alenkacermi

Ďábel v zrcadleĎábel v zrcadleJuraj Červenák

Trojice vyšetřovatelů - Stein, Barbarič a Jaroš - mě baví. Za mě výborná detektivka, která se dobře četla.

včera

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Krásná a příjemná romantika. Nakonec ze všech prima parta a přátelé. A i když mě nikdy moc nelákalo, jet se podívat na sever Evropy, tak do Kodaně bych jela hned :)

Poutnice – Tři cesty do SantiagaPoutnice – Tři cesty do SantiagaAlena Ježková

I já patřím k těm, co touží po Santiagu, po té cestě, být sám, pryč od moderního světa. Tahle kniha je krásná. Jen mi zase připomněla, jak moc chci jít.

29.12.2020

Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěškyOd oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěškyJana Hanušová

Četla jsem už pár knih o pouti do Santiaga, tato je rozhodně o nejdelší cestě.
Ano, zúžila se na základní lidské potřeby, a to jíst, pít a kde přespat, ale to se dalo čekat. To je, asi hned po myšlence duchovní, gró jakékoli pouti.
Věřím, že si to manželé užili, já bych s tím svým jít nechtěla, a on to ví :) .
Bylo to čtivé, ale ke konci bych to také trochu zkrátila.
I mně chybí mapa a fotky, obrázky jsem moc nadšená nebyla.
Ty jo, vymanit se na pár měsíců z tohoto světa a jen tak si jít .....

04.11.2020

A tak tedy jdu...A tak tedy jdu...Jiří Dynybil

Na mě je tato kniha až moc podrobná. Teď jdu vlevo, teď vpravo, nahoru a dolů. V podstatě, když bych si ji namluvila, tak podle ní do Santiaga trefím. Asi je to tak v pořádku,ale já musela čtení v půlce odložit a po tři čtvrtě roce jsem se k ní zase vrátila a dočetla. Na druhou stranu je zde spousta dobrých nápadů, co si vzít s sebou, kde jíst, co jíst, na těžký batoh využít Camino taxi....super. Klobouk dolů před autorem, ve vyšším věku a ne v úplně dobré zdravotní kondici se vydal na takovou cestu. Obrovskou výhodou byla znalost španělštiny.

15.10.2020

Říše bouříŘíše bouříSarah J. Maas

Ty jo. Pátý díl a zase tak našláplý....Skoro si připadám jako školačka, která čte tajně pod lavicí ( i když, to už u těch dnešních mladých slečen asi nehrozí ) a nemůže se od příběhu odtrhnout.
Je to skvěle napsané, autorka je prostě dobrá. Po tolika stranách ( a že jich v tomhle díle bylo opravdu hodně) dovede čtenáře udržet a napínat do konce, vlastně....navnadit na další díl. A čtenář se nechá navnadit s radostí.
Co si teď zpětně uvědomuji, tak mě během čtení upoutalo, jak se nám hrdinové pěkně zpárovali, překvapení! Čtenářka "zandu" má pravdu, sexuální scénky mi také vadily, na můj vkus jich bylo dost, v knize, která je určená primárně dětem, mě to také trochu rušilo.

08.10.2020

Slaná chuť cigaretSlaná chuť cigaretOtakar Chaloupka

Těch prvních 50 stránek je fakt nudných. Hugo mi hrozně lezl na nervy, jak je ufňukaný. Jeho myšlenkové pochody mě taky nebavily- moc roztahané. Pak už takhle v duchu, a za závorkou, přemýšleli i ostatní: inženýr, komisař i inspektor. No, nějak jsem to dočetla.

01.10.2020

Zásnuby se smrtíZásnuby se smrtíRoman Cílek

Knihu jsem si vzala na odlehčení. Musím říct, že se povídky četly dobře, ale... Hned na začátku jsem měla pocit, že autor, v průběhu děje, mluví ke čtenáři a já tenhle styl moc nemusím. Naštěstí to nepokračovalo. Příběhy měly určitě potenciál, ale tak nějak to nebylo dotažené. Po dlouhé době jsem si v knize všimla chyb - chyběla písmena - a docela často. Dala bych dvě hvězdy, ale za čtivost jsem jednu přidala.

