Padesát odstínů tymiánu

Příručka zahradnické magie pro středně příčetné.
Sympatický fantaskní příběh plný koček, z nichž některé jsou dokonce korunované!

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374635/big_padesat-odstinu-tymianu-WYL-374635.jpg 4.246

Kniha Padesát odstínů tymiánu

Metla

Zlákána komentáři několika svých oblíbených (a také obálkou a parodickým názvem, co si budeme nalhávat) sáhla jsem po této sympatické knížce. Zpočátku mi docela sedla, působila úsměvným a uvolňujícím dojmem, jaký jsem potřebovala. Bohužel můj zájem brzy vyšuměl a dočítala jsem na setrvačník. To je tak: v době, kdy libovolná vševidoucí a všemocná entita rozdávala romantické cítění, já zrovna stála ve frontě na potřebu... potřebu napínavých krváků, vizí budoucnosti a tak dále. Kolem fronty plné dívek a žen jsem asi prošla, něco málo mi ulpělo za nehty u nohou. Nepatrné množství. Tenhle týden mi sestra pustila svůj oblíbený film se slovy "Krásný chlap, krásná příroda!"... a já se u toho milostného tokání fakt zoufale nudila, má dřímající pozornost se probouzela jen ve chvílích, kdy si on sundal tričko. Tím vysvětluji své nižší hodnocení. Pár vtípků pozvedlo koutky, sdílím s autorkou pozitivní vztah ke kočkám, ale "Padesát odstínů tymiánu" je dle mého názoru růžová fantasy kravinka spíše pro dospívající slečny. Víte, jakou otázku jsem na ulici slyšela, když mě lidé měli oslovovat "slečno"? Už to bude více než čtvrt století a já si ji pamatuji zcela přesně: "Mladý muži, nevíte, kde je tady věznice?"
Kompatibilita s dílkem Zdenky Pšeničkové byla tedy nejspíš předem vyloučena. Těch pár hodin ve společnosti Tymiány ovšem nelituji a oceňuji také ilustrace. 65%

M.C.SMITH
15.12.2021

Nebesa! Další kniha, u které jsem se málem potrhala smíchy.
Je to taková pohádka, zprvu jsem příběhu nedávala moc velké naděje, ale pak jsem byla nadšená. Kniha je vtipná a je to taková kravinka, která má pobavit.
Doporučuji všem, co se chtějí zasmát.

Andi
03.11.2021

(+ SPOILER) Slibně našlápnuto, ale pak se mi už příběh nelíbil. Tím nemyslím, že by to nebylo dobré, náhodou je to skvělá a nestandartní pohádka, u které se nasmějete, ale nakonec udělat z černých mágů klaďase, je pro mě přes čáru.

broskev28
27.06.2020

Na rozdíl od jaroiva jsem se k této knize dostala jedině díky názvu - kdyby se jmenovala třeba Mateřídouškové království nebo Kterak princezna Tymiána šla neochvějně za svou láskou, vůbec bych ji nevzala na vědomí, tím spíš, když jsem o autorce doposud neslyšela. Právě ten připitomělý a profláknutý název v kombinaci s ilustrovanou obálkou mě přinutil zastavit se a knihu si aspoň prohlédnout.
A pak už to šlo ráz naráz. Nebyla to zas taková pecka, jakou některé komentáře popisují při poslechu audioknihy, ale určitě tam bylo dost vtipných momentů a já se bavila. Pampeliška i baron, Micka a Liliana, zkrátka dostatek zajímavých postav (i věcí), které vás při čtení zaujmou a mnohdy překvapí (o Knize, Tužce, Gumě, Bělítku a Skartovačce osudu už tady byla řeč).
Ovšem četla se mi tahle malá knížečka dost obtížně, protože jsem nechtěla poničit vazbu brožovaného vydání a netroufla jsem si knihu opravdu pořádně rozevřít . . .

"Je mi už pěkných pár set let, víš? Už nevidím jako zamlada, je to tak těžké, áchich . . . kdybys jen tušila! Všechno jde poslední dobou od desíti k pěti . . . brzy mi dají padáka, to je jasná věc. Nasadí sem nějakou mladou žábu, to já znám. Tu bude zajímat tak akorát , jak balit vodníky a kvákat s bludičkami o tom, která z nich má šaty upletené z jemnější mlhy. Ale já, já tohle vždy dělala pečlivě a bezchybně, přísahám. Věnovala jsem tomu celý život. Ale jak má člověk odvádět dobrou práci, když na ni nevidí, no uznej sama."

š.m.i.k
24.04.2020

Moc příjemně se mi to audiočetlo. Pohádka trochu jiná, ale zajímavá i vtipná, trochu se "zakukleným" poselstvím, že svůj život máme opravdu v rukách jen my sami. Líbilo ;)

jaroiva
10.04.2020

Nevěřila bych, že na stará kolena budu ještě poslouchat pohádky a navíc bez dechu visíc na každém slově. Kdyby neměla ta knížka tak blbej název, byla bych si ji přečetla už tak o dva roky dřív. Takhle mě zaujala až na druhý pohled - když jsem ji uviděla v novinkách mezi audioknížkama.
Takže láska na druhý pohled...
A jak běžně neposlouchám audioknihy opakovaně, dovedu si představit příležitost, kdy budu mít chuť si alespoň kousky pustit znovu.
Zaposloucháte-li se, zjistíte, co se stane, když tak trochu jiná princezna vezme osud do vlastních rukou a na pomoc si k tomu vezme třeba kočku.
Jestli tohle vyšlo autorce v 25 letech, pak myslím, že se od ní můžeme dočkat ještě zajímavých věcí. Ukládám Zdenku Pšeničkovou do oblíbených autorů.

kolacky
18.03.2020

Mňau, dost dobré počtení...

anmaride
05.02.2020

Název blbej, ale v rámci svýho žánru je to příjemná oddychovka s několika zajímavými momenty. Pěkná atmosféra. Pro mladý holky dle mýho fajn.