Ať myši nepláčou

Ať myši nepláčou

Když myši nepláčou, má člověk všeho dostatek. Novinářka a výtvarnice Karla o to usiluje celý život. Po rozvodu zůstala sama se synem, který je smyslem jejího života, a má podvědomý strach, že mu nebude moci dopřát všechno, co mají ostatní děti. To ji donutí vzít i práci placené společnice. Tučné výdělky jí přinášejí dlouhodobé vztahy k cizím mužům, kteří však zničí její budoucnost ve chvíli, kdy ji zaskočí vážná nemoc. Karla se ocitne na úplném dně, ale znovu se silou vůle zvedne a se svou chorobou začne úspěšně bojovat. Tím se osvobodí od dřívějších obav a úzkostí a najde možnosti, jak dát svému osudu nový smysl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136911/at-mysi-neplacou-136911.jpg 3.9109
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Šulc - Švarc

Allla9

Ze života,který bych já nechtěla prožít.

zdenaR

Opět další super kniha od Magdy Váňové. Četla jsem všechny její knihy a s netrpělivostí čekám na každou novou, která vyjde :-))))

Mermaida

Kniha mi úplně nesedla. Chyběla mi čtivost a uvěřitelnost. Propletení postav mi přišlo až skoro nevěrohodné. Nikdo z hlavních postav mi nebyl sympatický.

cukrovka

Čtivá knížka. Příběh o tom, že nic není zadarmo a záleží na nás jakou cestu v životě si zvolíme. Jestli stojí za to vydělávat peníze jakýmkoliv způsobem, zda nás udělají šťastnými. Měla jsem ale problém pochopit chování Karly i některých jiných postav. Přišla mi dost sobecká a utíkající před řešením problémů.

Tylinka

První kniha od autorky a nezklamala. Zkusím ještě další tituly abych si mohla udělat obrázek.

popeluška
01.09.2016

První knížka od této autorky a pocity ? ani vlastně nevím....asi mi kniha moc nesedla ale stane se ......musím od autorky vyzkoušet ještě jinou a dát jí šanci

helča5
27.08.2016

Určitě bych nechtěla žít jako hlavní hrdinka,ale chápu,že každý chce být zdravý,mít milovanou rodinu,čas na koníčky a děti,ale ne za každou cenu,na to bych asi neměla žaludek,ale,každý svého štěstí strůjce.

ritz
15.02.2016

Fúha, jestli takto některé ženy žijou.... Na konci moc velký happy end.

hanka616
02.02.2016

Děj je trošku nepravděpodobný, ale co já vlastně vím :-)

veeverka
14.12.2015

občas trochu zdlouhavé, ale jinak dobré.

veronie
06.12.2015

U některých knížek má člověk problém, prokousat se přes nezáživný začátek do příběhu. Což není tento případ. Kniha mě bavila od první stránky až do konce. Zajímavé téma, příběh, postavy, zkrátka všechno.

Leniiis
27.11.2015

První knížka od této autorky a mám rozporuplný pocity. Chvilku jsem četla se zaujetím, pak jsem se nudila a tak se to střídalo až do konce knihy. Jediný co mě na konci dostalo a dojalo tak to s Juliánem.

RADOST
23.05.2015

Je s podivem, co všechno autorka nahustí do jedné knihy. Spolu s povahovými rysy hlavních postav to zvyšuje pocit nepravděpodobnosti, ale zároveň i čtivost. A to je asi autorčino hlavní krédo. Děj se odvíjí dle přísloví: Kdo s čím zachází, tím také schází. Ovšem v závěru se propadá do červené knihovny. Pokud se chcete jen odreagovat a pobavit, přečtěte si. Mě však povahové rysy hlavní hrdinky a její stylizování se do role bránící se oběti rozčilovalo a závěr odradil od další Váňové.

Prateri
18.05.2015

Začátek knihy mě málem odradil,ale pak jsem si asi zvykla, protože jinak to není možné, že jsem ji během neděle přečetla:-)

Blanice
16.03.2015

Těch událostí, které jsou možné, je tolik, až je to nemožné. Ale co, je to taková dámská pohádka, za všechny nedobroty stihne hlavní hrdinku Boží trest v podobě parkinsonovy nemoci, načež hrdinka prozře, obrátí se na správnou cestu a vše se v dobré obrátí. Hallelujah!

alnahu
21.02.2015

Kniha se mě líbila i když děj trošku zvláštní ,ale vše je možné.

