alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Překrásná kniha. Jako malá holka jsem bydlela na sídlišti, naštěstí na kraji. Bydleli jsme v přízemí a já, když jsem si sedla do ušáka, otočila ho směrem k oknu a začala lelkovat, tak jsem koukala po stromech, po kaštanech a javorech. A i když to byli "děti ulice" - jak píše autor, tak já je naprosto zbožňovala. Pozorovala jsem, jak vítr hýbe větvemi, nebo jak se chvěje listí. Nádhera. I to je moje dětství. A i dnes si všimnu, když mi tam některý z nich zmizí :(
Miluju stromy, lesy.
V knize je spousta zajímavých informací, jak bojují o světlo, o podzemním společenství, o tom , že křičí, i když je neslyšíme, varují, pláčou, ...... Kniha je oslavou těchto velikánů a pro nás varováním.

25.10.2019 5 z 5

Kniha ve formě dopisů? Dobře, zkusím ji. Postupně se vám hrdinové dostávají pod kůži, přistihnete se, že se usmíváte nad jejich příběhy, a příště trpíte tou bolestí, co prožili. A přesto je to nádherná kniha, dojemná, smutná, citlivá, laskavá,.... Doporučuji!

10.02.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Úžasné....a vůbec se nebudu rozepisovat, o čem tahle kniha je. To už přede mnou udělaly téměř všechny čtenářky. :) Je nádherná.
Musím přiznat, že očekávání něčeho zlého, ta předzvěst, mě natahovala na skřipec a posledních, já nevím, asi sto stran, jsem probrečela, a to také nemusím ty vždycky šťastné konce, ale je fajn, že tady byl. Doporučuji

03.02.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tohle je tak krásná kniha!! Doporučuji

30.04.2022 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Silný příběh. Málokdy sáhnu po tak tenké knížce, tady to bylo díky mým oblíbeným čtenářům. Díky jim.
Smita a všechny ženy v Indii - můžeme si jen vroucně přát, aby to , co tam zažívají, skončilo a mohly žít v klidu a důstojně. Věřím, že díky takovýmto ženám, které bojují a nevzdají se, se to podaří.
A to jsou přesně ty momenty, kdy děkuju všem....přírodě, osudu, náhodě..... že jsem tam, kde jsem.

08.05.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naposledy jsem četla Kytici ve škole, asi jako většina čtenářů. Teď jsem po ní sáhla jen proto, že syn dostal za úkol přečíst Zlatý kolovrat a Vodníka. Konkrétně u Vodníka jsem se v básni musela vracet : kamže to schovaly ty ruce a nohy? :) Přečetl ho i manžel a pak jsme se smáli, protože se vracel kvůli tomu samému : Cože? - kam daly ty ruce a nohy?:) No a protože jsem si knihu chtěla přečíst celou, tak jsem se musela naladit na tu správnou vlnu, přeci jen to už není běžná čeština. U dnešních knih mi nevadí okolní ruchy, tady jsem se soustředila a uklidila se do ticha. A také jsem už zapomněla, jak moc hororová četba to je. Klasika. Výborné

27.02.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Je to skvěle napsaná kniha. V podstatě je i dost morbidní. Nudit se v žádném případě nebudete. Je tam všechno - hodně nevšední příběh, dobrodružství, akce, nádech možné romantiky. Skvělé. Nakonec se člověk i zamýšlí, jaké by to bylo, kdyby....

04.08.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

No....pane jo. Já vím, že tak nějak tušíme, o čem kniha je a jak skončí. Ale....i tak je to nápor na vaše citová a nervová zakončení. Je to moc hezky napsané. Poslední stránky už jsem přes slzy neviděla

12.05.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Byť je léto, tak z této knihy opravdu mrazí. Tak strašně brutální vraždy. Vrah byl jedním z mých tipů. Náčelnice Kate mi byla sympatická, i celý její tým. Velmi podařená detektivka. Určitě si přečtu další ze série.

18.07.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Páni....to bylo tak dobré! Já se jen přidám ke všem těm předchozím komentářům. Nejdříve skepse - cože česká spisovatelka a napsala fantasy? Nevím, nevím, ale....Bylo to naprosto famózní. Přečteno během jednoho dne a nešla jsem spát, dokud jsem to nedočetla. Poutavě napsáno, spousta nových slov, ale vůbec to nevadilo, rychle jsem si zvykla. Děsila jsem se, jak rychle se blíží konec, a říkala si , že nechci, aby to skončilo. Hrozně moc Ilan fandím a jdu hned shánět další díl.

