Romance na tři doby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Milostný příběh padesátileté Dity,vdané úplně normální ženské a pětadvacetiletého fotografa,který teprve zjištujeco vlastně od života chce a co je schopen pro to obětovat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79042/romance-na-tri-doby-79042.jpg 3.956
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Šalvar
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Romance na tři doby

Přidat komentář
lencin
27.09.2020

Milostný příběh padesátileté Dity, jejího manžela Petra a pětadvacetiletého fotografa Daniela.
(2013)

Monni
05.02.2020

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že super. Je to příběh o zkušenostech, které získaných za spoustu let, naivitě a nevědomosti mládí, stereotipu a jeho rozbití, zároveň i dobrodružství a hledání sebe samích. Vážně super příběh. Do postav jsem se dokázala vcítit. Dávám 4* a zkusím i její další knihy.


Han-nah
27.10.2019

Je to moje první kniha od této autorky. Hlavní představitelka Dita je v etapě svého života, kdy hledá sama sebe a hodnotí, zda vztah s manželem je pevný a je jí s ním dobře nebo život prožila s někým, s kým ji spojovala pouze dcera. Nemocný tchán, manžel, dcera, vnuk, vlastní podnikání a najednou se v jejím životě objeví o generaci mladší milenec. Dělá něco špatně? A jakou zodpovědnost v životě převezme. V životě se dostavují situace, ve kterých není volba, zda se zatížíme vinou nebo ne. Líbil se mi i přístup manžela Petra a následný závěr knihy.

Dita sedí sama v potemnělém pokoji a zírá z okna.
uvažuje, "Stálo ti to vůbec za to?" A věříš, že jo? Byla to poctivě prožitá láska. Opravdově a stejně nedokonale, jako jsme nedokonalí my!

Damato
16.08.2019

Safriš, tohle bylo ale dobré čtení. Žádná marmeláda, žádné romantické slátaniny, žádné nemožné sny , ale život takový, jaký prostě je. Je mi nad 50, spoustu myšlenek , které paní spisovatelka ústy hlavní postavy řekla, kolem mě taky už někdy prolétla. Ovšem reakce dcery- to jsem kvitovala s největším jásotem- žádná slátanina, jak jsme zvyklí z podobné literatury- mamince se štěstí přeje a když něco maminka nezvládne , dcera s přehledem doladí a protože je dospělá, ví dobře, co tatínek trochu nezvládl a proč maminka dělá to, co dělá. Za mě prostě supr čtení, bez depresí, bez zbytečných výčitek, bez vrhání špíny jeden na druhého a na třetího. protože všichni jsme dospělí a víme, že za nesoulad ve vztahu mohou VŽDYCKY oba půl na půl.

zdenaR
10.07.2019

Moje první kniha od autorky - nezklamala.
Příjemné prázdninové čtení, trochu zamyšlení a otázek - osloví především ženy věku 50+
Kniha je velmi čtivá, závěr předvídatelný.

intelektuálka
31.01.2019

Především musím napsat, že autorka empaticky pracuje s pocity ...

Dita je padesátka, která pomalu rezignovala na život, když se jí do cesty postaví 25-letý student - a ona musí zvážit, zda má vůbec ještě právo na lásku ...

A co manžel, který žije prací a v ní hledá zázemí - jak on se vyrovná s její nevěrou ?

A mladý Dan - pro kterého není jen erotickým dobrodružstvím ...

Líbilo se mi, s jakou grácií všichni tři řešili další pokračování svých životů...

Je to moje druhá kniha od autorky a určitě doporučím.

Mufa
14.04.2018

Vzhledem k tomu, že se blížím k podobnému věku, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Asi přesně tak, jak by to opravdu dopadlo. Moc se mi to líbilo, pěkné oddechové čtení.

Analady
18.10.2017

Když jsem si v anotaci přečetla, že jde o milostný příběh, čekala jsem nějakou pěknou romanci. Tu tady ale nehledejte. Více než milostný příběh vám tato kniha nabídne spoustu myšlenkových pochodů jednotlivých postav a jen málo dialogů. Moc citu na mě z této knihy nedýchlo, spíš jen jakási nespokojenost se životem. Vztahy mezi postavami mi připadaly dost ploché a prázdné. Nebyla to úplně špatná kniha, ale moc mně nesedla.

1