1alena1 1alena1 komentáře u knih

Poslední příběhy Poslední příběhy Olga Tokarczuk

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel vůbec nesplnila má očekávání. Působila na mě velmi depresivně a dočetla jsem ji pouze z toho důvodu, že jsem byla na cestě a nic jiného jsem s sebou neměla. Velké zklamání.

09.05.2013 2 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Na knihu jsem se velmi těšila, ale jsem z ní rozpačitá ?! Nemůžu říct, že se mi líbila ani že se mi nelíbila, já vlastně nevím. Připadá mi tam příliš mnoho zhuštěných informací o velkém množství různorodých postav. Půjčím ji kamarádkám, probereme to, co si všechny budou o tom myslet, a možná se k ní jednou vrátím, když už jsem si ji s nadšením koupila, třeba to pak přehodnotím.

30.04.2013

Andula a ty druhé Andula a ty druhé Helena Němcová

Knížka čtivá o životě čtyř obyčejných žen, které spolu pracují a žijí na malém městě, kde si všichni vidí do talíře. Každá má své problémy, jaké známe ze svého okolí a naštěstí nic nekončí tragicky (i když by mohlo) - takové čtení na dovolenou pro ženy.

18.04.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížku jsem přečetla protože je to "nej" kniha roku 2012. Opravdu nechápu proč. Ať si každý čte, co se mu líbí, to je opravdu
v pořádku, ale jak tento primitivní příběh mohl dostat nejvíce hlasů ? Doufám, že čtenáři kvalitní literatury se zřejmě neúčastní těchto hlasování jako je Kniha roku, protože i když je to výtvor, který si najde své čtenáře, tak literární hodnota tam prostě není.
A to, že tato knížka předstihla např. Žítkovské bohyně (a jiné a jiné knížky) je pro mě velice překvapivé zjištění. Trošku mi to připomíná červenou knihovnu našich babiček (ona bohatá on chudý nebo obráceně, ale šíleně se milovali - stále vše stejné) v podání přijatelné pro dnešní dobu.

11.04.2013 1 z 5

Společenský agent Jiří Mucha Společenský agent Jiří Mucha Charles Laurence

Velice zvláštní a zajímavá kniha, překvapivé až šokující momenty z 50.let u nás. Kdo četl něco od Jiřího Muchy asi by se hodně divil, co to vlastně bylo za člověka. Doporučuji.

21.03.2013 4 z 5

Oidipův návrat Oidipův návrat Anna Hessová

Velice zajímavě popsána až chorobná závislost hlavního hrdiny na své matce a možná až přehnaná zrůdnost jeho chování díky tomu, že se ze závislosti na matce neumí vymanit ani po její smrti. Neobvyklé téma, perfektně popsané, doporučuji k přečtení.

04.03.2013 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Jako u každé knihy této autorky jsem se nemohla odtrhnout, prostě začnete číst a nedá vám to, dokud nejste u konce. Díky nízkému věku autorky se těším, že mě ještě mnohokrát udělá radost svým dalším dílkem.

27.02.2013 5 z 5

Šest mužů Jindřišky O. Šest mužů Jindřišky O. Anna Hessová

Anna Hessová je moje oblíbená spisovatelka, která všechny své knihy píše tak poutavě, že se nedá utrhnout. I tato knížka, která se mi dostala do ruky náhodou, způsobila, že jsem četla, dokud nedočetla. Nevím, jestli je příběh přitažlivý i pro dnešní mladou generaci, ale kdo prožil dobu, do které je zasazen děj příběhu, tak se mu živě vrátí všechno, co tu bylo. Oceňuji věrně popsanou dobu normalizace, člověk se až otřese představou, že by se to mělo ještě někdy vrátit. Osud hlavní hrdinky je až "příliš" složitý, ale poměry jsou popsány na jedničku.

15.02.2013 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Typické "šabachovské" čtení do autobusu, do vlaku či na podobné zpestření prostojových časů. Já je četla při čekání u lékaře a hned se čekalo lépe. Doporučuji.

16.01.2013 4 z 5

Růže a slzy Růže a slzy Markéta Harasimová

Kniha je čtivě psaná a popisuje příběh, který je produktem dnešní doby. Myslím, že kdyby ho četl někdo, kdo nezažil porevoluční dobu, tak by vůbec nepochopil, jak se to mohlo odehrát. Ale je moc dobře o těchto tématech psát, číst a vyvarovat se podobných omylů. Knihu hodnotím kladně, příběh , pevně doufám, není podle skutečnosti.

