Poprvé a pak pořád znovu

Když v květnu tohoto roku vyšla v Německu kniha Poprvé a pak pořád znovu, stala se okamžitě bestsellerem a její autorka rázem nejčtenější německou ženskou autorkou. Neobvykle otevřená výpověď Lisa Moosové, která se ve svých šestnácti letech ocitla ve světě prodejné lásky a která se nyní ve svých sedmatřiceti rozhodla vylíčit svůj mimořádně pohnutý osud, oslovila během jediného měsíce více než sedmdesát tisíc čtenářů. Přestože se autobiografický příběh Poprvé a pak pořád znovu odehrává převážně ve světě prostituce, jeho síla a čtenářská přitažlivost netkví pouze v otevřenosti líčení sexuálních scén, nýbrž i v lidskosti, odvaze a upřímnosti její autorky. Přes všechny pády, dramatické zvraty se Lisa Moosová nikdy nevzdala naděje a víry v opravdovou lásku, která jí jako ženu a matku provázela po celý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11035/poprve-a-pak-porad-znovu-11035.jpg 4.1191

Das erste Mal und immer wieder (2005)

Literatura naučná, Biografie a memoáry, Erotika
Vydáno:, Rybka Publishers

ještěrka38

Chvilkama hodně nechutný příběh. V podstatě nic ohromujícího nebo překvapujícího.

PetraBery

Přečteno spíše ze zvědavosti, kolegyně měla knihu na stole. Kdybych nepřečetla, o nic bych nepřišla. Životní příběh Lisy mě moc nebavil, stále se opakující scénář… Informace o prostituci byly některé drsné a zvrácené. Ona sama byla prostě nepoučitelná a její vztah k synům mi jako matce přišel nepochopitelný.

LuckyZ

Vynikající kniha otevřeně popisují prostituci. Velmi mě překvapila, a četla se velmi dobře. Doporučuju.

Dashow

Přečetla jsem, téma velice zajímavé, ale musím se přiznat, že už jsem se musela ke konci do čtení nutit. Pořád jedno a to samé dokola.... šlapu, zamiluju se, nešlapu, rozejdu se, ... šlapu, zamiluju se, nešlapu, rozejdu se, ... šlapu, zamiluju se, nešlapu, rozejdu se, ... Pořád znovu a znovu. Myslím, že už jsem četla zajímavější knihy. Nenachne, ani neurazí.

Nika_bk

Je mnoho ľudských osudov a tento patrí medzi tie, ktoré by nikto žiť dobrovoľne nechcel...poprečítaní tejto knihy som si červenú uličku v Amsterdame prezrela inými očami..

lil16
15.06.2017

Knížku jsem četla na doporučení známe. Věděla jsem, co od knihy očekávat, ale nedočetla jsem. Hlavní hrdinka mě začala ke konci hrozně iritovat a neměla jsem vůbec chuť knihu dočíst jelikož jsem věděla, že je to pořád dokola a že hlavní hrdinka je neponaučitelná.

EvikU.
06.04.2017

Byla to síla a byla to síla. Jo dočetla jsem ji, ale bylo to fakt něco.

oolinkaa
04.08.2016

Tak moc jsem se na knihu tesila a ve finale jsem se musela premlouvat, abych ji docetla..bavi me cist o tomto tematu - prostituce,drogy atd..ale tato kniha byla peo me zcela nezazivna,spatne se mi cetla. Mozn je to tim,ze jsem cerstvou maminkou a nyni mam na toto uplne jiny pohled a nazor nez za ,,mlada,, . Nejvic mi vadili uvahy typu: nechat si dite, nenechat? Co mu dam jist..joo,radai pujdu sexovat a dite dam k adopci :/ to uz bylo na me moc..no nevim, nejsem z toho nadsena a urco se ke knize uz nevratim

Safik25
16.07.2016

Knihu mám doma již několik let. Ale až teď jsem dostala chuť si jí přečíst. A byla to síla. Jinak se to nedá nazvat. Nemohla jsem jí odložit, dokud nebylo dočteno. Dost drsné. Pro mě příběh jako z jiného světa. Doporučuji.

Loovenka
14.07.2016

Kniha nebyla špatná, ale stálo mě tak trochu víc úsilí ji dočíst. Zvrácenost lidí nezná meze, už tam chyběl jen fekál :D

maličkán
21.06.2016

Tak toto byla bomba. Velice čtivě napsaná autobiografie, vše syrově popisováno, bez servítků.Pár posledních stránek jsem dočítala v autě, když jsme jeli nakupovat, kde nikdy nečtu. Je neuvěřitelné, co zákazníci po prostitutkách požadují za praktiky. Hrdince zjevně nebylo nic zatěžko, asi byla sama nymfomanka. Bohužel nejsmutnější na tom bylo to, že do té její celoživotní hry zasáhly děti. Těch mi bylo hrozně líto. A kvůli nim měla takového života nechat, měla spoustu možností. Ale asi jí takový život vyhovoval a nehodlala se ho vzdát.

nikinikiniki
12.06.2016

Kam se na tuto knihu hrabe medializovaná a stále dokola omílaná knížka Padesát odstínů šedi.. tohle, to je teprv něco! ;) Určitě vřele doporučuju, kdo se nestydí a sem tam si něco přečte o sexu.

ivusse
20.02.2016

Ta nějak mám pocit, že se to všechno, co je v knize napsáno, za tak krátký čas snad ani nedá stihnout... co vše hlavní hrdinka udělala, dokázala, pokazila... není toho nějak moc? Lisa je mi dosti nesympatická tím, jak se chovala ke svým dětem, zejména k Steffenovi, kterého mi bylo dost líto. Celá kniha mi přijde spíš tak trochu přitažená za vlasy. Je to autobiografie, ale Lisa se doslova vyžívá v lascivních výrazech. Snad aby dodala knize na autentičnosti? Kniha není špatná, ale vracet se k ní jistě nebudu.

