Poprvé a pak pořád znovu

Když v květnu tohoto roku vyšla v Německu kniha Poprvé a pak pořád znovu, stala se okamžitě bestsellerem a její autorka rázem nejčtenější německou ženskou autorkou. Neobvykle otevřená výpověď Lisa Moosové, která se ve svých šestnácti letech ocitla ve světě prodejné lásky a která se nyní ve svých sedmatřiceti rozhodla vylíčit svůj mimořádně pohnutý osud, oslovila během jediného měsíce více než sedmdesát tisíc čtenářů. Přestože se autobiografický příběh Poprvé a pak pořád znovu odehrává převážně ve světě prostituce, jeho síla a čtenářská přitažlivost netkví pouze v otevřenosti líčení sexuálních scén, nýbrž i v lidskosti, odvaze a upřímnosti její autorky. Přes všechny pády, dramatické zvraty se Lisa Moosová nikdy nevzdala naděje a víry v opravdovou lásku, která jí jako ženu a matku provázela po celý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11035/big_poprve-a-pak-porad-znovu-4r7-11035.jpg 4262
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Erotika

Vydáno: , Rybka Publishers

Das erste Mal und immer wieder, 2005

Kniha Poprvé a pak pořád znovu

MirkaProk
24. listopadu

No, co k této knize napsat. Drsný příběh, chvílemi nechutný. A zjištění, že spousta chlapů jsou uchylní prasata.

JancaMia

Tohle bylo smutné , nicméně ještě pořád je to někde realita všedních dní ...

Jurajovamaka

Smutný, ale pravdivý príbeh chytajúci za ❤.
Deti by nemali trpieť :-(

maximus13
26.11.2020odpad!

Něco tak hloupoučkého a naivního člověk zřejmě potká pouze v této oblasti "podnikání". Ubrečená knížka o jedné hloupé osobě, která pochopitelně k sobě přitahuje další podobné individua. Knihu jsem si zapůjčil s představou, že se dozvím něco o pozadí a fungování této nelegální činnosti a s tím spojeným "podsvětím". Místo toho vás čeká pouze fňukání, stěžování, obviňování okolí a všech, kteří se do života dané hloupoučké slečny dostali. Na konci popsala pár svých opravdu nechutných Německých zákazníků a toť vše. V knize je však velice dobře vidět proč někdo začne v této branži. 1) úplně v první řadě peníze, ale spousta peněz. Kolem 20 let slečna pracovala ve velmi luxusním klubu, kde byli zákazníci velice movití. Totální finanční negramotnost slečny, kdy kopy peněz utrácí za byt, boty, šaty (neměla je k výkonu povolání) vyloženě uvádí závislost na denním nakupování drahých věcí. 2) volnost denních příchodů do práce. Buď jdu a vydělám balík, nebo se mi nechce. 3) pád do dluhů. S přibývajícími roky ji začínají nahrazovat mladší "spolupracovnice". Odchod do klubů nižších kvalit s klientelou "z ulice". 3) Potíže s finančákem kvůli dluhům, sociálce kvůli dětem. 4) Pád na dno, kdy se prodává za sklem ve výloze ve "vykřičené uličce". Lidská i knižní tragédie. Paní by měla chodit kanály a ne si hrát na rádoby spisovatelku. Lepší zpracování by jistě bylo, kdyby byla kniha napsaná jako rozhovor, který by vedl redaktor.

cirruska
03.10.2020

Sepsat takhle otevřeně příběh svého života, hlavně upřímně přiznat vše sama sobě a pak následně to poslat do světa vyžaduje obrovskou sílu a odvahu. Čtení to bylo zajímavé, jak z pohledu na svět prostituce a různých úchylek, tak i pro vhled do nitra "rozbité" ženy, která se nevzdává.

Popko
06.08.2020

Tak to byla jízda! Drsná kniha, silný, šílený a pravdivý příběh. 50 odstínů šedi se může jít zahrabat - přečetla jen první díl a o další nemám zájem.

Ashi
11.07.2020

Silný příběh.

ctenarka881
07.05.2020

Knihu jsem cetla uz pred lety, ale moc dobre si ji pamatuji.. neuveritelne zvraty.. byla jsem v soku a do ted si tu knihu pamatuji.. je to drsny pribeh, takze nic pro slabe povahy.. ale doporucuji