1alena1 1alena1 komentáře u knih

Lenosti... buď pozdravena! Lenosti... buď pozdravena! Corinne Maier

Knížku jsem si vzala s sebou na dobu cestování dopravním prostředkem, abych využila volný čas a musím konstatovat, že jsem ji přečetla jen proto, že nebylo jiné, lepší zábavy, prostě mě to nechytlo. Mám raději příběh o něčem.

17.07.2012 3 z 5

Lásku zlatem nevyvážíš Lásku zlatem nevyvážíš Věra Řeháčková

Příběh harlequinského typu, ale proč ne, může se stát. Člověk si oddechne, ale velký přínos z toho nekouká - spíše tak prázdninové čtení.

17.07.2012 4 z 5

Cesty z rodinného kruhu Cesty z rodinného kruhu Věra Řeháčková

Velmi zajímavé čtení, kde člověk (vnímám to tak já jako matka) pochopí, že i přes veškerou snahu vychovat děti dle nejlepšího vědomí a svědomí, se nemusí podařit a ani nemusíte udělat žádnou výraznou chybu ve výchově. Stačí nezaviněný rozpad rodiny nebo nemoci a život vám to tak fatálně změní, zamíchá a vybruslit ze všecho bývá nad lidské síly jedné ženské. Po přečtení takového přéběhu je člověk rád, že ač máme problémy všichni, ještě nejsou ty naše tak osudové.

11.07.2012 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, vždycky jsem měla tuto naší zatím nejlepší sportovkyni všech dob velmi v oblibě, za její vůli, úžasné sportovní výsledky i její postoj k životu apod. Je velmi zajímavé si přečíst i o jejím nelehkém soukromí a s úctou smeknout klobouk, jak vše zvládla. Držím palce hlavně ať má pevné zdraví a chuť do dalšího života, zaslouží si trochu klidu a pohody s prominutím "na stará kolena".
Bohužel mě lehce zklamalo chování V. Čáslavské poslední dobou.

11.07.2012

Žena v (kon)kursu Žena v (kon)kursu Eva Brabcová

Pohodové, vtipné, čtení této knížky navodí dobrou náladu a klídek. Úžasné čtení s sebou na dovolenou pro ženy středního věku.

28.06.2012 4 z 5

Doktorka Laura Doktorka Laura Laurence Dal Cappelo

Miluji knihy z lékařského prostředí, kde téměř vždy u tohoto povolání se velmi pevně prolínají profesní a soukromé problémy. Tato kniha je ukázková, že povolání lékaře je poslání a ať se chce nebo nechce hodně ovlivňuje život soukromný, doporučuji.

14.06.2012 4 z 5

Přítulný Zajíček Přítulný Zajíček Magda Váňová

Úžasný nápad jak propojit jednotlivé příběhy do jednoho celku, po prvním příběhu jsem byla chvilku zklamaná, že to jsou povídky, než mi došlo, že tady všechno souvisí se vším a svět je malý a celý pospojovaný. Super nápad a spisovatelka se tak trochu odklonila od ostatních románů a moc to knížce prospělo. Moc Magdě Váňové fandím.

12.06.2012 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Naprosto se ztotožňuji s hodnocením Lidky - přesně a výstižně popsané moje pocity přičtení tohoto románu ze života.

12.06.2012 4 z 5

Když se žena naštve Když se žena naštve Irena Fuchsová

Určitě by si tuto knihu měla přečíst každá žena ve středním věku, v každé povídce si najde něco ze svého okolí, života a možná se poučí, jak lze ledaco vyřešit. Moc bezva počteníčko.

06.06.2012 5 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Kniha se mi moc líbila, stále nechápu, co si všechno normální inteligentní ženy nechají líbit od svých manželů "tyranů", ale snad je to tím, že to se dá zřejmě pochopit až v momentě, když se něco podobného prožije. Nemohla jsem tuto knížku číst jako jiné třeba řadu hodin v kuse, ale po menších částech, protože to není smyšlený příběh, ale popisování skutečnosti a to člověka více zasáhne. Knížku vřele doporučuji lidem, kteří denně složitě řeší malichernosti, aby si uvědomili, že opravdový problém je někde jinde. Autorce přeju hodně štěstí.

