Dračice a mazánek

Zkušená dětská psychoterapeutka a speciální pedagožka poutavě vypráví příběh Casandry a Drakea. Casandra byla unesena vlastním otcem a po několik let byla držena na neznámém místě. Když ji našli, nikdo ji nepoznával, z dobrosrdečné a učenlivé dívenky se stala nezvladatelná malá nestvůra, s níž si nikdo nevěděl rady. Drake je na rozdíl od Casandry domácí mazlíček, ale na veřejnosti, tedy ani ve škole, z něho nedostanou ani slovo. Po dlouhé a nekonečně trpělivé terapii se autorce-terapeutce podaří s oběma dětmi navázat kontakt a vrátit je do společenství dětí a rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24013/dracice-a-mazanek-O1w-24013.png 4.8157

Twilight Children (2005)

Vydáno:, Portál

Kniha Dračice a mazánek

jaroiva

Těžko popsat pocity bezprostředně po přečtení, to si prostě musíte přečíst...
Silná knížka, místy těžké momenty, hodně k zamyšlení.
Doporučuji.

cie
07.06.2018

Úžasné! Stejně jako všechny ostatní knihy od této autorky!

Chesterton
10.02.2018

Všechny knihy Torey jsou burcující, drsné, vzbuzující pobouření a odpor a zároveň jemné, citlivé a plné naděje a lásky:)
Tato pro mne nejvíc. Asi, že není z prostředí speciálních pedagogů, ale psychiatrických diagnóz.
Obojí spolu v případě Torey, jejíž umělecké jméno vzniklo z Victorie (vítězství:)) velice úzce souvisí.
Asi v polovině knihy jsem si říkala, že je nejvíce ponurou a bezvýchodnou knihou, kterou jsem četla. Pak přišel jemný posun v případě Dračice a jen jsem žasla, jak dokáže skutečný odborník pomocí "obyčejného povídání" o vzpomínkách na děsivé věci v dětsví rozplétat život ohrožující zážitky!!
Zároveň jak je to složité a i terapeut se velice nadře, zejména u dětí.
Z této knihy lze pochopit, jak jsou sdílené prožitky a pocity pod vedením profesionála léčivé. Zároveň i to, že je nutné vše podniknout co nejdříve. A ani tak nejde o nic snadného, ale vyčerpávající práci pro obě strany.
Velice se mi líbil příběh staré ženy, zapojený do příběhu Mazánka, kde se trochu dotýká rodinných terapií.
Povedená a hlavně přínosná kniha.

popeluška
07.02.2018

Po knize bych sama nesáhla,ale byla mi doporučena a půjčena :-) tak jsem to zkusila a jsem nadšená. Kniha se čte moc hezky.Autorka je naprosto úžasná a já před ní smekám....a děkuji.Určitě si přečtu i její další knihy.

Sisssi
25.11.2017

Překlad se mi nezdá být ideální a hned na prvních stránkách lze najít pravopisnou chybu.

danazeskolky
22.10.2017

Kniha z jine kategorie, ne kazdy ma rad pohled do zakulisi terapie. Mne to je blizke, mozna i proto, ze jsem v sobe mela take bolave misto. Jako velmi dulezite vidim to, ze i kdyz se nekdo chova jako spratek, je to vlastne volani o pomoc a temer vzdy se da aspon neco napravit, kdyz je u toho dobry clovek.

Gabba99
15.08.2017

Skvělá kniha, která ukazuje, jak je dětská duše křehká, a jak každé slovo i čin mohou ovlivňovat život druhých, a zvláště těch malých křehkých dušiček. Také kniha o lidech, kteří mají trpělivost těmto dušičkám pomáhat, co přitom cítí, a že to není vždy lehké.

Aveli
13.02.2017

Moc se mi líbili všechny prolínající se příběhy, i když nejvíc mě zaujal Drake, ke konci jsem tušila, že je to s ním takhle. Mrzelo mě jak to dopadlo s Gerdou, škoda, že už ji Torey nemohla pomoc.