1alena1 1alena1 komentáře u knih

Všechno je sázka - Scénické rozhovory Všechno je sázka - Scénické rozhovory David Hrbek

Ráda se účastním Scénických rozhovorů ve Švandově divadle. Nemyslím si, že by pan Hrbek byl nějak úžasný moderátor (ať mi to odpustí), ale večery jím vedené jsou pohodové, milé, příjemné s báječným výběrem hostů a proto jako poděkování za tyto pěkné večery jsem si koupila knihu Všechno je sázka. Nezklamala, je stejně milá jako večery ve Studiu.

16.12.2013 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Nejsem obdivovatelka M.V., ale sama bojuji s jednou z nejhrozivějších nemocí, která existuje (pevně doufám, že s úspěchem) a tak mě zajímaly pocity spisovatele. Plně chápu jeho věčnou otázku "proč já", která tam není vyřčena, ale stále nás provází - myslíme si, že si to opravdu nezasloužíme. Nezasloužíme, ale nic s tím nenaděláme. Je to těžké naučit se žít s určitým "omezením", také mi to někdy nejde, ale jindy jsem šťastná, kolik je na světě krásných věcí i s tím "omezením". Knížka mě nezklamala, ale ani nijak výrazně nenadchla. Jsem ráda, že ji Michal napsal a jsem ráda, že si jí spousta lidí přečte. Jen mi tam trošku vadí, několikrát opakovaná otázka "kdo to zaplatí" - přesto neustále chodí na obědy a večeře do dost dobrých restaurací a žije si nad poměry většiny obyčejných lidí, kteří si kupují jeho, s prominutím, předražené knížky. Většina národa se na jídlo do restaurace dostane jen při nějaké příležitosti oslavy a jinak si musí s finančním rozmyslem vařit denně sám a jezdíme ojetými auty často nejlevnějších značek. Michalovi V. přeji hodně zdraví i štěstí a hlavně umění radovat se z maličkostí !!!

11.12.2013 3 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Kniha je velice čtivá,ale příběh pro mě nepochopitelný. Sice už nejsem úplně mladá, ale ani ve věku hrdinky bych nemohla věřit evidentně nespolehlivým lidem, ktěří se točí kolem. A kdybych uvěřila, tak jednou, ale po tolika zkušenostech stále čekat na zázrak? Snad se časem dostanu k pokračování. Kéž by to alespoň někomu pomohlo jako poučení nebo varování.

30.09.2013 4 z 5

Past na duši Past na duši Jitka Prokšová

První část knížky jsem přečetla bez nějakých větších emocí, příběh mi připadal až banální - pořád jsem čekala, kdy se stane něco překvapivého. Potom jsem si ten samý příběh přečetla očima muže. A teprve teď mi došlo jak zajímavý je pohled na jednu událost jinýma očima - výborný nápad - tím, jak každý viděl různé momenty úplně jinak a už kniha dostala úplně jiný rozměr.
Příběh Gravity je velice lidský, myslím, že si podobný prožila většina z nás, kdo už má trochu odžito - velmi mi to vzdáleně cosi připomnělo. Život není jednoduchý, když není člověk jednoduchý.
Doporučuji k přečtení.

16.09.2013 5 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Knížka je dobře čtivá, nejsem žádná puritánka, ale nechápu, jak někdo může žít tímto způsobem. Věřím, že se člověk dostane do situace, ze které se jen těžko vybředá, ale hlavní hrdinka byla často v situacích, že se mohla dát na jinou a lepší cestu, už kvůli dítěti. Nechápu ji a proto ani nelituji, protože život je o kompromisu a toleranci a když někdo nerespektuje druhé (ani vlastní dítě) a jde si jen za svým, tak je to sobecký člověk, který si politování nezaslouží. Prostě si to takto vybrala, protože se nechtěla nikdy a ničemu podřídit. Myslím, že ani neumí být šťastná.

12.09.2013 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přestože měla hlavní hrdinka život velice, velice složitý a v různých obdobích velmi těžký, kniha celá působí laskavě a mile. Také jsem si prožila spoustu drsných momentů a našla jsem tam často paralelu se svými zkušenostmi. Proto musím potvrdit pravdivost, autentičnost situací a lidských charakterů, které kolem sebe měla hlavní postava, je to uvěřitelné, výborně napsané. Také si myslím, že je to nejlepší dílo spisovatelky (i když jsem všechny nečetla, tak z těch, které znám, určitě). Moc doporučuji.

06.09.2013 5 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

Velmi zajímavá, zvláštní a poučná kniha. Ještě si jí musím nechat dopřemýšlet v sobě.

28.08.2013 4 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Přidám se ke komentářům, které vesměs hodnotí knížku jako příjemné čtení na dovolenou. Zajímavé je na ní právě ta odlišnost díky podrobnému popisu hrdinky, která je "ovládána" svým koníčkem - hudbou - natolik, že jí komplikuje život, který nám, běžně zaměstnaným ženám je neznámý.

23.08.2013 4 z 5

Silikonové blues Silikonové blues Kathy Lette

Po přečtení knihy Jak zabít manžela od téže autorky jsem sáhla po této knize, která mě zklamala. Podobné vtipy, třeba i vtipné, ale celkově jsem se musela nutit, abych knihu dočetla.