04.10.2012 4 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Dobře napsaný příběh padesátnice, která se zamilovala do "chlapa" o generaci mladšího a samozřejmě to s sebou přináší předvídatelné i nepředvídatelné situace. Většinou tyto příběhy končí podobně, doporučuji jako dovolenkové či odpočinkové čtení.

14.09.2012 4 z 5

Tuto knihu by si povinně měla přečíst každá učitelka, která si stěžuje na to, jaké dneska jsou "hrozné" děti a myslí tím děti jen rozmazlené a nevychované rodiči. Je zde perfektně ukázáno na jednotlivých situacích, že učit problémové děti může jen člověk, který k tomu má nadání a je ochoten obětovat část svého života, soukromí. Učitelské povolání se nemůže dělat jen proto, že jsou dlouhé volna, prázdniny atd., učitelka musí hlavně děti milovat, jinak to nejde. Kéž by se narodilo více takových pedagogů jako je Torey L. Hayden, a kéž by nechtěné, nemilované a životem těžce zkoušené děti takovou pedagožku potkaly, jedině to je může v budoucnosti zachránit. Úžasný příběh úžasné autorky.

05.09.2012 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Je to má první přečtená kniha této autorky a líbila se mi tak, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Výborná na dovolenou, zkusím další knihy autorky, abych si udělala lepší obrázek o dílku této mladé dámy a přeji mnoho úspěchů. Snad ji to tempo, kterým píše nevyčerpá a nesklouzne do psaní knih, které si budou podobné.

01.08.2012 4 z 5

Klára nad propastí Klára nad propastí Beáta Matyášová

Trošku zklamání nad jednotvárností příběhu, ale snad poučné pro mladé maminy, které jsou v podobné situaci. Takže by bylo vhodné si toto přečíst a poučit se, co je a co není důležité v životě.

01.08.2012 3 z 5

Vzájemné prolínání Vzájemné prolínání Renata Šindelářová

Bohužel trochu nudné vyprávění den po dni jak probíhají v nemocnici, žádné zajímavé změny, žádný zajímavý pacient, bohužel mě kniha ničím nenadchla.

21.07.2012 3 z 5

Zbytky iluzí Zbytky iluzí Jitka Prokšová

Kniha se mi dostala do rukou čistě náhodou a jsem velice mile překvapena, už jsem se neodtrhla, Poutavé, zajímavé čtení, které mě nutí najít si i další knihy této zatím mně neznámé spisovatelky. Psané češtinou, kterou mám ráda, tj. žádné květnaté dlouhé věty, ale výstižné, mající spád. Životní situace, které se v knize popisují, se mě bytostně dotýkají, mám, bohužel, zkušenosti o které ani nestojím, ale potkalo mě !!!, čtení velice věrné a pravdivé. Doporučuji.

21.07.2012 5 z 5

Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Inna Rottová - Mirovská

Opět poutavá, zajímavá, vypravěčsky zdatná Inna mě přikovala do křesla a donutila mít studenou večeři, protože dočíst se to musí. Doporučuji, výborné dovolenkové čtení.

17.07.2012

Hrátky s přízraky Hrátky s přízraky Inna Rottová - Mirovská

Po dvou skvělých zážitcích s Innou Rottovou jsem právě zažila první trochu zklamání, čtení poutavé, ale..... už mi tam něco trochu rušilo od reality. Nemůže být každá kniha na 100%, i takto dobré.

17.07.2012

Zásah šikovné tchyně Zásah šikovné tchyně Inna Rottová - Mirovská

Tato kniha byla druhá od uvedené autorky, kterou jsem si přečetla a ani ona mě nezklamala opět výborným vypravěčským uměním, kdy čtenáře upoutá, že zapomene na svět kolem sebe a nepřestane, dokud nedočte. Bojím se jenom, že toto tempo a zajímavost příběhů musí skončit - zkusím autorku testovat i nadále. Držím si palce.

17.07.2012 4 z 5

Případy šikovné tchyně Případy šikovné tchyně Inna Rottová - Mirovská

Bylo to moje první setkání s Innou Rottovou a knížka nenáročná, ale úžasně čtivá způsobila, že jsem si pořídila hned několik titulů této pohotové, obratné vypravěčky příběhů. Děkuji a doporučuji, na léto ideální dovolenkové odreagování.

17.07.2012 4 z 5