25.09.2020

Královna stínůKrálovna stínůSarah J. Maas

Co napsat? Všechno už tady bylo řečeno a stokrát opakováno...:)
Tahle série je FAKT dobrá. Autorka se zlepšuje. Děj zrychluje. Tep mého srdce běží s hrdiny, jak o závod. A číst.... prostě nemůžete přestat. To se mi dlouho nestalo, abych nechtěla jít spát. Skončil čtvrtý díl a......sakra..... další je půjčený, nějak mi utekl pod rukama, tak honem rezervaci a čekat, až z knihovny zavolají.
Líbí se mi, jak je děj propracovaný, promyšlený. Detaily, které autorka zmíní někdy v prvním, druhém díle, ve čtvrtém rozezní na všechny struny.
Je to prostě lahůdka, jízda, horská dráha a já se ráda nechám svézt. A to horskou dráhu já nerada :)

23.09.2020

Dědička ohněDědička ohněSarah J. Maas

Sérii čtu jedním dechem. Ještě, že jsem na ní přišla později a mám po ruce všechny díly, protože jinak bych si navodila infarktový stav.
Příběh mě strašně baví. Postavy mě baví, všechny. Je to tak rozvinuté do všech stran, přitom nic neruší, když přebíháte z jednoho děje do druhého. Super.

21.09.2020

Půlnoční korunaPůlnoční korunaSarah J. Maas

Budu se opakovat. Poslední dobou to tak mám. Čtu teď knihy, které nejsou pro moji věkovou skupinu.....no a?
Tohle je zase pecka. Série Krvavé ostří mě prostě baví. Svět je tak veliký a rozmanitý. Tolik zvláštních postav. Jedna akce za druhou, dobrodružství, intriky, spousta tajemství, lží a polopravd. Autorka s dějem tak neskutečně točí a otáčí...bomba. Fantazie jede na plné obrátky.

21.09.2020

Stopy v krviStopy v krviSteve Robinson

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nebyla jsem schopná se začíst. Asi moc postav. Ale když vydržíte cca do půlky :) , najednou zjistíte, že to má konečně grády.

10.09.2020

Dcery strážce majákuDcery strážce majákuJean E. Pendziwol

Nádhera. Krásný příběh. Prolínání minulosti s dnešní dobou. Slepá stařenka s mladou problémovou dívenkou se sbližují nad čtením deníků, které snad vydají dávné tajemství. Určitě doporučím.

25.08.2020

Dobrodružství milovníka knihDobrodružství milovníka knihCharlie Lovett

Tak. Na tuhle knihu jsem se těšila. Děj je rozehrán do tří časových rovin. Bavil mě posun Pandosta staletími. Přesto mě první polovina knihy moc neuchvátila, naštěstí pak dostal příběh takový spád, že jsem během odpoledne překvapivě dočetla. Konec je smutný a zároveň těžko uvěřitelný.

21.08.2020

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

Ač nejsem cílová skupina, tak se mi to moc líbilo. Hrdinka je sympatická. Příběh nadupaný akcí. A těším se na další díly.

06.08.2020

NimbusNimbusNeal Shusterman

Druhý díl nezklamal. Líbily se mi myšlenky Nimba. Konec překvapivý a skvěle připravený na další díl.

04.08.2020

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Je to skvěle napsaná kniha. V podstatě je i dost morbidní. Nudit se v žádném případě nebudete. Je tam všechno - hodně nevšední příběh, dobrodružství, akce, nádech možné romantiky. Skvělé. Nakonec se člověk i zamýšlí, jaké by to bylo, kdyby....

04.08.2020

Krušné hory známé i neznáméKrušné hory známé i neznáméPetr David

Krušné hory, nádherné fotky, našla jsem i inspiraci na výlet, kde jsem ještě nebyla.
A navíc je to nová kniha. Proto nádherně voní, křídový papír a tiskařská čerň. Ještě pořád mě baví čuchat ke knihám, přivírat oči a snít.

21.07.2020

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Půjčená kniha od kamarádky, která ji koupila pro svou 14-letou dceru s tím, že je to vhodná četba pro mladou romantickou duši. A ta z ní byla nadšená. OK. Tak já si ji také přečtu. Třeba to bude pro mou čtenářskou krizi vzpruha.
A....ano. Milá, krásná kniha. Na dnešní dobu krásně naivní a romantická

21.07.2020

Dům na prahu nociDům na prahu nociCatherine Banner

Krásná kniha. Příběh mě bavil hned od začátku. Cítila jsem vůni bougainvilleí i chuť limoncella. Líbili se mi příběhy ostrovanů i samotného ostrova. Příjemné nenáročné čtení

29.05.2020

Chci to taky!Chci to taky!Ellen Berg

Milá, vtipná romantická kniha. A bavila mě. Bylo příjemné s ní trávit čas.

