Pochopíš, až budeš velká

Dvaatřicetiletá Julia určitě nesnila o tom, že by i jen dočasně chtěla pracovat jako psycholožka v domově pro seniory; zvolila tu možnost jako útěk od ztráty v rodině a hlavně útěk od partnera, který ji zklamal. O životě mezi starými lidmi si iluze nedělá, avšak stačí pár týdnů a sblíží se s nimi i se svými kolegy, jako by našla novou rodinu. K pocitu naplnění a štěstí jí zbývá už jen krok – jenže, jak se říká, kovářovic kobyla chodí bosa, a tak Julia musí zapracovat také na sobě a překonat strach z nové lásky… Román vás vtáhne do světa pestrých a živoucích postav, v němž se každý den servíruje tak vydatný i osvěživý koktejl slz a smíchu, že vám bude líto ho dopít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342427/big_pochopis-az-budes-velka-P5Z-342427.jpg 4.496

Vydáno: , Ikar (ČR)

Tu comprendras quand tu seras plus grande, 2016

Kniha Pochopíš, až budeš velká

Kristyna_Bubu

"Máme dva životy. Ten druhý začíná v den, kdy zjistíme, že máme jen jeden."
Jak víte, nejradši čtu detektivky a thrillery, který prokládám oddychovkama. A aby se mi taková odpočinková knížka fakt líbila, musí splňovat pár věcí. Nesmí to bejt taková ta prvoplánová červená knihovna, ale ráda se u tohoto typu knížek směju, taky pláču, všímám si, když to nese nějaký životní poselství... Knížku "Pochopíš, až budeš" velká jsem si koupila ve výprodeji na Luxoru a naprosto mě dostala. Je o Julii, která je zlomená životem a jde pracovat do domova důchodců. Smála jsem se ("Jste k sežrání, fosilové!"), brečela ("Z minulosti se má uchovávat jen to pozitivní. Od zítřka se nemá nic očekávat. Minulost se změnit nedá a budoucnost nemůžeme znát předem. Strach plyne z minulosti a ničí budoucnost. Někdy si cenu přítomnosti uvědomíme až na konci života."), u spousty odstavců se zamyslela... Je to krásná knížka, která mě vzala za srdce ️ Tohle chci mít ve svý knihovně napořád. A tím, co vypráví Julia, se řídim odjakživa: "Nikdy jsem si tolik nevážila maličkostí jako od doby, co vím, že všechno jednou skončí. Teď už znám jejich cenu. Čím dál víc si myslím, že štěstí sestává z drobtů posbíraných cestou."

JointlieKat94

Já vlastně ani nečekala, že mě to tak chytne.

Julia zažívá těžké období a potřebuje si to srovnat v hlavě. Rozhodne se pro práci v Tamaris, aniž by to sama čekala, práce se jí líbí, se seniory si rozumí. A místo toho, aby pomáhala ona jim to vychází tak, že spíš pomáhají oni jí. Přeci jen mají na všechno jiný pohled.

Kniha je to hezká, čtivá, taková poučná. Máme se od seniorů ještě co učit. :)

Marie022

Když jsem si tuhle knížku kupovala, ani jsem nevěděla o čem je, když jsem se to potom dozvěděla, myslela jsem, že to bude jedna z těch knížek co nikdy nedočtu, ale jenom jsem si přečetla první kapitolu už jsem měla pocit, že ji snad ani neodložím.
Juliiny zážitky v Tamaris byly legrační místy i smutné, ale strašně dobře popsané. Seniory člověk najednou vidí úplně jinak.
Zkrátka je to skvělá knížka ke čtení, doporučuji.

chodícírohožka

Ohromně milý příběh se vším, co jsem si od něj přála. Jistě, sem tam bylo něco trochu přehnané, vtípky byly místy úžasné, místy zbytečné, celé se to neobešlo bez klišé a hlavní hrdinka - psycholožka - trpěla tolika neurózami, že by se jí samotné nějaký psycholog hodil... Ale nakonec mi to vše připadalo spíše sympatické než iritující, a tak jsem si četbu užila - a určitě se k ní ještě někdy vrátím.

em75
13.11.2020

Skvělé, smála jsem se už od začátku a občas i pěkně nahlas. Staroušci byli úžasní, jen pochybuju o tom, že Julia byla opravdu psycholožka. Ale je to jen kniha, hodně milá kniha a jsem za ni ráda.

certik003
02.10.2020

Taková milá příběh o Julii, která poznává sama sebe a učí se najít cestu k ostatním. Ze začátku mi úplně neseděl styl humoru a psaní autorky, ale postupně jsem si zvykla a začal se mi líbit. Rozuzlení s Bábuškou bylo nečekané, ale na mě to byl moc růžový konec.

Tevik
08.09.2020

Moc pěkná kniha, slza i úsměv. Super pohledy starších lidí na život. Takový domov důchodců by se mi taky líbil.

Alex.rrr
01.09.2020

Příběh je krásný, je to takové milé čtení na oddech. Nemůžeme zde čekat moc velkých témat, ani reálnou situaci, ale je to krásné. Nepřirovnávala bych Tamaris ke klasickému domovu důchodců, ale i když je to takové až nadsazené, jak je vše super a všichni se mají "dobře" příběh se mi líbil a autorka vykouzlila nejednu slzu u oka. Julia, naše hlavní hrdinka, se vyrovnává sama se sebou, smrtí v rodině a rozchodem. Stávají se jí různé příhody a ne jedna její myšlenka nebyla někdy v hlavě někoho z nás. 1* dávám dolů za Babušku, to na mě na závěr bylo trochu moc slaďárna. :)