Příliš osobní známost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdinka nové knihy známé slovenské spisovatelky je vyrovnaná a spokojená svobodná mladá žena, která má skvělou práci a spoustu přátel. Jednoho dne potká Marka – vdovce s malou dcerkou – a zrodí se láska. Dokonce spolu začnou žít a všechno vypadá naprosto ideálně. Do jejich života však zasáhne krize – Markova firma zkrachuje a zůstanou mu jen dluhy. Nikdo mu nic nevyčítá, ale Marek to bere jako osobní tragédii a ostudné selhání. Začne pít a jeho zoufalství se mění ve zlobu, kterou si vybíjí na svých nejbližších – na dcerce a partnerce. Ta mu to po jistou dobu toleruje, ale brzy musí řešit dilema: zůstat a chránit cizí dítě před pijanem, nebo odejít ze vztahu, kde není šťastná?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81152/prilis-osobni-znamost-81152.jpg 3.8150
Žánr:
Romány
Vydáno:, Motto
Orig. název:

Príliš osobná známosť (2010)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Příliš osobní známost

Přidat komentář
Ali88
31. července

Příjemná jednohubka na dovolené... ???? Přečteno za jedno odpoledne. Přečetla jsem
od autorky několik knih, žádná literární smetánka to není ale na dovolené, v létě u vody, když venku prší a nebo když si prostě chcete vyčistit hlavu je to fajn čtení. ????

Cher
04. června

Pěkná oddechovka ze života.

Han-nah
28. dubna

Oddechová kniha, ale opravdu ze života - zamiluje se do mladého vdovce s dítětem, láska, vztahy, úpadek firmy partnera , následně začne pít. Jak se s tím vyrovnat - odejít , užívat si života a neztrácet čas řešením problémů druhých? Na této křižovatce života se rozhodla dát svému partnerovi druhou šanci, protože:
"Láska hory přenáší. Láska je zodpovědnost za štěstí těch, s nimiž žijeme."

Ála41
23.12.2018

Obdiv hlavní hrdince...

vendysantos
15.12.2018

Oddechová, avšak zajímavá kniha, která byla i přes svůj jednoduchý děj chvílemi velmi emotivní. Myslím, že první, zesnulá žena bude navždy součástí Marka i jeho dcery, nelze jen tak zapomenout. Tudíž pro hlavní hrdinku není jednoduché, vyrovnat se s tím, že už vždy bude jen ta druhá. A obdivuji její statečnost, že dala Markovi druhou šanci, přestože jí ukázal svou temnou stránku a vypadalo to, že si sebe sama přestává vážit. I když jsem čekala, že už na konci bude nekompromisní a odejde svou cestou.

Doubravka1975
10.12.2018

pěkný příběh ze života, aktuální téma

gudaska
29.10.2018

Příběh ze života, jak vyšitý...

Lejdus
04.07.2018

Oddechová knížka. Styl autor se mi velmi líbil, připomíná mi v lecčem Monyovou. Prostě takový pěkný příběh ze života, v některých pasážích jsem se také našla. Opravdu dobře a čtivě napsané :)


Autor a jeho další knihy

Eva Urbaníková
slovenská, 1976

všechny knihy autora

Kniha Příliš osobní známost je:

v Přečtených247x
v Čtenářské výzvě14x
v Doporučených6x
v Knihotéce81x
v Chystám se číst29x
v Chci si koupit5x