Ďáblova svatyně

Odcizená identická dvojčata Daniel a Max mají složitý vztah, a tak když jde Daniel navštívit svého bipolárního bratra do odlehlé a luxusní švýcarské "zotavovací" kliniky, nemá vůbec představu, co může očekávat. Ukolébán rutinou a mírumilovností kliniky vyhoví Daniel Maxově prosbě a bratři se na pár dní vymění. Ale zakrátko Daniel zjistí, že Max se nevrací a že klinika zdaleka není místem k zotavení. Při zoufalé snaze přesvědčit kohokoli o své identitě Daniel zjišťuje, že je lapen v krutém a tajemném vězení: to není svatyně, to je oživlá noční můra......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273081/dablova-svatyne-Zhp-273081.jpg 3.763
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Omega

Himmelsdalen, 2011

Kniha Ďáblova svatyně

INCOGNITOREADER
29.10.2020

Hodně zajímavá knížka, ve které se otevírá hodně zajímavé téma. Rozhodně se zde jedná o pro dost lidí noční můru. Jste zavření někde, kde být nemáte a nikdo vám nevěří! A co teprve až zjistíte, kde přesně to vlastně jste. Pro mě byl začátek trochu pomalejší, ale od cca strany 90 se to pořádně rozjede a jede to až do poslední věty. Do konce nevíte na čem jste a jak to vlastně skončí. Rozhodně doporučuji.
Co mě ale mrzí, je opět množství chyb a překlepů. Navíc je tady i chyba v překladu kdy jsou čokoládové makronky přeloženy jako makarony s čokoládou...

Alex.rrr
21.08.2020

Hodně velké zklamání. Nedivím se, že kniha byla dávána jako dárek k nákupu. Celkem zajímavý nápad - dvojčata, kde jedno je v psychiatrické léčebně a bratr dorazí na návštěvu. Od rozvodu rodičů se nestýkali - ok. Ale u dospělých osob mě překvapila naivita postav. Vše si nechal nakukat. souhlasil, aniž by se na kliniku dříve zeptal, nebo si vyhledal informace. Nezeptal se na nic lékařů. Pak Daniel vychlastá čaj u profesora, který mu vypráví, že nějaké lidi nechal "zmizet". Nevím, celkově se mi kniha nelíbila, příběh byl nijaký a více méně pořád se dokola řešilo a točilo se kolem toho samého.

sima.mis
07.05.2020

Rychlé čtivé, trochu překvapivý konec.

koolsavage
05.03.2020

Dobrý nápad, slabší konec, strašná obálka.

kachnat
30.01.2020

Vybrala jsem do čtenářské výzvy.. Obálka, která se Vám nelíbí. A tímto potvrzuji, že podle obálky vybírat nelze :D Příběh mě vtáhnul do děje téměř okamžitě. Sice jsme od prvních stránek věděla, já zápletka v knize bude, ale i tak mě příběh dostal. Hezky se čte.

Baruš666
20.01.2020

Kniha se sice ze začátku tváří jako čtivá ale po několika kapitolách jsem ji vždy musela odložit jelikož mě z některých situací dosti bolela hlava největší odpor jsem k ní začala cítit ve chvíly kdy se bratři chystaly na výměnu postrádalo to logiku. Koho by za normálních okolností oblafli falešné vousy?

SimonaP
18.10.2019

Knížka se mi líbila moc, četla jsem jí všude. Akorát mě překvapilo nízké bezpečnostní opatření při odchodu z léčebny, ale na konci je to vlastně vysvětlené. Opravdu čtivá knížka.

kercah
14.04.2019

Kniha se mi velice dobře četla. Děj byl zajímavý, dokáže čtenáře strhnout. Jen jsem měla stále pocit, že knihu znám a pátrala v paměti zda ano či ne.. Ne neznala, jen se občas velice podobal filmovým zpracováním tohoto tématu. Za mě určitě super početní, jen ten konec byl na můj vkus moc jednoduchý ????.