Příliš osobní známost

Hrdinka nové knihy známé slovenské spisovatelky je vyrovnaná a spokojená svobodná mladá žena, která má skvělou práci a spoustu přátel. Jednoho dne potká Marka – vdovce s malou dcerkou – a zrodí se láska. Dokonce spolu začnou žít a všechno vypadá naprosto ideálně. Do jejich života však zasáhne krize – Markova firma zkrachuje a zůstanou mu jen dluhy. Nikdo mu nic nevyčítá, ale Marek to bere jako osobní tragédii a ostudné selhání. Začne pít a jeho zoufalství se mění ve zlobu, kterou si vybíjí na svých nejbližších – na dcerce a partnerce. Ta mu to po jistou dobu toleruje, ale brzy musí řešit dilema: zůstat a chránit cizí dítě před pijanem, nebo odejít ze vztahu, kde není šťastná?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81152/prilis-osobni-znamost-81152.jpg 3.9141

Príliš osobná známosť (2010)

Literatura světová, Novely, Pro ženy
Vydáno:, Motto

Lejdus

Oddechová knížka. Styl autor se mi velmi líbil, připomíná mi v lecčem Monyovou. Prostě takový pěkný příběh ze života, v některých pasážích jsem se také našla. Opravdu dobře a čtivě napsané :)

Lenoulinka

Pěkný, čtivý příběh jak ze života, kdy neúspěch a krize utápěná v alkoholu dobře dopadne...

Meri47

Čtení na jedno odpoledne k vodě. Uvěřitelný příběh dobře napsaný. Líbila se mi.

helča5
22.07.2017

Málá knížečka plná lásky a citů.Ukazuje,jak se ženy dokážou vzdát skoro všeho ve prospěch dítěte,třebas nevlasního,aby byl život šťastný.

Stellia
08.05.2017

Knižku som prečítala za dve hodinky. Neurazí, ale ani príliš neohúri, a na vyplnenie času, kým čakáte na vlak, je tak akurát...Úprimne povedané, pri závere som len neveriacky krútila hlavou nad hlúposťou hlavnej hrdinky...

Milena2017
02.05.2017

Pěkná :)

24.01.2017

Chtěla jsem si od této autorky ještě něco přečíst po knize Ztracené. Ale jsem zklamaná.

26Mirka
22.09.2016

Za mě dávám 5 hvězdiček, moc hezky napsaná knížka ze života, četla se sama, ukápla mi i slza :-). Mohu jen doporučit.

alnahu
25.07.2016

Ztráta zaměstnání-alkohol-krize, velmi smutný příběh,ale přesto velmi čtiví.V této knize dopadne vše dobře,protože láska není jen sex a smích,ale také zodpovědnost,za štěstí těch s kterými žijeme.

Mikik
06.07.2016

Autorčin styl mě prostě baví:-)

Pechule
21.06.2016

Super kniha, čte se jedním dechem, není to klasická červená knihovna a má v sobě ukryto mnoho moudrých myšlenek. Eva Urbaníková opět nezklamala!

Pavouček2
20.04.2016

Výborná :-)

snowpinkee
26.02.2016

Četla jsem ji na porodním sále, super čtení. Musela jsem rychle porodit, zajímalo mě jak to dopadne. :)

jakulka
12.11.2015

Silná kniha, která se čte sama.

Jajina555
27.09.2015

Lehké oddychové čtení

kneslova
20.09.2015

Výborně zpracované téma, velmi čtivá kniha..

Beni
08.03.2015

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA NAPSANÁ ŽENSKOU AUTORKOU

Úžasná útlá knížka, která vystihuje problémy v obyčejném lidském životě.
Alkohol je vážně pěkný zabiják.. (doporučuji přečíst knihu Zabiják od Emile Zola)
Ale jsem ráda, že to takto dopadlo :-)

livana
13.02.2015

přečteno jedním dechem

anais
13.12.2014

kniha se četla hezky svižně bez zbytečně hluchých míst, moc se mi líbila.

1v8na
13.10.2014

Příběh byl velmi hezký. Četla jsem ho i v češtině, ale i v originále ve slovenštině a byl mnohokrát lepší. Těším se na další knihu od této spisovatelky.

Alča I.
13.08.2014

Dobré, dnešní problematika tisíce párů.

hrabenka
23.02.2014

Jednoduchý příběh ze života,příjemně svižný,taková pěkná jednohubka.

princesse
26.12.2013

Precteno za necele dve hodinky. Velmi ctiva knizka. Od teto autorky ma prvni. Ji samotnou znam z jednoho slovenskeho serialu, ale zatim jsem se s jeji tvorbou nesetkala. Pribeh ze zivota. Prijemne cteni. Mohu doporucit.

čertina
16.12.2013

Docela se to dobře čte,tak trochu Monyová.

kika 13
28.10.2013

Krásně lidsky psané a jsou tu i moudré myšlenky.

Aneleh
23.10.2013

Tato kniha se mi rozhodně více líbila než nedávno přečtená "Všechno nebo nic". Téma je zajímavé a aktuální - muže postihne ztráta zaměstnání a následný alkoholismus ničí rodinné vztahy. Hlavní hrdinku vede nejen láska, ale i zodpovědnost za štěstí malého dítěte, kvůli kterému nakonec ona i její partner překonají hlubokou krizi. V knize je mnoho životních pravd a postřehů ze skutečného života.

Věro
25.09.2013

Pěkné oddychové čtení.

Mikejla1308
10.07.2013

Perfektní, přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se absolutně odtrhnout. Nebezpečné čtení - četla jsem i za chůze :-D

čohynka
08.06.2013

Lehké, odpočinkové čtení na dovolenou..

sabca
20.04.2013

Knihy této autorky mám ráda. Tato se týká problému žití s alkoholikem, což není jednoduché. Také mi byl sympatický její vztah k dcerce partnera. Mohla by mít klidně pokračován í.

Eva Urbaníková

Eva Urbaníková