1casper
21.09.2014

Knížku jsem četla na 2x. Poprvé jsem ji po pár stránkách odložila, byla jsem zhnusena....po čase jsem se k ní vrátila, přiznám se, že určité pasáže jsem v rámci pudu sebezáchovy přeskákala a děj se slušně rozvinul......je tady moc hezky ukázané, že stejně nikdo před ničím nevyřešeným neuteče.....vše se v životě nějakým způsobem vrátí.

sabca
17.06.2014

Kniha se mi četla dobře. Byla nabitá dějem a myslím že tam nebylo nic co by nebylo ze života. Ani nemohu říci, že by byla jedna z nejhorších od této autorky. Myslím dokonce že by mohla mít pokračování a také bych si ho přečetla. Doporučuji.

Marika Vanova
24.05.2014

Sorry, ale tato kniha mě vůbec nezaujala tématem bordelu atd. a proto ji odkládám a nebudu ji ani hodnotit. Zkusím od M. Váňové něco jiného.

orinka3
20.05.2014

Knížku jsem četla s velkým zaujetím. Když se podívám na současný život kolem, kolikrát jsou skutečné příběhy ještě víc nepravděpodobné. Takže knihu hodnotím na výbornou za čtivost i obsah - až na jednu výjimku: závěr. Při jeho pročítání se mi náhle před očima ocitl závěr filmu Limonádový Joe. Paní Váňová měla těch šťastných náhod trošinku ubrat. Méně by bylo více.

Pavlina357
29.01.2014

Knížka opět čtivě napsaná. Četla jsem již lepší knihu od autorky, nicméně špatná není.

myšpa
31.12.2013

Kniha hodně zklamala, úplně nepravděpodobný děj.

ivkalia
16.11.2013

Kniha se mi líbila, doporučuji. Paní Váňová umí psát.

Ankavi
11.11.2013

Kniha se mně líbila, i když od této autorky znám ještě lepší knihy. Nicméně i tuto jsem přečetla jedním dechem.

stefi61
26.06.2013

Tuto knihu vřele doporučuji. Jak píšou i ostatní uživatelé, přečetla jsem jí jedním dechem. Nejdříve pomalejší začátek, ale pak jsem se opravdu začetla a stala se z toho kniha ze života "obyčejné ženy".

VladkaBU
24.06.2013

Zprvu jsem si myslela, že celá knížka bude o Prvosence, ale rozvinul se hezký příběh. Dočetla jsem ji téměř jedním dechem

1alena1
05.06.2013

Knížka je čtivá a nesouhlasím s komentářem, že zápletky jsou nepravděpodobné. Bohužel dnes je život tak složitý a kvůli penězům (většinou kvůli penězům) se dějí věci, o kterých se jiným ani nezdá a často se lidi chovají nenormálně, nemorálně, nepředvídavě - jen aby si splnili nějaké cíle nebo získali prachy, které se "poctivou" prací dají sehnat jen těžko. Zažila jsem, bohužel, tolik příběhů založených na lži a s úmyslem ublížit, že už si hodně vybírám své nejbližší okolí. Doba není jednoduchá pro mladé lidi, toužící užít si všeho krásného, co svoboda nabízí, ale když na to není...

pavka_2009
30.04.2013

Je to první kniha od paní Váňové, kterou jsem ani nedočetla do konce.

Neri
11.04.2013

Pro mě určitě jedna z nejslabších knížek autorky, ale nemohu říct, že by byla vyloženě špatná nebo postrádala čtivost. Zhruba první třetinu knihy jsem byla šokovaná obhroublostí hrdinů, pak jsem si zvykla, v poslední třetině zase kniha finišuje do sladkobolného a vrcholně nepravděpodobného konce. Celou dobu jsem měla problém alespoň trochu pochopit chování nejen hlavní hrdinky, ale i ostatních postav. Přesto si s chutí přečtu každou další autorčinu knihu, její styl psaní je mi velmi příjemný a zatím jsem nikdy nebyla vysloveně zklamaná.

asterixka
03.04.2013

Bohužel, děj velmi nepravděpodobný, nepřirozeně psané a především ta mluva, přímá řeč... nepředstavitelné, že spolu lidé hovoří takovým způsobem, jako v knize. Štvaly mě rovněž neustálé instriky, hlavní hrdinky i ostatních. A konec - naprosté fiasko, odbyté na pár stranách. Magda Váňová umí psát určitě líp, jak jsem se v předchozích knihách přesvědčila...