1alena1 1alena1 komentáře u knih

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Opravdu nevím, co ke knize napsat. Byly zde momenty, které mě velmi bavily - vzpomínky z dětství či mládí na rodinu a dobu, a místy "nudné" - opakující se zážitky. Zajímavé bylo přiblížení některých postav, které třeba známe trochu jinak, ale někdy asi až moc zbytečných detailů, se kterými se na trh moc nechodí. Místy bych ubrala.

20.05.2019 3 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Zvláštní knížka. Některé věci mi na ní trochu vadily - zbytečně moc vulgárních výrazů a "erotických" scének, opět v textech Sáry bylo velké množství přirovnání, které mi někdy až vadilo - příliš umělé. Ale nedá se upřít čtivost - musela jsem číst i na úkor "důležitějších" úkolů, které byly přede mnou a to je hlavní poslání každé knížky - zaujmout čtenáře tak, aby zapomněl na vše ostatní. Takže ač mám nějaké výhrady, tak mě to bavilo.

15.05.2019 3 z 5

Text-appeal Text-appeal Jiří Žáček

Kdo umí, umí....
To je prostě Jiří Žáček.

02.05.2019 5 z 5

Něžné svítání Něžné svítání Debbie Macomber

Červená knihovna jako hrom, ale své čtenáře si kniha asi najde?!?!

18.04.2019 2 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Líbí se mi číst o lidech, kteří jsou "jiní" než většina populace, chápu, jak to v životě mají složitější. Většinou jsou buď silní a se vším se poperou nebo silní nejsou a pak mají celý život problém se svou jinakostí. Kéž už je konečně naše společnost tolerantní ! Svoji orientaci si nevybíráme, tak nesuďme a pochopme (hrozné slovo).

04.04.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nádherný, čtivý příběh napsaný velice dobře, tak jak to paní Körnerová opravdu umí. Opět se zde ukazuje síla žen, potvrzuje se mé oblíbené rčení že "ženská vydrží víc než člověk!"
Baví mě číst o době minulé v příbězích, které se dotknou našeho srdce. Doporučuji. Kniha je stejně dobrá jako jedna z minulých této spisovatelky s podobným námětem tj. silný příběh ženy s pozadím "nedávných" historických událostí - Heřmánkové údolí.

03.04.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Geniální kniha pro DOSPĚLÉ. Těším se na film, protože Václavu Marhoulovi věřím, i když netuším jak se tolik hrůzy dá natočit. Nemohu zatím víc hodnotit, ještě nějaký čas budu mít tento příběh v hlavě, to byla děsivá doba a děsívá místa.

31.03.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kdyby kniha a autorka neměly všude tolik reklamy, tak by si Veselí koupilo pár náhodných čtenářů. Mnoho našich autorek je mnohem lepších, ale, bohužel se o nich neví. Dalo se přečíst, ale opravdu žádná sláva.

26.03.2019 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Zdařilá kniha Lenky Chalupové. Opakuji se, ale když mě kniha baví a nemůžu se od ní odtrhnou, tak je to dobrá kniha. Nehodnotím hloubku myšlenek a kvalitu textu, ale čtivost a ta je u spisovatelky na velmi dobré úrovni. Obě knihy, které jsem zatím přečetla, mě natolik zaujaly, že si chci koupit další a to je důležité pro autora. Ráda čtu o složitostech vztahů v rodině, třeba i napříč generacemi a toho se mi v knížkách Lenky Chalupové bohatě dostává.

18.03.2019 4 z 5

Ukradený syn Ukradený syn Markéta Šichtařová

Je moc smutné, co se paní stalo, je mi to velice líto, co se může v civilizované zemi stát. Ale přiznám se, že nechápu, že při takovém množství indicií o jisté zvrácenosti svého partnera a jeho rodiny, neodešla pryč již dávno. Vím, že život není o kdyby, ale kdyby zmizela při prvním zjištění nepravostí okolo sebe, mohla porodit a vychovávat dítě sama třeba za těžkých podmínek, ale daleko od všeho toho, co jí ze života udělalo peklo. Kdyby tato kniha varovala jen jednu další ženu před tím, co všechno se dá potkat, tak splnila svůj účel.

08.03.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moc se mi líbilo přiblížení těžkého období našich dějin, kdy na pozadí osudů jedné krásné stavby a osudů majitelů této stavby a jejich blízkých si toto tragické období připomeneme.
Kniha se mi četla moc dobře, moc se mi líbilo jak je tam popsáno barbarství při zacházení s tak úžasnou a jedinečnou stavbou v různých etapách minulého století. Osudy postav jsou místy jen tak náznakové.... Je mi líto, že skutečná rodina z vily je tolik naštvaná či pobouřená nepravdivostí osudů svých rodičů popisovaných v knize, snad měl autor předem konzultovat s rodinou to, že nebude psát úplně dle pravdy .....
Těším se na film a moc bych si přála, aby rodina přijala skutečnost, že je to spíše oslava stavby a ukázka těžkosti doby, než "pomluva" jejich předků.

