Ať myši nepláčou

Když myši nepláčou, má člověk všeho dostatek. Novinářka a výtvarnice Karla o to usiluje celý život. Po rozvodu zůstala sama se synem, který je smyslem jejího života, a má podvědomý strach, že mu nebude moci dopřát všechno, co mají ostatní děti. To ji donutí vzít i práci placené společnice. Tučné výdělky jí přinášejí dlouhodobé vztahy k cizím mužům, kteří však zničí její budoucnost ve chvíli, kdy ji zaskočí vážná nemoc. Karla se ocitne na úplném dně, ale znovu se silou vůle zvedne a se svou chorobou začne úspěšně bojovat. Tím se osvobodí od dřívějších obav a úzkostí a najde možnosti, jak dát svému osudu nový smysl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136911/at-mysi-neplacou-136911.jpg 3.9141
Romány, Literatura česká
Vydáno, Šulc - Švarc

Kniha Ať myši nepláčou

josska
22.07.2020

Spisovatelku čtu moc ráda, píše takové knihy ze života,mám je ráda na proložení,,ale tady od té jsem se nemohla odtrhnout,byla čtivá,místy nechutná,až mě to překvapilo,,a dočítala jsem se slzami v očích.....

palka452
29.02.2020

Váňová je nemastná neslaná... hlavně když se napíše hodně knížek ..dobře se to čte ale nemá to hlavu a patu ..logika postav 0...

ber-tram
27.01.2020

Osobní tip nedoprovodila Pikalenka nápovědou, o čem kniha je, jen mi ji ukázala. Hm, česká autorka, kterou neznám, proč ne?
Vydává ji Šulc & spol. stejně jako Zdenu Frýbovou. I sazba a písmo jsou stejné, což evokuje pocit, „jakoby“ jste četli Frýbovou. Váňová ale fabuluje vlažněji. Civilnímu rozvrhu nechybí svrchovaná povídavá vitalita, leč postrádá onen pro Frýbovou příslovečný sarkastický elán a přehřívání reality ad absurdum. Možná proto, že životními prkotinami Váňová nahání stránky (vaříme nudle s mákem, koprovku... o žrádle až běda), načež fackující karamboly odmávne jakoby skoro nic (rozchody, vražda!). A když ji uhrane film, prostě ho přikopíruje do děje (Deliverance). Ale drží souvislosti, byť vzdáleně zní trochu jako Patrik Hartl, což není poklona.
Přesto se od knížky nejde snadno odpoutat, stránku od stránky se vybarvuje. A kdybychom šmahem ostouzeli všední hluché pasáže, můžeme jako hluchý odpravit celý náš život.
Autorce patří pozornost, neboť do Ať myši nepláčou vměstnala kvantum epizod / námětů pro řadu jiných románů, kterých ovšem sama řadu už napsala. O čem asi budou? 4/20

jan6775
05.01.2020

Kniha má čtivý děj a zajímavé zápletky. Nahlíží na povahu žen a jejich manipulaci s muži, tak aby dosáhli svého.

Aleh
02.12.2019

Žena toho vydrží opravdu hodně. Zase se to potvrdilo na příběhu Karly, která se po rozvodu stará sama o svého syna. A neváhá pro něho udělat mnohé. Když je člověk zdravý, tak má síly na rozdávání, ale když přijde nemoc, je to horší... V životě není nic zadarmo a zkušenost a následné poučení je k nezaplacení. Čtivá kniha pro ženy, které si oblíbily tvorbu Magdy Váňové.

Cher
31.07.2018

Kniha se mi líbila. Dobře se četla. Konec trochu nečekaný, ale dojemný.

Jordyz
12.07.2018

Oddychovka nacpaná dějem tak, že mám pocit, že by to vystačilo na celou ságu. Oblíbená autorka opět nezklamala.

lopinka
13.01.2018

Úžasná kniha!

Magda Váňová
česká, 1954

všech 23 knih autora

Kniha Ať myši nepláčou je v

Právě čtených3x