21.01.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moje první audiokniha. Příběh je krásný a dojemný. Byli spolu tak krátce a stejně se celý život milovali. Přednes Andrey Elsnerové a Marka Holého se mi také moc líbil.

14.03.2021 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Připojuji se ke všem předchozím komentářům. Skvěle napsaná kniha. Můžeme nahlédnout do života s postiženým dítětem, chlapcem, který začíná dospívat i když jen fyzicky a ne mentálně. Tušila jsem, že to dopadne tak, jak to dopadlo. A když budu moct pomoct jen s tím, že přeparkuji auto. Tak proč ne.

23.09.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Sakra! Přečetla jsem to moc rychle a další díl zatím v nedohlednu. Strašně dobře se to čte, otáčíte stránky a těšíte se, co bude dál, ani si nevšimnete, že jste na konci.

25.01.2019 5 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Tahle ženská má neskutečnou sílu, drajf a životní sílu, že zírám. Z chladného velkoměsta do drsného farmářského světa a tam se rvát o to, co máte ráda. Každý den, zas a znova , starat se o kozy na farmě, o výdělek, aby měli z čeho žít a nakonec bojovat s nemocí milujícího manžela, což se jí nakonec povede. Klobouk dolů. Je skvělé vědět, že občas je dobrý konec i ve skutečném životě

08.05.2021 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Nádhera. Krásný příběh. Prolínání minulosti s dnešní dobou. Slepá stařenka s mladou problémovou dívenkou se sbližují nad čtením deníků, které snad vydají dávné tajemství. Určitě doporučím.

25.08.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl nezklamal. Líbily se mi myšlenky Nimba. Konec překvapivý a skvěle připravený na další díl.

04.08.2020 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Teda! S tímto autorem je to mé první setkání. A bylo nečekaně dobré. Bavili mě rozhovory mezi doktorem a Adamem, vlastně mi bylo Adama líto. Ale je fakt, že se do toho dostal sám. Jak se říká: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Trochu mě překvapil ten krvavý konec, ne, že bych něco zlého nečekala, ale tohle mi přišlo už moc. Podle komentářů jsou autorovo další knihy ještě lepší, takže, až mi otevřou knihovny, tak hurá do víru společnosti :)

23.04.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Hned na první stránce jsem byla malinko překvapená. Čím? Jménem Lars. Nestává se mi často, abych měla, dvě knihy za sebou, postavy stejného jména. Navíc od českých autorů a zcela nečeské jméno. Naštěstí mě to rozptýlilo jen na té první straně. Děj byl zasazený do úplně odlišného prostředí. V tomto případě na ostrov. Hodně postav a postupně odhalovaná minulost. Ze začátku lehce natahované, ke konci napínavé. Přečtu si i další knihy s inspektorem Bergmanem, tentokrát z Čech

06.02.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Pane jo. To bylo tak nádherné!!! Čtenáři čtěte! Tahle kniha by měla vyhrát cenu Kniha roku a možná i všechny ostatní. Jednoduchý příběh,napsaný tak citlivě,tak něžně. Wau. Tak krásnou knihu jsem roky nečetla a to nepřeháním. S Kitem se usmíváte, pláčete, fandíte mu,aby dokázal Danielovi, že ne všichni lidi jsou zlí. Tolik nešťastný Daniel, ach jo, taky bych mu hned chtěla nějak pomoct. Tolik pocitů, úsměvů, a nakonec i slzí doprovází tato kniha. Chci jí dát aspoň deset hvězdiček. Chtěla bych ještě toho tolik napsat, jsem tak plná emocí a dojmů. Doporučuji všem.

07.10.2018 5 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Knihu jsem si půjčila před měsícem, to se ještě nic nedělo. Teď se bohužel tato nemoc objevila i u mě v rodině a slzy mi kapou jedna přes druhou. Znáte to, některé knihy musí být čtené ve správný čas....tentokrát to bylo pro mě trochu drsný.
Nicméně je to pěkně napsané

02.10.2021 5 z 5