04.03.2019 4 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Přestože jsou v knize nějaké nedostatky, občas trochu přehnané, ale pro mě super čtení. Když se od knížky nemohu utrhnout a čtu a čtu a čtu.... tak je prostě dobrá. Od toho ty knihy máme, že nás pohltí a nepustí, dokud nejsme na poslední stránce.

18.02.2019 4 z 5

Kruh života Kruh života Lenka Vrbová

Velice zajímavá kniha, moc se mi líbila i další kniha Obrácené srdce. Jsou v obou nádherně, detailně popsané pocity žen. V této jsou to pocity a zážitky žen tří generací, které každá prožila svůj život v rozdílné době - je to o lásce, ale ne o lásce úplně šťastné. Moc mě to bavilo a doporučuji k přečtení - asi spíše pro ženy středního a vyššího věku, které už mají něco prožito, aby dokázaly ocenit popis myšlení hrdinek.

17.02.2019 5 z 5

Z knížky mi je smutno, nemohla jsem jí číst najednou, ale po částech. Vůbec nepochopím, že někdo tak až do intimních detailů dokáže popsat svůj problém, ale velice si toho cením. Protože jedině tak se můžeme snažit pochopit celý problém duše i těla takto "nemocných" a jedině tak si můžeme vážit toho, že nás to nepotkalo. Záměrně jsem napsala, že se můžeme snažit pochopit, protože kdo neprožije, tak to zcela ani pochopit nemůže. Autorka má úžasnou schopnost popsat detail čehokoli. Trošinku mi tam vadí absence vztahu k malým synům v době, kdy jí bylo nejhůř. Moc doporučuji.

09.02.2019 5 z 5

Peří v průvanu Peří v průvanu Jarmila Pospíšilová

Jeden nevšední víkend z pohledu několika postav, přečteno za jeden všední víkend. Ale četlo se dobře, pravdivě nebo lépe řečeno uvěřitelně popsány osudy několika různorodých účastníků jednoho společného víkendu. Nekomplikované odpočinkové čtení, které občas všichni potřebujeme, doporučuji.

28.01.2019 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Smekám před každým, kdo pracuje s "problémovými" dětmi, v domovech důchodců apod. Sama jsem měla kroužek pro děti, kde byly děti s autismem (lehčí forma), a proto musím poděkovat autorovi za opravdu věrné postřehy, které se dají prožít jen s těmito dětmi. S mojí zkušeností mohu potvrdit, že takto to opravdu je a v soužití s kýmkoli, kdo má problém je nejdůležitější láska a pochopení. Kéž autorovi vydrží.

17.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Souhlasím stoprocentně s jedním komentářem níže - přečteno za 2 dny a velice mě to bavilo, ale za další dva dny už téměř nebudu vědět o čem to bylo. Takový úplně obyčejný dnešní život nás a našeho okolí. Ale zrovna o volnu okolo vánoc se to četlo báječně. Jen mám takovou trochu poznámku, která mě mrzí, ale chci ji napsat. Knížka, která stojí bez jedné koruny čtyři stovky, by měla mít trošku úroveň - papír hrozný, měkká obálka, občas mizerně vytištěno - v tomto směru obrovské zklamání a je mi to moc líto, že když nakladatel ví, že se knížka bude prodávat, tak na tu vizuální stránku kašle. Ta komerce v nás utluče všechno hezké ???

02.01.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vrátila jsem se ke knížce z mládí, protože jsem šla do studia dva na představení Malý princ s Janem Cinou. O knížce už bylo napsáno a řečeno vše, divadelní představení je takový koncert Jana Ciny, který se na tuto postavu velmi hodí, působivé zpracování.

11.12.2018 5 z 5

Taková ženská jako já Taková ženská jako já Uljana Donátová

Zřejmě jsem knížku přečetla v momentě, kdy jsem na ni byla správně naladěna, ale strašně moc se mi to líbilo. Žádné psycho složitosti - perfektně použité postřehy ze života, ač nemusím se spoustou věcí souhlasit, tak prostě se takové soužití občas stává. Bez postavy DUCHA by to byl nudný příběh. Fajn čtení.

04.12.2018 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Kniha je velmi čtivá, má spád - žádné zdlouhavé popisování čehokoli, což mi v dnešní uspěchané době vyhovuje. Přečteno za 2 dny. Přiznám se, že mi nevadí, jestli je Brašová či Brašovová, vadí mi jiné hrubky, které se dnes občas v knihách vyskytují. Souhlasím, že je opravdu blbost vyzradit děj na přebalu knihy - naštěstí přebal před přečtením vždy sundám a dám si knihu do svého krycího obalu a dopředu jsem tento nečetla - za což jsem ráda.

29.11.2018 4 z 5