Rozinka

Rozinka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409976/bmid_rozinka-nLJ-409976.jpg 4 30 13

Julie pracuje jako pečovatelka v domově pro seniory, má pár let po maturitě a moc neví, jak naložit se životem. Svého přítele Davida má sice ráda, ale… už to, že dost pije, je příčinou mnoha neshod. V rámci svojí práce vyslechne Julie spoustu příběhů lidí, kteří byli leckdy vystaveni i těm nejtěžším výzvám… Nelehké osudy jejích „svěřenců“ jí vlastně nakonec pomáhají v nasměrování vlastního života… Přičemž největší radostí i oporou se pro ni stává černý mopslík jménem Rozinka.... celý text

Jirinamac
08.11.2023 4 z 5

Při své práci v pečovatelském domě si Julie vyslechne bolestné příběhy staříků, ale i její život je neradostný. Příběhů je hodně a jsou zajímavé, ale spíš stručně popsané. Čtení mě bavilo.

Katka2382
05.03.2023 5 z 5

Mě se tedy kniha moc líbila.Dostala se mi v knihovně do ruky víceméně náhodou a jsem za to ráda.

lenkaabooks
11.03.2021 3 z 5

Podle obálky a anotace jsem čekala příběh, který bude o soužití se psem. Mladá Julie pracuje jako pečovatelka v penzionu pro seniory a tamní obyvatelé jí vypráví své životní příběhy. Samotný život Julie je v knize pouze okrajový. Knihu jsem dočetla pouze proto že jsem chtěla vědět, kdy že se objeví ten pes.

essene
24.05.2020 5 z 5

Pěkně se četla a bylo milé číst osudy jednotlivých obyvatelů

alnahu
13.12.2019 3 z 5

Kniha se jmenuje podle pejska Rozinky ,ale není o něm ,ale o obětavém životě jeho paničky.Příběh Julie ,která pracuje v domově pro seniory- jako pečovatelka.Přiblíží nám život lidí v domově a jejich osudy a to ji pomůže také řešit svůj vlastní život.Četla se dobře.

kika 13
14.11.2019 3 z 5

Knížka mě moc bavila.Priznam se že jsem si ji vybrala podle obálky hned mě oslovila.Téma stáří zpracované jemně a citlivě.

katerina5544
27.07.2019 4 z 5

Od knížky jsem čekala trošku něco jiného vzhledem k tomu, že se tam zmiňuje pejsek Rozinka. Byla pro mě dost těžká tématem nicméně ji hodnotím kladně. Bylo by fajn, kdyby měla pokračování, hlavní postavu jsem si oblíbila ale bohužel o ní toho v knize tolik nebylo. Některé příběhy lidí v domově byly dost drsné. Trošku mi vadilo, že většinou muži byli za pěkné s....ě.

gargamelka
19.07.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, smlsla jsem si na ní. Zabývá se tématem, které je u nás stále v zadních řadách debat-lidmi v domovech seniorů, jejich životem v tomto prostředí, jejich příběhy, problémy, ale také charaktery jednotlivých ošetřovatelek.

1casper
17.07.2019 3 z 5

Kniha mě zaujala, protože píše o vlastně o mé práci.

Přišlo mi to ale jako příběh na pokračování v nějakém časopise.
O samotné hlavní hrdince se jednalo okrajově, každá kapitola měla příběh o klientovi domova seniorů. A vždy končí happy endem...
Vše zalité růžovou barvou. Ale takhle to v životě opravdu není, bohužel.

Čekala jsem víc.
I nějaké rozuzlení, co se týká Julie.

ArwenEvenstar
11.07.2019 2 z 5

Samotný příběh hlavní hrdinky Julie mě příliš nezaujal. Mnohem zajímavější mi přišlo vypravování životních osudů od klientů domova důchodců.

maxihrosik
27.06.2019 2 z 5

Knížka mi vůbec nesedla. Téma není špatné, ale je to psané hodně těžkou rukou. Všechny postavy mluví velice nepřirozeně, příběhy seniorů jsou okatě moralistické, k hlavní hrdince jsem si nedokázala najít žádný vztah, i když je to takový Mirek Dušín v sukních. Při čtení se mi opakovaně vracela myšlenka, že autorka určitě psala ve škole moc pěkné slohy.

attila1
09.06.2019 4 z 5

Podle obálky jsem čekala něco jiného,ale nakonec mě knížka mile překvapila. Jde o vyprávění Julie, která se stará o seniory v domově důchodců,kde každý má svůj životní příběh.

1alena1
06.06.2019 4 z 5

Kniha není úžasná, ale zabývá se důležitým tématem, které je mi velmi blízké - život starých lidí v domovech pro seniory. Vzhledem k mým častým návštěvám jednoho z těchto zařízení, je velice důležité o tom mluvit, číst a zabývat se potřebami takových zařízení. Nikdo nevíme, co s námi bude a kdy budeme potřebovat takových zařízení pro někoho blízkého - v této knížce je naznačeno, že práce v domovech je velice náročná, potřebuje mnoho empatie a nutno si hýčkat lidi, kteří zde dobře pracují. Také jsou zde popsány složité osudy jednotlivých klientů, co člověk, to příběh. Děkuji paní spisovatelce za tuto novelu.

Kamila Holásková
česká, 1959