21.05.2020

Na zemské stezceNa zemské stezceMartin Nesměrák

Na začátku jsem se nemohla pořádně začíst a nutila se pokračovat. Samotný příběh byl podobný těm od pana Vondrušky. Takže za mě - příjemné čtení

20.05.2020

Kdo zabije Evu S.?Kdo zabije Evu S.?Petr Eidler

Mně se kniha také líbila. Soukromé očko byl sympaťák. Jen já zjišťuji, že i když je málo podezřelých, tak já mám málokdy správnou trefu na vraha.

01.05.2020

S Bílým rytířem za sv. JakubemS Bílým rytířem za sv. JakubemMartina Josífek Zelinková

Autorka na začátku zdůrazňuje, že není spisovatelka. Mně osobně to vůbec nevadilo, napsané to bylo krásně a na kvalitním papíře, kde vynikly i ty úžasné fotky.
Přišlo mi to ale trochu jako pohádka, neuvěřitelná pohádka. Asi jsem to chvíli i jako pohádku četla. Jestli to bylo tím, že se autorka pořád usmívala - nevím.
Chvílema mi něco chybělo, asi takové ty trapně praktické informace, kolik měla s sebou peněz , kde si koupila jídlo a jestli bylo kde, apod. Ke konci jsem si uvědomila, že to vlastně píšou všichni ostatní, tak proč si to s ní jen neužít.
Ale, jak je to, jak chce. Hrozně jsem jí fandila, sama na tak daleké cestě. Klobouk dolů. Ta situace ve Francii v Dijonu s lidmi tmavé pleti - uff - to muselo být fakt dost nepříjemné.
Takže - knihu jsem přečetla jedním dechem - krásná. A konec? Posledních pár dní do Santiaga jsem už slzela s ní. Úplný konec jsem četla na tajňačku v práci a ty uslzený oči schovávala do počítače :)

29.04.2020

Vánoční zpověďVánoční zpověďMartin Goffa

Teda! S tímto autorem je to mé první setkání. A bylo nečekaně dobré. Bavili mě rozhovory mezi doktorem a Adamem, vlastně mi bylo Adama líto. Ale je fakt, že se do toho dostal sám. Jak se říká: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Trochu mě překvapil ten krvavý konec, ne, že bych něco zlého nečekala, ale tohle mi přišlo už moc. Podle komentářů jsou autorovo další knihy ještě lepší, takže, až mi otevřou knihovny, tak hurá do víru společnosti :)

23.04.2020

Život zn.: HyggeŽivot zn.: HyggeRosie Blake

Jednoduchý romantický příběh. Nejlepší byl papoušek, měl, vlastně měla bezvadné hlášky. Příjemné čtení

20.04.2020

Rozervané královstvíRozervané královstvíFrantišek Niedl

Autor je můj oblíbený. Skvělý vypravěč, propracované příběhy. Na to je už čtenář u něj zvyklý, a opět nezklamal. Jsem ráda, že od něj ještě nemám všechno přečtené, aspoň se mám na co těšit.

16.04.2020

Satanarcheolegenialkohrozný punč přáníSatanarcheolegenialkohrozný punč přáníMichael Ende

Vlastně to byl takový rozkošný úlet. Už nevím, proč jsem tuhle knihu chtěla přečíst. Ale je hubeňoučká, má hezké obrázky a rychle se četla. Takže : u mě dobrý :) Pro děti super. Že by výzkum, pro moje vnoučata?.....tak za 10-15 let!? :)

23.03.2020

Prohnilé městoProhnilé městoLeigh Bardugo

Budu opakovat téměř všechny komentáře přede mnou. Skvěle napsaná kniha. Úžasně vykreslení hrdinové. Adrenalin, akce, dobrodružství. Přátelství a loajalita v jejich drsném světě. To byla jízda. Ani chvilka na vydechnutí. Super. Doporučím

21.03.2020

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Výborná fantasy. Skvěle napsáno, styl psaní mi také sedl. Pořád se něco dělo a občas jsem zapomínala, že jsou hrdinové vlastně ještě děti. Děj je napsán ze šesti pohledů, ale vůbec mě to nebrzdilo ani nerušilo. Určitě doporučím i dospělým.

04.03.2020