...a muž ti vládnout bude

Gabriela - krásná, chytrá mladá žena, která měla celý život před sebou. A stačila jedna drobná "chyba", jedno mylné rozhodnutí: provdat se za člověka, který jí sliboval modré z nebe. Lístky do divadla, květiny, pozornosti, vášnivé vyznání lásky. Proč až příliš často právě tak začíná vztah, který vede do záhuby? Jak je možné odlišit pravou lásku od té zničující? Anebo se člověk může tolik změnit? Gabriela se propadá stále hlouběji - hněvivé výbuchy, zastrašování, urážky, nadávky a nakonec kopance a bití. Manžel se doma potácí opilý, ohrožuje ji i děti. Ale komu uvěří okolí spíš? Jí, ženě v domácnosti se třemi dětmi, o níž manžel mezi známými i sousedy roztrušuje nenápadné poznámky, že jeho žena má psychické problémy a tajně pije, nebo váženému soudci, jemuž jdou na ruku na úřadech i na policii? A tak se Gabrielin život mění v peklo. Není kam utéct, ani vlastní matka jí nevěří a dá spíš za pravdu úctyhodnému zeti než kdysi rebelantské, nyní zoufalé dceři. Gabriela však přesto bojuje, snaží se chránit děti, proto podá žádost o rozvod, avšak i naděje jednou umírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7896/a-muz-ti-vladnout-bude-7896.jpg 4.4100

Kniha ...a muž ti vládnout bude

Ophelie

Drsné a ne zrovna příjemné čtení, rozhodně se nejedná o oddychové čtení. Druhá polovina knihy, vyprávění z pohledu ostatních osob příběhu, mě bavilo a zaujalo více. Zamrazí, když si uvědomím, že příběh Gábiny je založený na skutečných událostech. Hvězdička navíc za doslov a kapitoly věnovaných tématu domácího násilí.

werick

Moc smutný příběh, nečekala jsem takový konec. Moc nechápu maminku Gábiny, že jí nevěřila a nechala v tom samotnou

Ála1968
18.06.2020

Hrozně smutný příběh o domácím násilí

Radka1911
23.04.2020

Hlavní hrdinka knihy je silně zmanipulována manželem a stává se obětí domácího násilí. Smutná, náročná, čtivá kniha.

Damato
06.11.2018

Kniha se mi dostala do rukou zrovna ve chvíli, kdy jsme vedli debatu o tom, jak dopadla paní Monnyová a já zastávala názor, že přeci - pro všechno na světě, když vidím, že trpí moje vlastní děti tím, jak trpím já - není na co čekat , sebrat saky-paky a mazat, pokud nemám jistotu u příbuzných , tak do nejbližšího azylového dmu , který je cestou a ochránit děti a vlastně i sebe. Jak může průměrně inteligentní člověk ( ať žena nebo muž) dopustit domácí násilí na sobě a co už vůbec nechápu- na vlastních dětech. Není to i o tom, že nejen okolí, ale i státní zařízení ( myslím tím sociální odbory na příslušných odborech) trochu spí a dělají mrtvé brouky??? Děti by měly již ve škole vědět, jak bránit nejen sebe , ale třeba i mámu a sourozence, děti by přece měly vědět že existují nějaké organizace, které jim , třeba i o půlnoci, pomohou.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale občas bych dala hlavní postavě pár facek, aby se ji rozsvítilo... protože volání o pomoc je jedna věc, ale pokud by měly trpět mé děti - rozdávám sama rány pěstí ať to mé okolí bolí jakkoli...
Každopádně, příběh je strašně smutný, je smutné, jak někdo může týrat osobu, která ho miluje. Pro nás " normální" lidi trochu nepochopitelné. A o to horší je to, jak se tváří další státní organizace, kde postižení lidé hledají útočiště. Ať už naše policie, nebo soudy. Všude se sice najdou poctiví lidé - i na našich úřadech, ale je jich hodně málo. Vesměs jsou u nás ve státních organizacích zaměstnanci , kteří si odsedí svou pracovní dobu a po mně .... potopa.

jana.hud
16.10.2018

Velice čtivě napsaný příběh na základě skutečné události. A to je na tom to nejhorší...šílené, co někteří dokážou převážně ženám dělat.

Doporučuji...jen ať se o tématu ví víc a víc!

Je to sice příběh z konce 20 století, ale nevěřím, že v dnešní době je na tom společnost o moc lépe.

Kniha vyšla roku 2007 a jedna informace z ní:
38% žen v ČR má zkušenost s domácím násilím.
Na policii se obrátí jenom desetina z nich a z toho pouze ve 3% je proti útočníkovi vzneseno obvinění.
Jak je toto možné?

ellyem
08.08.2018

Knihu jsem četla podruhé a strašně mě mrzí, jak hlavní hrdinka dopadla. Sama jsem byla svědkem domácího násilí, takže si dokážu představit, jak trpěly i děti. Jen mě mrzí, že konec se mnohdy ubírá jiným směrem a do knihy se pletou problémy i jiných osob - za to dávám dolů dvě hvězdičky.

cleopatra11
09.07.2018

Věřím, že přesně takhle se to děje v mnoha rodinách.
Zajímavý pohled na jednu věc z různých postav. Důkaz toho, že vše může být jinak.