...a muž ti vládnout bude

Gabriela - krásná, chytrá mladá žena, která měla celý život před sebou. A stačila jedna drobná "chyba", jedno mylné rozhodnutí: provdat se za člověka, který jí sliboval modré z nebe. Lístky do divadla, květiny, pozornosti, vášnivé vyznání lásky. Proč až příliš často právě tak začíná vztah, který vede do záhuby? Jak je možné odlišit pravou lásku od té zničující? Anebo se člověk může tolik změnit? Gabriela se propadá stále hlouběji - hněvivé výbuchy, zastrašování, urážky, nadávky a nakonec kopance a bití. Manžel se doma potácí opilý, ohrožuje ji i děti. Ale komu uvěří okolí spíš? Jí, ženě v domácnosti se třemi dětmi, o níž manžel mezi známými i sousedy roztrušuje nenápadné poznámky, že jeho žena má psychické problémy a tajně pije, nebo váženému soudci, jemuž jdou na ruku na úřadech i na policii? A tak se Gabrielin život mění v peklo. Není kam utéct, ani vlastní matka jí nevěří a dá spíš za pravdu úctyhodnému zeti než kdysi rebelantské, nyní zoufalé dceři. Gabriela však přesto bojuje, snaží se chránit děti, proto podá žádost o rozvod, avšak i naděje jednou umírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7896/a-muz-ti-vladnout-bude-7896.jpg 4.4112

Kniha ...a muž ti vládnout bude

zdenicka586
předevčírem

Strašně silný. Mám slzy v očích.

LeKal

No teda...
Velmi silný příběh. Nemohla jsem přestat číst. Nechápu, jak tohle může muž dělat své ženě a dětem, krutý bezcitný skřet. A už vůbec nechápu matku hlavní hrdinky, já bych za svou dceru dala vlastní život. Ach jo, buďme vnímaví a pomozme, když bude třeba.

Lena79

Dlouho jsem přemýšlela, jaký komentář k této knize napsat. Jsem smutná z toho, co se mnohdy za zavřenými dveřmi domovů děje. Zároveň mám radost, že se našlo několik odvážných žen, které zahodily strach a začaly bojovat za své já. Tím se celosvětový problém dostal do povědomí široké veřejnosti.
Velmi silný příběh opřený o skutečné události, doplněný o výpovědi několika přímých či nepřímých svědků.

Han-nah

Děsivá, krutá kniha dle skutečnosti, Kdo nezažije těžce chápe, co zažívají účastníci domácího násilí, většinou týrané ženy a hlavně, jak to vnímají děti. Položit si otázku, proč se žena neobrátí , aby jí někdo pomohl. Absolutně jsem nechápala a i odsoudila matku Gabriely, která se upínala pouze k rodině své druhé dcery, její rodiny a k Bohu. Gabriele nevěřila, nebyla jí oporou, ani pro její tři děti. A, když procitla, dcera už jí nevěřila. Kniha je psaná formou deníku , chvílemi jsem ji četla se slzami v očích. Je neskutečné, kolik násilí pořád je. Je sice dobře, že v roce 2004 a 2007 vstoupily v platnost zákony o týrání v rodině a ochrany před domácím násilím, ale přesto si myslím, že mnoho žen má pořád strach zvednout telefon a na nějakou linku obětí domácího násilí zavolat. Bojí se". Nikdo nevidí, co se děje za zavřenými dveřmi, ale, když slyšíme hluk a hlavně pláč dětí, nabídněme pomoc.

haha_ja

Kniha z dob těsně po revoluci, která je psána deníkovým stylem. Příběh mě šokoval svou přímostí, agresivitou, lhostejností okolí... Konec jsem čekala jiný. Nechtěla jsem tomu uvěřit. Nechtěla jsem, aby to takto dopadlo, ale nesmíme zavírat oči. To, že násilí nevidíme, neznamená, že neexistuje. Líbil se mi pohled ostatních postav ve druhé části knihy. Ve skrytu duše doufám, že dnešní systém pomoci je nastavený mnohem lépe.

Ophelie
02.10.2021

Drsné a ne zrovna příjemné čtení, rozhodně se nejedná o oddychové čtení. Druhá polovina knihy, vyprávění z pohledu ostatních osob příběhu, mě bavilo a zaujalo více. Zamrazí, když si uvědomím, že příběh Gábiny je založený na skutečných událostech. Hvězdička navíc za doslov a kapitoly věnovaných tématu domácího násilí.

werick
14.08.2021

Moc smutný příběh, nečekala jsem takový konec. Moc nechápu maminku Gábiny, že jí nevěřila a nechala v tom samotnou

Ála1968
18.06.2020

Hrozně smutný příběh o domácím násilí