Mispulec
09.03.2015

Naprosto skvělá, otevřená a upřímná kniha.. Ani okamžik jsem neodsuzovala její život, každý ho nějaký má. Kdo se nestydí číst o sexu, tak vřele doporučuji :)

asam
24.11.2014

Knížku jsem nedočetla. Souhlasím s tím, že je to opravdu upřímně a otevřeně popsaná prostituce, ale nesouhlasím s tím, že těžké osudové chvíle v životě žen se dají řešit pouze tímto způsobem. Navíc je to kruté vůči dětem, které jsou v tom nevinně. A autorka si tento způsob života vybrala dobrovolně. Z knihy mám i pocit, že náhodné vztahy s muži sama vyhledávala. Určitě se jim nebránila,
Dávám dva bodíky, snad za odvahu jít s tím na veřejnost.

MarieŽ
11.10.2014

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem - síla - ale úžasně neuvěřitelné.

Amiran
11.10.2014

Tuhle knihu jsem přečetla ani ne do půlky, protože už jsem neměla sílu dál číst. Nebojím se pravdy a se zájmem zjišťuju, jaký osud potkal jiné lidi, ale tohle bylo něco, co jsem nemohla číst... Cítila jsem velkou až bezohlednost Lisy ke svým dětem, kdy dělala rozhodnutí, která ničila život nejen ji, ale i jejím synům. Bolelo mě až srdce, když jsem četla... nepopsatelné.

hany77
07.08.2014

Je to síla tahle kniha....nemohla jsem přestat číst ten silný příběh o tom, jak se třináctileté dívce díky znásilnění blízkým člověkem změnil život v peklo. Myslím, že toto stigma si nese celý život a podle toho ten život taky vypadá...nezodpovědnost, nevázanost, život jako na houpačce...miluje své děti, ale sobecky, není ochotná kvůli nim změnit směr svého života. Věřím, že pokud je nestabilní rodina a nedostatek citu v ní, vznikají i tyhle různé úchylky, chtíče všeho druhu a násilí. Možná se mýlím, ale tenhle pocit jsem měla v průběhu čtení této knížky. Vřele doporučuji k přečtení.

Vendidi
31.07.2014

Docela mazec. Byla jsem opravdu překvapená, co vše se může někomu v životě udát. Nad některými věcmi mi zůstával rozum stát.... A nad různými úchylkami jsem teda kroutila nevěřícně hlavou. Celou dobu jsem si říkala, že to snad nemůže být ani pravda. Každopádně Lisa byla odvážná, kniha se velice dobře četla a doporučuji :-)

zdazilek
30.07.2014

Kniha byla velice otevřená a skvěle napsaná. Občas jsem měla husí kůži z toho co vše Lisa prožila. Ale určitě doporučuji.

jeduna
29.07.2014

opravdu dojemnej příběh. a ona se ještě se diví, že bejt štětka neni zrovna procházka růžovou zahradou, kdežto ordinací občas jo. jestli teda tohle mělo bejt její poselství, tak dobrý, ale jinak nasrat.

Melaanie
16.07.2014

Hodně zajímavá knížka, vždy jsem se těšila na volné chvíle, až si jí budu moct zase číst.

Blanka78
03.06.2014

Luxusní čtení moje nejoblíbenější kniha :-)))

barbuskaa
27.04.2014

Naprosto neuvěřitelné čtení.. Překvapilo mě, jaké mají někteří muži úchylky.. Doporučuji :)

Prateri
16.03.2014

To teda je něco. K dalšímu komentáři se mi nedostává slov.

Nikusscha
13.03.2014

Naprosto nepopsatelné. Je hrozné, co si autorka musela prožít a v žádném případě jí to nezávidím, ale i tak klobouk dolů, že o té hrůze co prožila dokázala napsat tak poutavou knihu. Některé scény až nemyslitelné. Naprosto dokonale a mě se to četlo jedním dechem. Doporučuji!! :-)

ideaface
05.02.2014

Je strašné, jaký postoj chovají muži k ženám, a vyjímek je jen velmi málo, každá taková kniha donutí čtenáře přemýšlet a každého může donutí se zamyslet zda se vždy k ženám choval férově a zda je někdy nebral jen jako sexuální objekt a nic víc. Ženství je křehké a stačí jen jedna opravdu špatná zkušenost aby se pak celý život stal jedním velkým bojem. Autorka měla opravdu smůlu na chlapi. Ale všímám si že to má snad každá žena která jednou zažije nějaký sexuální útok. Pak jakoby tou zkušeností v chlapech probouzela už jen sexuální touhu a nic víc. Je jako zkažené zboží které patří do smetí a soucit si nezaslouží.

Michnicka
01.01.2014

Od knihy se nedá odtrhnout, ale pani, která jí napsala mi teda vůbec sympatická nebyla. Vůbec jsem s ní nesdílela názory, hlavně ohledně dětí. Steffena nejdříve moc chtěla a pak se ho opět vzdala. Jinak je to zase něco jiného si o tomto počíst, ale kam se teda ve vulgarismu a prostituci hrabe kniha ,,Hanebná kráska" od Martiny Colle a to byl smyšlený příběh.

mynaska
30.12.2013

Tahle kniha se mi opravdu líbila.

ivkalia
28.10.2013

Šokující, čtivé, pravdivé. Mohu jen doporučit.