01.06.2012 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Musím souhlasit s uživatelem Elhzar,že při nepatrné nepozornosti jsem se po čase začala ztrácet kdo je s kým jak přesně ve vztahu - díky tomu, že se dávají v rodinách stále stejná jména. Byla jsem velmi zvědava, jak toto dílo může vypadat na prknech divadla ABC, kam jsem na ně byla pozvána. Lépe řečeno vůbec jsem si to nedovedla představit, jak 3 hodiny herci zvládnou tak těžký text a různě podobné situace, aby byl divák stále udržen v pozornosti. Klobouk dolů a děkuji hlavním představitelům za úžasné herecké výkony, nejvíce paní Jitce Smutné.

06.10.2011 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Přestože je Monyová moje oblíbená, dle mého názoru je to nejslabší kniha z celého jejího repertoáru. Připadá mi, jakoby musela do určitého data odevzdat knihu a tak ji odevzdala. Vůbec to nesnižuje můj obdiv k jejímu psaní, prostě jen není vždy všechno super a toto dílko se mi prostě líbilo nejméně ze všech. Odpouštím, ostatními mi to vynahradila a knihy Simony Monyové by si měly přečíst všichni, kteří pláčí nad rozlitým mlékem. Není problém jako problém a spousta lidí má větší, než my.

26.09.2011

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Výborná knížka o 400 stránkách ukazuje opravdu zajímavý a složitý propletenec vztahů a událostí, je to poutavě napsaná knížka, ke které mi vůbec nesedí komentář uživatele WEIL. Tento komentář je obecná věta, kterou může napsat každý dospělý člověk , aniž by danou knihu četl.
V knížce jsou bravurně popsány charaktery a vztahy hlavních hrdinů jako téměř ve všech dílech autorky. Vřele doporučuji, stojí za přečtení, možná se vám pak budou zdát vaše problémy snazší.

Nejbližší Nejbližší Kateřina Janouchová

Velice obdivuji ženy, které vydrží žít s alkoholikem nebo jakkoli závislém partnerem. Já mám problém i toto číst. Doporučuji.

Hra o Elišku Hra o Elišku Věra Řeháčková

Jsem trochu zděšena, jestli se toto opravdu děje. Je strašně smutné, že tolik dětí skončí v "děcáku", ale doufala jsem, že toto se nemůže stát.

21.09.2011

Lázeňská známost Lázeňská známost Věra Řeháčková

Velmi poučné pro všechny ženy, které jedou poprvé do lázní. Dle vyprávění návštěvnic lázní to tak opravdu chodí, tak POZOR!!

21.09.2011

Fialový poustevník Fialový poustevník Ota Pavel

Nechci se hádat, ale knihu jsem četla na gymplu, to vím určitě a maturovala jsem v roce 1975, takže se mi nezdá, že by vyšla v roce 1977. Rukopis jsem určitě nečetla, ale byl to hit v naší třídě. Mimochodem milé čtení.

Pokoj k pronajmutí Pokoj k pronajmutí Elizabeth Berg

Knížka stojí za přečtení, ukazuje se zde staré známé, že odchodem manžela začnou ženě s dítětem krušné časy, což si ti chlapi málokdy umí představit a pochopit.

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Doporučuji k přečtení, je to knížka, která neukazuje ten správný model rodiny, ale ukazuje, že když někoho zaskočí situace, která nastala, je to průšvih, který s člověkem tak zamává a způsobí tolik zla a změn v chování, že je to až s podivem. Je dobré se poučit, jak to dopadá, když se člověk neumí smířit s problémem.

Břímě vzpomínek Břímě vzpomínek Maria Venturi

Kniha se mi líbila velmi, protože čtu ráda o dnešních normálních lidech, které nemají všechno tak, jak by chtěli a jak by si představovali. Život není jednoduchý a všude je něco, jen jak se s tím vypořádat se ctí a nejlépe pro všechny strany.