Ať myši nepláčou

Ať myši nepláčou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136911/at-mysi-neplacou-136911.jpg 4 176 48

Když myši nepláčou, má člověk všeho dostatek. Novinářka a výtvarnice Karla o to usiluje celý život. Po rozvodu zůstala sama se synem, který je smyslem jejího života, a má podvědomý strach, že mu nebude moci dopřát všechno, co mají ostatní děti. To ji donutí vzít i práci placené společnice. Tučné výdělky jí přinášejí dlouhodobé vztahy k cizím mužům, kteří však zničí její budoucnost ve chvíli, kdy ji zaskočí vážná nemoc. Karla se ocitne na úplném dně, ale znovu se silou vůle zvedne a se svou chorobou začne úspěšně bojovat. Tím se osvobodí od dřívějších obav a úzkostí a najde možnosti, jak dát svému osudu nový smysl.... celý text

popeluška
01.09.2016 3 z 5

První knížka od této autorky a pocity ? ani vlastně nevím....asi mi kniha moc nesedla ale stane se ......musím od autorky vyzkoušet ještě jinou a dát jí šanci

helča5
27.08.2016 3 z 5

Určitě bych nechtěla žít jako hlavní hrdinka,ale chápu,že každý chce být zdravý,mít milovanou rodinu,čas na koníčky a děti,ale ne za každou cenu,na to bych asi neměla žaludek,ale,každý svého štěstí strůjce.

ritz
15.02.2016 3 z 5

Fúha, jestli takto některé ženy žijou.... Na konci moc velký happy end.

hanka616
02.02.2016 3 z 5

Děj je trošku nepravděpodobný, ale co já vlastně vím :-)

veeverka
14.12.2015

občas trochu zdlouhavé, ale jinak dobré.

veronie
06.12.2015 5 z 5

U některých knížek má člověk problém, prokousat se přes nezáživný začátek do příběhu. Což není tento případ. Kniha mě bavila od první stránky až do konce. Zajímavé téma, příběh, postavy, zkrátka všechno.

Leniiis
27.11.2015 3 z 5

První knížka od této autorky a mám rozporuplný pocity. Chvilku jsem četla se zaujetím, pak jsem se nudila a tak se to střídalo až do konce knihy. Jediný co mě na konci dostalo a dojalo tak to s Juliánem.

RADOST
23.05.2015 3 z 5

Je s podivem, co všechno autorka nahustí do jedné knihy. Spolu s povahovými rysy hlavních postav to zvyšuje pocit nepravděpodobnosti, ale zároveň i čtivost. A to je asi autorčino hlavní krédo. Děj se odvíjí dle přísloví: Kdo s čím zachází, tím také schází. Ovšem v závěru se propadá do červené knihovny. Pokud se chcete jen odreagovat a pobavit, přečtěte si. Mě však povahové rysy hlavní hrdinky a její stylizování se do role bránící se oběti rozčilovalo a závěr odradil od další Váňové.

Prateri
18.05.2015 4 z 5

Začátek knihy mě málem odradil,ale pak jsem si asi zvykla, protože jinak to není možné, že jsem ji během neděle přečetla:-)

Blanice
16.03.2015 3 z 5

Těch událostí, které jsou možné, je tolik, až je to nemožné. Ale co, je to taková dámská pohádka, za všechny nedobroty stihne hlavní hrdinku Boží trest v podobě parkinsonovy nemoci, načež hrdinka prozře, obrátí se na správnou cestu a vše se v dobré obrátí. Hallelujah!

alnahu
21.02.2015 5 z 5

Kniha se mě líbila i když děj trošku zvláštní ,ale vše je možné.

1casper
21.09.2014 4 z 5

Knížku jsem četla na 2x. Poprvé jsem ji po pár stránkách odložila, byla jsem zhnusena....po čase jsem se k ní vrátila, přiznám se, že určité pasáže jsem v rámci pudu sebezáchovy přeskákala a děj se slušně rozvinul......je tady moc hezky ukázané, že stejně nikdo před ničím nevyřešeným neuteče.....vše se v životě nějakým způsobem vrátí.

sabca
17.06.2014 5 z 5

Kniha se mi četla dobře. Byla nabitá dějem a myslím že tam nebylo nic co by nebylo ze života. Ani nemohu říci, že by byla jedna z nejhorších od této autorky. Myslím dokonce že by mohla mít pokračování a také bych si ho přečetla. Doporučuji.

Marika Vanova
24.05.2014

Sorry, ale tato kniha mě vůbec nezaujala tématem bordelu atd. a proto ji odkládám a nebudu ji ani hodnotit. Zkusím od M. Váňové něco jiného.

orinka3
20.05.2014 4 z 5

Knížku jsem četla s velkým zaujetím. Když se podívám na současný život kolem, kolikrát jsou skutečné příběhy ještě víc nepravděpodobné. Takže knihu hodnotím na výbornou za čtivost i obsah - až na jednu výjimku: závěr. Při jeho pročítání se mi náhle před očima ocitl závěr filmu Limonádový Joe. Paní Váňová měla těch šťastných náhod trošinku ubrat. Méně by bylo více.

Pavlina357
29.01.2014 3 z 5

Knížka opět čtivě napsaná. Četla jsem již lepší knihu od autorky, nicméně špatná není.

myšpa
31.12.2013 1 z 5

Kniha hodně zklamala, úplně nepravděpodobný děj.

ivkalia
16.11.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji. Paní Váňová umí psát.

Ankavi
11.11.2013 4 z 5

Kniha se mně líbila, i když od této autorky znám ještě lepší knihy. Nicméně i tuto jsem přečetla jedním dechem.

stefi61
26.06.2013 5 z 5

Tuto knihu vřele doporučuji. Jak píšou i ostatní uživatelé, přečetla jsem jí jedním dechem. Nejdříve pomalejší začátek, ale pak jsem se opravdu začetla a stala se z toho kniha ze života "obyčejné ženy".