Sedm svateb a jeden rozvod

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do jisté míry to přestává platit, přesto ale bývá den svatby jedním z nejdůležitějších v životě většiny lidí. A nic na tom nemění, že leckdy neprobíhá tak romanticky, jak by si zejména ženy představovaly. Cosi tuší, ale kvůli výpadkům paměti neví kdy, kde a hlavně koho si má vzít hrdina knihy Michala Viewegha. O nabídce k sňatku, která se neodmítá, píše Kateřina Tučková. Mezi rozumem a citem se rozhoduje nevěsta Petry Soukupové. Barvitě a se smyslem pro humor líčí svatební den Hana Lasicová…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210793/sedm-svateb-a-jeden-rozvod-31V-210793.jpg 3.264
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Sedm svateb a jeden rozvod

jprst
29.10.2020

Tuhle knihu mi doporučila naše knihovnice pro ženskou část naší rodiny. Jejich názor byl téměř jednotný a obrazně se dá vyjádřit ve stylu: ...ty mě hnaly. A po přečtení jsem jim dal za pravdu, kniha na mě působila spíše jako výběr povídek, které se jejich autorkám a autorům nepovedly.

Alex.rrr
22.05.2020

Knížečka než kniha mě moc nenadchla. Dostala jsem ji dárkem a rozhodně bych po ní sama nesáhla. Příběhy jsou celkem krátké, ale takové neslané nemastné. Poslední povídka se mi celkem líbila, protože mi přišlo, že trochu přenesla nějaký hlubší smysl na čtenáře. Spíš jsou to příběhy depresivní, takže nevěstám moc nedoporučuji :)


poiu
29.04.2020

Několik oddechových povídek na jedno odpoledne nebo večer... :-)

M. Viewegh - Chuanovy svatební přípravy: Dan má po infarktu výpadky paměti, ale v diáře se dočte, že se chystá svatba. Jeho? A koho si vlastně bere? Je Simona přítelkyní nebo jen kamarádkou?

K. Tučková - Nabídka, která se neodmítá: Karolína dostane dopis se žádostí o ruku od neznámého Itala. Kamarádka Milena jí nadšeně pomáhá s odpověďmi a všechno dopadne nakonec trochu jinak...

P. Soukupová - Koláč: Marcela má těsně před svatbou. Její nastávající Zdeněk je ve všech ohledech dokonalý. Chce to ale vůbec? Ve fitku totiž potkala docela jiného muže - Tomáše, se kterým by ji čekal život plný dobrodružství... Rozhoduje se mezi hlasem rozumu a srdce...

H. Lasicová - Teta Kristína se vdává: Pohled na svatbu očima malé holčičky Niny.... Svatební den je zde plný napětí a stresu... Každý z hostů má pocit, že by měla být svatba podle něj... Vlastně to bylo spíš smutné než zábavné... Zde mi vadily kurzívou vyznačené slovenské výrazy... Myslím, že i ve slovenštině by byla povídka srozumitelná, nebylo třeba překladu... (výrazy jako: "ujo", "bábika" a "stará mama" jsou přece známé...)

M. Epstein - Tahem zapni, tlakem vypni: velmi zajímavá povídka o dvou kamarádech, kteří se cestou na festival omylem ocitli na cizí svatbě... Kamarád Habr nakonec zachrání nejen svatbu....

D. Čechova - Z lásky: Asi nejdivnější povídka... Vůbec jsem nepochopila její smyl a pokud bych se na poslední chvíli rozhodla vyměnit ženicha, asi bych to dala vědět příbuzným bývalého ženicha... _Hm.

I. Hejdová - Klišé: Pohádka o zlatokopce, která ale nemá šťastný konec.... Teda vlastně má. :-) Že žít obyčejný, "nudný" život vlastně může být docela fajn. :-)

pav.linka
21.01.2020

K přečtení knihy mě přivedla Čtenářská výzva a jsem za to moc ráda. Prima čtení do vany, délka povídek tak akorát :-)

pagac17
30.11.2019

Dobře jsem se pobavil, každý autor přišel s jiným nápadem, nechci stanovit pořadí, která povídka je nejlepší, všechny zasluhují bravo

jprst
15.12.2018

Do knížky jsem nakoukl především kvůli Wieweghově povídce a hned zklamání, i když mě to v případě tohoto autora až tak moc nepřekvapilo. A ostatní povídky? I ty jsou z mého pohledu spíše varováním před těmito autory, tudy k nim cesta asi nevede.

Péťa1950
02.12.2018

Nějak si s moderními povídkami nerozumím. Čapka můžu číst opakovaně a pobavím se, ale tady nevím. Jako odpočinek od náročných knih na jeden večer,ale vracet se ke knize nebudu.

Isew
25.06.2018

Neobjevné, nudné. Žádná z povídek mě nezaujala. Ztráta času. Tedy alespoň pro mě.

1