tak Julia musí zapracovat také na sobě a překonat strach z nové lásky… Román vás vtáhne do světa pestrých a živoucích postav, v němž se každý den servíruje tak vydatný i osvěživý koktejl slz a smíchu, že vám bude líto ho dopít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342427/pochopis-az-budes-velka-P5Z-342427.jpg 4.364
Vydáno, Ikar (ČR)

Tu comprendras quand tu seras plus grande, 2016

Kniha Pochopíš, až budeš velká

knihovna22

Pokud to takhle v některých domovech důchodců chodí, tak super :-) Ale já znám jinou realitu, bohužel. Pro mě moc naivní.

PéEm

Moc pěkný příběh. Takový milý, je to pohlazení na duši. Určitě doporučuju..a vzít ke čten i kapesník, bude se hodit.

mysterygirl

To bylo tak strašně Krasny...chvilema dojemný, utirala jsem si slzy, chvilema jsem se chechtala..

Chika
23.04.2019

Zajímavý příběh, zase něco trochu jiného. Náhled do života seniorů dokáže obohatit. Občas mě hlavní hrdinka štvala, že by fakt asi nemohla dělat psychologa, ale dobře. Myšlenka knihy je super a přínosná. Člověk se zamyslí nad svým vztahem s prarodiči (rodiči) a že tu nebudou asi věčně a vlastně i nad tím okamžikem, kterým žije.

mariva
11.04.2019

Zajímavá knížka, nejde říct, že je to příjemné čtení, protože nutí k zamyšlení a humor se zde neustále střídá se smutkem. Ale určitě doporučuji k přečtení. Zpočátku jsem měla trochu zmatek v osobním životě hlavní postavy a její rodiny, ale to se vysvětluje až v samém závěru knihy docela nečekaným způsobem. Kniha obsahuje spoustu krásných myšlenek o životě a o stáří.

AndreaP.
30.03.2019

Tajemství štěstí :"Život, to je přítomnost. To je tady a teď. Z minulosti se má uchovávat jen to pozitivní. Od zítřka se nemá nic očekávat. Minulost se změnit nedá a budoucnost nemůžeme znát předem."

Moudrá kniha plná hlubokých myšlenek, poselství. Krásné čtení.

LuciKo
08.12.2018

Když jsem si knížku kupovala, čekala jsem úplně jiný příběh, nějakou tu romantiku a na pozadí profesi hlavní hrdinky. Bylo tomu naopak, hlavní pozornost byla upřena právě na práci se seniory. Tím příběh získal svou osobitost. Babičky a dědečci předali jak Julii, tak i mně na těch 350 stránkách tolik moudra, že autorce za tuto knihu moc děkuji. Krásná, dojemná, pohladila.

KatkaHutyrová
20.11.2018

Úžasná knížka, ve které se inteligentním a milým způsobem potkává mládí a stáří. :-)
Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a chtěla bych s ní jít takřka okamžitě na kávu...
V tomto románu najdete spoustu krásných myšlenek a životních mouder, budete téměř váhat, zda si stěžejní myšlenky nepodrhat tužkou.
Jen ta obálka se moc nepovedla... :-)

Oči dokořán
Oči dokořán