1alena1 1alena1 komentáře u knih

Dotek vraha Dotek vraha Jitka Ludvíková

Velice čtivé, moc mě to bavilo, ale trochu mě zklamal konec viz jeden z komentářů níže.

07.10.2019 4 z 5

Deník raka Deník raka Tereza Schillerová

Bohužel je tato kniha 100% pravdivá. I mě drtilo snad ještě víc než nemoc to věčné čekání a chování některých zdravotnických pracovníků na všech stupních. Přece není pravda, že když mám rakovinu, tak mám čas všude čekat. Přijďte v 8, ale dostanu se na řadu v poledne ???? Špatně.
Děkuji za tuto knihu, jsem už delší dobu "zdravá" než autorka, ale tak strašně se mi to všechno při čtení vracelo, že to bylo až sebemrskačství. Všem hlavně zdraví !!!!

01.10.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Přečteno "na jeden zátah". Petře Dvořákové se moc povedlo vžít se do hlavní postavy. Přestože je to křehká žena vypráví příběh Hynka jakoby byl její vlastní, moc mu rozumí (je to určitě tím, že toto prostředí zná) a tím, že mluví tak "jak mu zobák narostl". Přestože mě Hynek místy svým způsobem štve, tak ho mám ráda a moc mu fandím, protože kdo z nás nikdy nic nepodělal?
Líbí se mi trefně popsané vztahy na pracovišti i v rodině (děti versus rodiče, prarodiče). Doporučuji k přečtení, přestože hlavního hrdinu potká spousta karambolů, je to dílo svým způsobem optimistické, určitě s nadějí.

23.09.2019 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Mistrovské dílo v popisování pocitů hlavních protagonistů, muže a ženy ve středním věku, kteří - ač uprostřed velkoměsta plného lidí - jsou velmi osmělí ve svém nitru.
Trochu mi vadí ta deprese, každá naděje je brzy ubita. Tento pocit mám z mnoha současných knih a přitom si myslím, že k takové beznaději není doba, máme se fajn. Proč jsou ti lidé na sebe bezohlední???

08.08.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Klasická červená knihovna dnešních dní, ale někdy i takovou knížku si člověk přečte rád.

06.08.2019 3 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Knížka se mi moc líbila, vzala jsem si jí na dovolenou jakožto odpočinkové čtení a musím přiznat, že jsem na pláž nosila velký balíček kapesníčků, protože příběh je velmi dojemný. A tak jsem se trochu slunila a trochu plakala. Scénáristka opravdu umí čtenáře (jindy diváky) dojmout, doporučuji k přečtení, žádná nuda.

17.07.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Téma, které mě zaujalo, ale bohužel jsem si zpracování problému adopce romského dítěte asi představovala trošku jinak, něco mi při čtení vadilo na všech postavách. Přijde mi velká většina knih ze současnosti psaná depresivně. I závažná témata se dají určitě podat "radostněji".

15.07.2019 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Jsem ráda, že ve velkém množství komentářů je poznámka, že se čtenář(ka) ztrácel(a) v postavách, časté přemýšlení kdo je kdo …. Čtivé, ale tak nějak zbytečně komplikované.

26.06.2019 3 z 5

Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Naďa Horáková

Fejetony o škole, věčné a vděčné téma .... Některé zdařilejší, některé méně, ale ti co mají co do činění se školstvím si rádi přečtou výpověď kolegyně o svých zkušenostech.

20.06.2019 3 z 5

Intimně po mailu Intimně po mailu Daniela Procházková

Na to, že jsem knížku koupila ve výprodeji za směšnou cenu, tak zase úplně špatná nebyla. Takový je někdy život, ale většinou to ve skutečnosti končí hůř. Bezva na dovolenku, do busu apod.

13.06.2019 3 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Klobouk dolů před paní doktorkou Svatošovou, silná osobnost a velký obdiv před tím, co udělala pro lidi, kteří to nejvíc potřebují. Děkujeme.

12.06.2019 5 z 5

Rozinka Rozinka Kamila Holásková

Kniha není úžasná, ale zabývá se důležitým tématem, které je mi velmi blízké - život starých lidí v domovech pro seniory. Vzhledem k mým častým návštěvám jednoho z těchto zařízení, je velice důležité o tom mluvit, číst a zabývat se potřebami takových zařízení. Nikdo nevíme, co s námi bude a kdy budeme potřebovat takových zařízení pro někoho blízkého - v této knížce je naznačeno, že práce v domovech je velice náročná, potřebuje mnoho empatie a nutno si hýčkat lidi, kteří zde dobře pracují. Také jsou zde popsány složité osudy jednotlivých klientů, co člověk, to příběh. Děkuji paní spisovatelce za tuto novelu.

06.06.2019 4 z 5

Dotek minulosti Dotek minulosti Jitka Ludvíková

Velice čtivá kniha pro chvíle, kdy člověk potřebuje vypnout a odpočinout. Doporučuji jako čtení na dovolenou. Zkusím další knihu od autorky.

05.06.2019 3 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Výborné téma, děsivý příběh hlavní hrdinky. Kniha je plná metafor náročných na vysvětlení, plná symbolik, nad kterými se musí usilovně přemýšlet. Text je těžce přístupný a složitý pro běžného čtenáře, řekla bych, že místy až na hranici srozumitelnosti. Moc se mi to líbilo, ale po přečtení knihy jsem byla strašně unavená - až vyčerpaná. Přesto doporučuji, musí se o tom vědět, co se zde také dělo !!!

30.05.2019 4 z 5

Zpáteční letenky Zpáteční letenky Danka Šárková

Červená knihovna současnosti, jedna asi z nejslabších knížek autorky, ale pro chvíle dovolené či jízdě dopravním prostředkem se hodí - je tenká a přemýšlet se u toho opravdu nemusí.

28.05.2019 3 z 5

Daleko v srdci Daleko v srdci Mark Slouka

Zajímavý autor (dle pořadu na Světě knihy), zvláštní kniha psaná hezkým jazykem, ale tak nějak nelogicky (pro mě) řazené vzpomínky z minulosti.

27.05.2019 3 z 5

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Opravdu nevím, co ke knize napsat. Byly zde momenty, které mě velmi bavily - vzpomínky z dětství či mládí na rodinu a dobu, a místy "nudné" - opakující se zážitky. Zajímavé bylo přiblížení některých postav, které třeba známe trochu jinak, ale někdy asi až moc zbytečných detailů, se kterými se na trh moc nechodí. Místy bych ubrala.

20.05.2019 3 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Zvláštní knížka. Některé věci mi na ní trochu vadily - zbytečně moc vulgárních výrazů a "erotických" scének, opět v textech Sáry bylo velké množství přirovnání, které mi někdy až vadilo - příliš umělé. Ale nedá se upřít čtivost - musela jsem číst i na úkor "důležitějších" úkolů, které byly přede mnou a to je hlavní poslání každé knížky - zaujmout čtenáře tak, aby zapomněl na vše ostatní. Takže ač mám nějaké výhrady, tak mě to bavilo.

15.05.2019 3 z 5

Text-appeal Text-appeal Jiří Žáček

Kdo umí, umí....
To je prostě Jiří Žáček.

02.05.2019 5 z 5

Něžné svítání Něžné svítání Debbie Macomber

Červená knihovna jako hrom, ale své čtenáře si kniha asi najde?!?!

18.04.2019 2 z 5