Pochopíš, až budeš velká

od:

Pochopíš, až budeš velká

Dvaatřicetiletá Julia určitě nesnila o tom, že by i jen dočasně chtěla pracovat jako psycholožka v domově seniory; zvolila tu možnost jako útěk od ztráty v rodině a hlavně útěk od partnera, který ji zklamal. O životě mezi starými lidmi si iluze nedělá, avšak stačí pár týdnů a sblíží se s nimi i se svými kolegy, jako by našla novou rodinu. K pocitu naplnění a štěstí jí zbývá už jen krok – jenže, jak se říká, kovářovic kobyla chodí bosa, a tak Julia musí zapracovat také na sobě a překonat strach z nové lásky… Román vás vtáhne do světa pestrých a živoucích postav, v němž se každý den servíruje tak vydatný i osvěživý koktejl slz a smíchu, že vám bude líto ho dopít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342427/pochopis-az-budes-velka-P5Z-342427.jpg 4.326
Originální název:

Tu comprendras quand tu seras plus grande (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
adakucerova
13. února

Humor, smutek, přehnanost, čtivost, ponaučení, uvědomění, pochopení, vášeň, určitá předvídavost a nakonec překvapení. To vše na mě dolehlo při čtení této nenáročné knihy.

bagel
11. února

Kniha je plná inspirujících myšlenek a postojů. Konec byl překvapivý a ani jsem si nevšimla, zda byly dříve nějaké náznaky. Děj byl trošku zdlouhavý, ale díky krátkým kapitolám to rychle ubíhalo.

Šárka5875
03. února

Kniha Virginie Grimaldi mě zaujala hned od pohledu úžasnou obálkou. Zpočátku jsem však měla trošku strach, jestli mě příběh nebude nudit, nezaujal mě tak úplně od prvních stran. Ale po několika desítkách jsem se již krásně začetla a užívala jsem si to. Autorka ve své knize předvedla, že dokáže být jak romantická, tak třeskutě vtipná i dojemná. Příběh v sobě skrývá také jistá životní moudra a poselství. A musím říct, že pokud existuje někde nějaký podobný dům pro seniory jako je autorčin Tamaris, je to pro staroušky obrovská výhra. Autorka nám také ukazuje, že se s životními peripetiemi a tragédiemi nelze vyrovnávat podle nějakého vzoru či měřítka, ale zkrátka každý sám za sebe.

Já osobně tedy knihu Pochopíš, až budeš velká určitě doporučuji. Přestože jde o oddechový román, najdete v něm také spoustu pasáží k zamyšlení. A rozhodně se pobavíte.

knihovniceS
27.12.2017

Kniha se mi moc líbí, hodně brečím, ale také se usmívám ... Vracím se ke svojí mamce, která už tady není ... , možná se i připravuji na svoji budoucnost (je mi 70 let) ... Nevím jestli je to čtení pro mladé, i když vypravěčkou je mladá dívka ... Určitě doporučuji k přečtení. Dávám 5 hvězd

Kačík
02.12.2017

Az na ten konec to bylo pohodove čtení. Závěr jsem četla 3x a stejně jsem ty dialogy nějak nepobrala. Podle mě tam toto drama nebylo potřeba.

evice26
01.11.2017

Nejdřív jsem si myslela, že knihu odložím, že ji kvůli jistým smutným událostem v rodině "nedám". Ale pak mě tak vtáhla do děje, že jsem četla dál a dál, slzela a smála se... Pokud si knihu přečtete, porozumíte i této větě:"Byli jste k sežrání, fosilové!" .-)

AnetV
01.10.2017

Skvělá kniha, už dlouho se mi nějaká tak nelíbila. Humorná, ale i smutná, ze života. Krátké kapitoly, ve kterých se stále něco děje, příběh rychle utíká. Moc jsem si čas strávený s Julií užila.

Mabie
26.09.2017

V knize je spoustu prostých myšlenek, které bychom si měli uvědomovat každý den - jsme tu jen na dobu určitou, nikdo délku vyměřeného času nemáme jasnou a pokud máme to štěstí, že se dožijeme stáří, je to štěstí vykoupené častou bolestí, tělesným omezením a nemocemi. Přesto je krásné, když se na čas stáří umíme podívat s humorem a nadsázkou, tak jako některé postavy z tohoto příběhu.
Závěr knihy je překvapivý a i trocha obyčejné romantiky se najde.

keiko33
21.09.2017

Taka oddychova kniha,chvilami vtipna, chvilami smutna a dojemna, ktora vas donuti zamysliet sa nad zivotom. Nad starnutim, ze aj osemdesiat rocni maju pravo si uzivat zivot a zalubit sa, ze nie vsetci starci su vhodni do stareho zeleza a uzivaju si posledne roky zivota naplno. Zeby sme sa mali viac venovat rodicom a starym rodicom, lebo oni tu nebudu vacne. Chvilami mi aj slzicka vysla, nad laskou, ktoru rozdelila vojna, ci nad parom, krory sa miluje uz sestdesiat rokov. V knihe nenajdete ziadnu velku akciu, ale rozpravanie o zivote. A to prekvapko na konci? Vlastne davalo celemu rozpravaniu zmysel.

Safienka
19.09.2017

Pohodové a vtipné čtivo. Myslím, že člověka může nakopnout, aby před něčím pořád neutíkal a taky trochu důvěřoval. Občas to u Julie přesahovalo hranice, ale dalo se to unést. Moc milé postavy, které si užívají radovánek i na sklonku života.

Lucky_one
28.08.2017

Přidávám se ke komentáři pode mnou, cítím to přesně stejně. :) Jen proboha ten závěr - co to je? :O Vůbec mi tam nesedl, přišlo mi to jako zbytečné "drama" na posledních pěti stranách.

Květinka008
18.08.2017

Jednoduchý příběh nezatížený vedlejšími epizodami se lehce čte a rychle ubíhá. Chronologické oddechové vyprávění bez dramatických skoků místy až banální, ale na mnoha stranách člověk najde vloženy překvapivě hluboké myšlenky a pravdy, které si mladý málokdy uvědomí. Jestli to však stačí a pod poduškou odlehčeného líčení strastí obyvatel domu seniorů dokáže zanechat na čtenáři stopu, to ukáže čas...