1alena1 1alena1 komentáře u knih

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Úžasná knížka, ve které se vidí vysoké procento dnešních žen, skoro každá se tam alespoň v nečem našla. Dobře se čte, ale nutno připomenout, že byla i vynikajícím způsobem zfilmována a hlavní představitelka báječným hereckým umem v některých detailech přivedla tento příběh k dokonalosti. Jak knihu tak film nutno doporučit širokému spektru kulturních nadšenců.

11.08.2011

Na lásku se neumírá. Jen to občas bolí. Kurevsky. Na lásku se neumírá. Jen to občas bolí. Kurevsky. Anna Adamová

Knížka, od které se neutrhnete, kterou jsem začala číst odpoledne a skončila k ránu.

11.08.2011 5 z 5

Učitelkou v Peru Učitelkou v Peru Olga Vilímková

Byla jsem na besedě s Olgou Vilímkovou o této knize, úžasná žena se schopností perfektně vykreslit život v malé vesničce, kde působila jako učitelka indiánských dětí. Velmi zajímavé, poutavé. Normální průměrný Čech si vůbec nedovede představit, jak se v takových podmínkách dá žít. Děkujeme za poučení a doporučuji k přečtení.

11.08.2011

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Tragický příběh o tom, kam až může dojít domácí násilí. Čtěte tyto knihy a hlavně se jimi poučte a nenechte ve svém okolí dojít věci tak daleko, není to sranda, ale krutá realita.

První nevěra První nevěra Antonín Rašek

Tato kniha nás přibližuje k problémům, které jsme před revolucí 89 neznali, ale bohužel nejsou ojedinělé. Poutavé čtení o pravdivých situacích, které v podnikání nastávají a které s sebou život dnešní doby přináší. Doporučuji.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Výbrorná kniha, výborný film a ještě jsem toto dílo viděla v divadle Na Fidlovačce a musím přiznat, že jsem byla překvapena, jak mistrovsky bylo utvořeno. Je to velmi těžké, dle takového skvostu přetvořit na film či divadelní hru, ale povedlo se, všechna provedení jsou výborná.

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Knížku jsem přečetla, nehýkala jsem nadšením, ale dobré. Film byl dle ní udělán výtečně a dokonce jsem i ve Švandově divadle viděla divadelní podobu tohoto dílka a dobré. Dle mého soudu : 1. film, 2.divadlo a až na 3.místě kniha.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

To je jeden z mála případů, kdy se mi film líbil více než kniha. Dnes už mi pan Viewegh nebere za srdce, ale v době, kdy jsem četla tuto knihu toho ještě tolik nenapsal a líbilo se mi jeho psaní, tenkrát mě Účastníci zájezdu příliš nezaujali, o to více překvapil film. Můj názor.

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Krásná kniha a velmi krásný film, podle ní zpracovaný. Ve filmu je použita jednoduchá a srozumitelná angličtina, doporučuji přečíst knihu a shlédnout film.

Gejša Gejša Arthur Golden

Úžasná kniha !! Velmi jsem se bála jejího zfilmování, protože je napsaná tak perfektně detailně, že jsem netušila, jak toto nafilmovat. Kniha je kniha, ale film byl udělán naprosto perfektně - přestože tam samozřejmě nemůže být úplně všechno.
Doporučuji knihu i film, stojí za to.

Babička Babička Božena Němcová

Opravdu nechápu, jak někdo může napsat něco ošklivého o knize Babička. Myslela jsem si, že jsou tady jen lidé, kteří mají knihy rádi. A Babička, to je základ !!! Nemusí to být vaše nejzamilovanější, ale je to kniha, kterou si opravdu vážím a myslím, že by neměla chybět nikomu v rodinné knihovně.

Vteřinová noc Vteřinová noc Marta Urbanová

Nádherná kniha napsaná úžasnou a zvláštní češtinou, kniha mě velice zaujala a vřele doporučuji.

09.08.2011 5 z 5

Opuštěné...a konečně šťastné Opuštěné...a konečně šťastné Marie Formáčková

Úžasné počtení pro ženy, poučné - velmi poučné pro dnešní ženy středního věku. Vřele doporučuji všem osobám něžného pohlaví nad 40 let (samozřejmě i mladším).

09.08.2011 5 z 5

Starým láskám nevolej Starým láskám nevolej Alena Jakoubková

Báječné čtení !! Byla to první kniha, kterou jsem četla od této autorky, která mě tak zaujala, že jsem se okamžitě pustila do dalších a rozšířila jsem si tak okruh oblíbených současných autorek, které píší o současných ženách - o současných problémech, které máme denně kolem sebe - někdy i doma.

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Nádherné čtení !!! Tato knížka se musí líbit každé ženské, která má rodinu a blaho rodiny je jedna z jejích priorit. Mistrně popsané vztahy mezi blízkými. Mám ráda knihy této autorky, ale tuto nejvíc.

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Přestože miluju všechny knížky této autorky, tato mě zaujala asi nejvíc, protože byla od Magdy Váňové jako první. Opravdu doporučuji.

08.08.2011 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Vřele doporučuji všem dívkám před svatbou s mamánkem !

08.08.2011 4 z 5