23.08.2013 3 z 5

Láska po kapkách Láska po kapkách Jitka Prokšová

Knížka se mi líbila jako všechny od mé oblíbené autorky Jitky Prokšové. Líbí se mi proto, že věrně popisuje životní problémy současného světa, současných lidí a vůbec problémy této doby. Možná díky tomu, že jsem si už prožila spoustu složitého ve svém životě, ráda si přečtu o tom, že i jiní to nemají vždy lehké a chápu i toleruji často zvláštní rozhodnutí některých postav, protože když má člověk problém a trápení, někdy se chová iracionálně. Jak já jim rozumím !!! Kniha "Zbytky iluzí" (od Jitky Prokšové) u mě vede, ale určitě doporučuji k přečtení.

23.08.2013 5 z 5

Jak zabít manžela: A další šikovné tipy pro domácnost Jak zabít manžela: A další šikovné tipy pro domácnost Kathy Lette

Příjemná kniha, kterou by si měla přečíst každá žena středního věku, protože se tam někde pozná nebo si najde situace nápadně podobné ze svého života nebo ze svého okolí. Někdy trošinku přehnané, ale to ke knížce tohoto typu patří. Dalo se tam najít spousta výstižných citátů ze života každého normálního života zaměstnané ženy dnešní doby.
Doporučuji k přečtení ženám, nechci muže podceňovat, ale asi by některé myšlenkové toky nepochopili, proto ať to raději ani nečtou.

17.07.2013 4 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Je to moje třetí kniha od této autorky a hluboce před ní smekám. Vybrala si práci, která není zaměstnání, ale poslání. Úžasné příběhy, při kterých si člověk začne vážit svého života a vůbec toho, jak se máme. Děkuji autorce nejen za to, že svou prací pomohla mnoha lidem, ale že se o to dokázala podělit s námi, čtenáři.

28.06.2013 5 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Knížka, kterou jsem v době svého dětství četla vždy,když jsem zažila něco nepěkného, tak jsem se chtěla vždy znovu a znovu ujistit, že dobro zvítězí nad zlem. Četla jsem ji opravdu mnohokrát a vždycky mi pomohla, jak je zde již uvedeno, že je to kýčovité a přehnané, tak v tomto případě to tak má být. Díky za to.

28.06.2013 5 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Tohle všechno se dnes může stát a děje se. Radujme se z každého okamžiku, který je hezký a nechtějme od života víc, než na co máme. Jinak ty konce nebývají pěkné. Příjemné čtení na dovolenou, žádné převratné myšlenky, ale knížka se mi velice líbila.

14.06.2013 5 z 5

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Knížka je čtivá a nesouhlasím s komentářem, že zápletky jsou nepravděpodobné. Bohužel dnes je život tak složitý a kvůli penězům (většinou kvůli penězům) se dějí věci, o kterých se jiným ani nezdá a často se lidi chovají nenormálně, nemorálně, nepředvídavě - jen aby si splnili nějaké cíle nebo získali prachy, které se "poctivou" prací dají sehnat jen těžko. Zažila jsem, bohužel, tolik příběhů založených na lži a s úmyslem ublížit, že už si hodně vybírám své nejbližší okolí. Doba není jednoduchá pro mladé lidi, toužící užít si všeho krásného, co svoboda nabízí, ale když na to není...

Malá sestra Malá sestra Martina Borger

Zajímavé na knize je, že je psána pohledem dvanáctiletého dítěte, které zažívá neuvěřitelný a šokující příběh, který může jen těžko zvládnout dospělý a dítě tohoto věku by mělo být podobných zážitků ušetřeno. Byla jsem trochu zděšena, co všechno je možné a knihy tohoto typu mě přivádějí k zamyšlení, jestli se všichni dostatečně zajímáme o to, aby se nic podobného nemohlo stát v našem okolí. Doporučuji k přečtení.

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Velmi realistická knížka, malou chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale líbila se mi. Kéž by si ji přečetly ženy, které se ocitly v podobné situaci a vzaly si ponaučení. Život je příliš krátký na to, aby si máma přetrhla úžasný vztah s dítětem kvůli "lásce". Musí se najít kompromis a nebo ........ Doporučuji k přečtení na dovolenou.

05.06.2013 4 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Opět výborná kniha od Torey L. Heyden. Připadá mi velmi důležité přečíst si o lidech, které mají nelehký životní osud a velmi důležité přečíst si o lidech, kteří svůj život obětují tomu, aby ten nelehký životní osud postižených krutým zážitkem alespoň v rámci možností "znormálnili" (strašné slovo). Hned si potom člověk začne vážit toho, že má jen takové problémy, které se dají řešit. Doporučuji všem, hlavně pedagogickým pracovníkům.

22.05.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Jsem moc ráda, že jsem majitelkou této knihy, jsem moc ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a že jsem jí poslala hlas do Magnesia litery - kategorie hlasy čtenářů a jsem moc ráda, že tato kniha zvítězila. Určitě spravedlivě. A musím ještě napsat, že si vážím autorky, která je ve věku mých dcer, že dokázala tak úžasně zpracovat dané téma. Mám tisíc chutí se na popisovaná místa podívat - to magično místa se přenese na čtenáře ať chce nebo nechce. Jinak o knížce už v ostatních komentářích bylo napsáno tolik, že se nechci opakovat. Paráda !!!

15.05.2013 5 z 5

Jak si vosa staví hnízdo / Pohled do slunce Jak si vosa staví hnízdo / Pohled do slunce Eva Kačírková

Obě detektivní novely se velmi dobře čtou, ostatně jako všechny detektivky od pí Kačírkové. Žádné přehnané složitosti, žádné nadpřirozené síly a záhady, Prostě příběhy, které se okolo nás mohou stát, shoda okolností dožene často lidi páchající menší nepravosti až tam, kam původně nechtějí. Výborné čtení na dovolenou či na cestu. Doporučuji.

12.05.2013 4 z 5