Padesát odstínů tymiánu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Příručka zahradnické magie pro středně příčetné.
Sympatický fantaskní příběh plný koček, z nichž některé jsou dokonce korunované!

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374635/padesat-odstinu-tymianu-WYL-374635.jpg 4.331
Literatura česká, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Straky na vrbě

Kniha Padesát odstínů tymiánu

broskev28

Na rozdíl od jaroiva jsem se k této knize dostala jedině díky názvu - kdyby se jmenovala třeba Mateřídouškové království nebo Kterak princezna Tymiána šla neochvějně za svou láskou, vůbec bych ji nevzala na vědomí, tím spíš, když jsem o autorce doposud neslyšela. Právě ten připitomělý a profláknutý název v kombinaci s ilustrovanou obálkou mě přinutil zastavit se a knihu si aspoň prohlédnout.
A pak už to šlo ráz naráz. Nebyla to zas taková pecka, jakou některé komentáře popisují při poslechu audioknihy, ale určitě tam bylo dost vtipných momentů a já se bavila. Pampeliška i baron, Micka a Liliana, zkrátka dostatek zajímavých postav (i věcí), které vás při čtení zaujmou a mnohdy překvapí (o Knize, Tužce, Gumě, Bělítku a Skartovačce osudu už tady byla řeč).
Ovšem četla se mi tahle malá knížečka dost obtížně, protože jsem nechtěla poničit vazbu brožovaného vydání a netroufla jsem si knihu opravdu pořádně rozevřít . . .

"Je mi už pěkných pár set let, víš? Už nevidím jako zamlada, je to tak těžké, áchich . . . kdybys jen tušila! Všechno jde poslední dobou od desíti k pěti . . . brzy mi dají padáka, to je jasná věc. Nasadí sem nějakou mladou žábu, to já znám. Tu bude zajímat tak akorát , jak balit vodníky a kvákat s bludičkami o tom, která z nich má šaty upletené z jemnější mlhy. Ale já, já tohle vždy dělala pečlivě a bezchybně, přísahám. Věnovala jsem tomu celý život. Ale jak má člověk odvádět dobrou práci, když na ni nevidí, no uznej sama."

š.m.i.k

Moc příjemně se mi to audiočetlo. Pohádka trochu jiná, ale zajímavá i vtipná, trochu se "zakukleným" poselstvím, že svůj život máme opravdu v rukách jen my sami. Líbilo ;)

jaroiva

Nevěřila bych, že na stará kolena budu ještě poslouchat pohádky a navíc bez dechu visíc na každém slově. Kdyby neměla ta knížka tak blbej název, byla bych si ji přečetla už tak o dva roky dřív. Takhle mě zaujala až na druhý pohled - když jsem ji uviděla v novinkách mezi audioknížkama.
Takže láska na druhý pohled...
A jak běžně neposlouchám audioknihy opakovaně, dovedu si představit příležitost, kdy budu mít chuť si alespoň kousky pustit znovu.
Zaposloucháte-li se, zjistíte, co se stane, když tak trochu jiná princezna vezme osud do vlastních rukou a na pomoc si k tomu vezme třeba kočku.
Jestli tohle vyšlo autorce v 25 letech, pak myslím, že se od ní můžeme dočkat ještě zajímavých věcí. Ukládám Zdenku Pšeničkovou do oblíbených autorů.

kolacky

Mňau, dost dobré počtení...

anmaride

Název blbej, ale v rámci svýho žánru je to příjemná oddychovka s několika zajímavými momenty. Pěkná atmosféra. Pro mladý holky dle mýho fajn.

Ctenář911

Musím vyjádřit své mírné zklamání nad touto knihou. A to proto, že se neubráním srovnání s autorčinými dřívějšími díly "O bázlivém strašidýlku" a "O malém tučňákovi a jiné pohádky". Autorka se v této knize odklonila od znaků tradičních pohádek a vložila do ni humor, kterému já až tak nehovím. Avšak za přehršel koček dávám slušné 3 hvězdičky a s nadějí vyhlížím další knihu, od níž očekávám návrat ke kořenům zapuštěných prvními dvěma knihami.

Chytuš
05.10.2019

Roztomilá oddychová pohádka o trochu jiné princezně, zvláštním království, Knize osudu, Tužce osudu, Gumě osudu, Bělítku osudu a Skartovačce osudu a těch mnoha a mnoha dalších věcech, co jen je možné vymyslet... A nezapomínejme na školu mágů, podsvětí, Zapisovatele osudu, Kerbera, Sfingu a hlavně Micku! Takhle to zní šíleně zmateně, ale já si tuhle pohádkovou jízdu moc užila. Bylo to svěží, bylo to vtipné, romantiky tak akorát - knížka přesně na deštivý víkend...
"Bělokněžník? Ne... ne... Já jsem mág. Všeobecná škola, bez zaměření, rozumíte. My umíme všechno. Ale nic dokonale." str. 147

RyonMathrin
09.06.2019

Nápadité, humorné. Straky opět příjemně překvapily málo známou a kvalitní autorkou. Přestože zřejmě nejsem cílová skupina (YA holka), jsem knihou nadšen. Na první pohled trochu provařená zápletka se rozvinula v dobrodružství plné neotřelých nápadů. Líbilo se mi fungování magie, propojení… Také idea Zapisovatele dodala příběhu zajímavé rozměry. A hlavně ten styl… lehkost, humor a přitom v těch správných momentech napínavost… nádherně se to četlo. Romantický, ale nijak sladký konec taky potěšil.
Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale celkový dojem z knihy je tak fajn, že dávám 4,5 hvězdy a zaokrouhluji nahoru. Doporučuji.