Tajemství vysmáté kozy

Shann Nixovou by ani ve snu nenapadlo, že se po čtyřicítce zamiluje do welšského farmáře. Nenapadlo by ji, že někdy opustí své velkoměsto a image městské holky a usadí se na 25akrové farmě ve Walesu. A už vůbec si nepředstavovala, že jednou bude svádět zoufalou bitvu za záchranu života svého milovaného manžela, vyzbrojená pouze přírodními prostředky a probiotickými nápoji, které společně s mužem začali vyrábět. Někdy je dobře, že svoji budoucnost neznáme dopředu. Protože kdyby Shann tohle všechno jen tušila, možná by do svého kozího příběhu vůbec nevstoupila. A to by byla škoda... Tajemství vysmáté kozy je skutečný příběh, poskládaný ze Shanniných deníků. Je to příběh o druhé šanci na lásku, příběh o šťastných koncích, které se objevují, když to nejméně čekáte. Příběh o přírodě, životě na farmě a o tradičních receptech. A ze všeho nejvíc, je tato kniha o zázracích, které přicházejí, když se odmítnete vzdát naděje a jdete do života naplno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/273095/tajemstvi-vysmate-kozy-TVg-273095.jpg 4.123
Literatura světová, Novely
Vydáno:, BizBooks

Secrets from Chuckling Goat (2015)

Kniha Tajemství vysmáté kozy

HoneyBunny
25.06.2018

,,Zdraví, kvalitní vztah, fungující rodina a viditelné plody vlastní práce. Nejsou to náhodou hodnoty, jejichž důležitost si uvědomovaly generace lidí už tisíce let před námi a kterých si většinou začneme vážit až tehdy, když v našem životě chybí?" ...........
,,Žít život, v němž se cítíme šťastní, protože nasloucháme svému vnitřnímu hlasu a řídíme se podle něj, můžeme i ve městě. Jenom se nesmíme bát změnit to, co nám nevyhovuje a co nás trápí, ať je to neuspokojivý vztah, nebo nudné zaměstnání."

soukroma
12.04.2018

První polovina byla taková "marketingová", stále se dokola připomínaly produkty, které autorka vymyslela a propagovala se jejich účinnost po všech stránkách, navíc krátká vyprávění byla napřeskáčku, jak je patrné z jednotlivých dat "deníkových" záznamů.
Nicméně druhá polovina knihy ukazuje urputný boj s (potenciálně) smrtelnými zdravotními problémy v rodině a je samozřejmě úplně jiná, autentická, mrazicí, děsivá (stát se to může každému a v krajním případě nemocnice prostě pacienta odmítne vůbec přijmout), náročná fyzicky i psychicky. Četla jsem do noci, i když jsem věděla, že z toho dobré sny (pokud vůbec) nebudou.
Je zajímavé, že autorku vlastně dlouho nenapadlo pokusit se něco z vlastních prospěšných produktů vyzkoušet jako doplněk k léčbě, přírodní medicíně do té doby nijak neholdovala, ale nakonec prostě musela něco zkusit...
Život na farmě je tvrdý, nejen nepřetržitá fyzická práce, ale nutnost psychicky zvládnout, že zvířata, která piplají od rozkošného mláděte, jsou užitková (ovce, prasata, drůbež) a skončí jim na talíři (pokud to člověk nezná z dětství, těžko se uvyká, ale autorka to zvládla) - pouze kozy nebyly "na pekáč", takže vlastně sloužily za mazlíky (o psovi či domácí kočce nebyla nikde ani zmínka - jen jednou měli doma papouška!).
Postupně jsem na knihu změnila názor a dávám 85%.

Marla
16.03.2018

Super knížka. Když si představím to množství práce, neustálý zápřah, nervy jestli se vše podaří....kdo by autorce nepřál trochu toho štěstíčka a úspěchu....a ještě když vyrábí něco opravdu užitečného. Jo a mimochodem, kozy jsou naprosto úžasná zvířata.

Ranuncul
29.09.2016

Nebyla špatná,ale čekala jsem od ní víc.Hlavně co se týká podrobností ze života na
farmě,autorka knihu mohla mnohem víc rozvést.Byla dobře napsaná,tak by nebyl problém přečíst mnohem víc stránek.

limetka2008
04.05.2016

Mně se knížka líbila, také už jsem kdeco chovala a pěstovala, takže pocit hlubokého uspokojení, kdy něco vytvoříte vlastníma rukama - třeba upečete chleba nebo vypěstujete mrkev, je mi blízký. Lyrika k tomuto způsobu života, který Shann žije, určitě patří - a moc se mi líbí, jak i přes životní strasti, které se jí a manželovi nevyhnuly, zůstává optimistkou. A inspirovala mne - přebírám recept na žitný chléb, zapálené svíčky a puštěnou hudbu u společné rodinné večeře! S touto paní bych se kamarádila, mám takové lidi ráda.

Autor knihy

Shann Nix Jones