Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti – přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky, tentokrát o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku románu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Jeho lékařská anamnéza není k nalezení, není jasné, co se mu přihodilo a kdo mu ublížil. Autorka krok za krokem rozplétá složitý případ dětské úzkosti, která u Kevina vedla k neřízené agresivitě. Dlouhodobá terapie a až neuvěřitelná míra empatie a pedagogické intuice vede k pomalému a těžkopádnému uzdravení zprvu nezvladatelného Kevina, kterému děti přezdívají Zvíře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56769/big_zvire-pribeh-o-klukovi-ktery-promlu-mJJ-56769.png 4.6200
Žánr:
Literatura světová, Příběhy

Vydáno: , Portál
Originální název:

Murphy's boy, 1983


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil

Amees
10.12.2020

Torey mě opět nezklamala. Nechávám doznít.... Silný příběh, nelze srovnávat s jinými příběhy od Torey. Každý má své plus a mínus. Bylo by to jako srovnávat, která bolest je větší.. Každý její příběh je opravdový a zaslouží si přečtení. Protože oni to prožili.. Oni byli bojovníci a oni si zaslouží, aby to lidé věděli.. Doporučuji.

Lexand
28.11.2020

Působí to hodně autenticky.


1.Agness
30.03.2020

Moje třetí kniha od Torey, čtu teď jednu za druhou, a tak se mi dobře srovnává. Tenhle příběh se vymyká tím, že Torey pracuje s adolescentem, popisuje jeho neskutečný příběh, který se mnou upřímně dost pohnul. Navíc mě kniha zaujala tím, jak autorka odhaluje do jisté míry i svoje soukromí, je cítit, že dětem se doslova odevzdává, věnuje jim velké množství svého času. Tím příběh posunuje opravdu na osobní výpověď, dokáže chytit za srdce a celý příběh prožíváte s ní. Obdivuju ji, kolik dětí a kolik projektů zvládá, jak psychicky, tak fyzicky...
V komentářích celkem často píšete, že vás kniha ze začátku nevzala. Je to rutinní, Kevin se vrací ve smyčkách tam, kde začínal, a Torey se s ním musí znovu odpíchnout ze dna. To podle mě dělá příběh opravdovým a jsem ráda, že autorka se se svojí prací touhle formou dělí, upřímně, otevřeně a celému světu ukázuje, že to hlavní, co uplatňuje je trpělivost a vytrvalost a nebojí se říct, že neví, co je dobře a co špatně. Ukazuje, že to nejdůležitější je se člověku věnovat, být s ním.
Trošku jsem od knihy očekávala, že mi ukáže, jak jednat se staršími problémovými dětmi, ale Kevin patří do úplně jiné skupiny dětí, kteří nepoznali dětství a nemůžou najít sami sebe. Nicméně Kevina jsem si oblíbila, držím mu palce a těším se na další nemluvňátko.

luckomar
27.03.2020

Mne to zase až tolik nevzalo, ale bude to tím, že srovnávám se spratkem.

Viky007
17.12.2019

Uf, tenhle příběh mi dal pěkně zabrat. Musím říct, že s každou další knihou obdivuji Torey čím dál víc. Obdivuji, že nad těmito "rozbitými" dětmi nezlomí hůl, nevzdá to s nimi. Kevinův případ bych nejspíš nazvala "jeden krok vpřed, dva kroky zpátky". Práce s ním musela být extrémně vyčerpávající a úplně jsem z textu cítila tu beznaděj. Přesto knihu doporučuji všemi deseti, určitě nebudete litovat.

kulatina
15.11.2019

Další výborná kniha od autorky psycholožky, která umí napravovat děti, které ztratily dětství. Do tohoto silného příběhu, kde kluk celá léta nemluví, a pouze sedí pod stolem zabarikádovaný židlemi, jsem se opět naprosto ponořila, prožívala jsem s Kevinem jeho prohry a nepatrné krůčky vpřed, a tušila, že tohle prostě musí špatně dopadnout. Když jsem si na poslední stránce utírala slzy, jako první mě napadlo: " Díky, paní autorko, milá Torey, opět jste nezklamala, a co víc, nezklamal ani stát. Vždycky se našlo řešení a zařízení, které bylo vhodné pro další kroky." Škoda, že jsem u sebe neměla své, dnes už dospělé děti, ale musela jsem alespoň poňuňat našeho pejska. Každá drobná láska se v živé bytosti navždycky zapíše. Knihu zařazuji mezi poklady.

Sariklen
23.10.2019

Naprosto úžasná kniha, která mě pohltila už od první stránky a jen stěží pustila u poslední. Možná ani nemám slov, která by dostatečně popsala její kvality, hloubku a vliv. Kniha, která je krásný příkladem člověka, který dělá svou práci srdcem, jako profesionál, tak, jak by ji měl vykonávat. Více takových mezi námi!

Damaj
19.10.2019

Prvními 150 stranami jsem se musela prokousávat, myslela jsem, že poslední knihu od Torey ani nedočtu, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem vydržela, neboť posledních 50 stran stálo opravdu za to a nemohla jsem se odtrhnout (škoda, že 50 stran ze 300)

1