Hra o Elišku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Eliška je nalezené dítě vyrůstající v dětském domově. V deseti letech o ni projeví zájem bezdětní manželé. Některé děti z domova ji šanci přejí, jiné naopak závidějí. Dva z výrostků, o které nikdo zájem neprojevil, zuří. Ze vzteku si vezmou Elišku do parády. Osahávají ji, svlékají, nutí ji k různým obscénostem. Po každém návratu z rodiny musí dívka klukům platit výplatné. Elišce nezbývá, než peníze sebrat. Krádež se neutají. Všichni na Elišku naléhají, aby své počínání zdůvodnila. Přestože Eliška po nových rodičích velice touží, mlčí. Promluví, teprve když z domova uteče šestiletý David, Eliščin důvěrník. Na povrch vyplouvá pravda. V domově se děly nepravosti, ale všichni před nimi zavíraly oči. A co skuteční viníci? Nepovažují své počínání za nic trestuhodného. Šlo přece jen o obyčejnou hru kdo s koho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/9774/hra-o-elisku-9774.jpg 3.924
Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Erika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Hra o Elišku

Přidat komentář
jaja4
27. března

Na to, že Eliška bola napísaná len pred 10 rokmi, pôsobí archaicky, akoby z 80.rokov. Autorka má zvláštny výber slov a štýl jej rozprávania pripomína skôr filmový scenár než knihu. Skôr než dievčenský román, je to pre ženy.

Nela.Rob
05.04.2018

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Katka244
30.12.2017

Pěkný přiběh, pěkně se to četli, a židé z toho mráz po zádech. Šikana, to je snad ta nějvětší krutost, která existuje a je pořád málo trestná. Takových Elišek a Závodů je určitě moc.

Esmeralda168
13.08.2017

Knihu jsem nečetla, ale anotace mi připomněla, že jsem jednou něco podobného slyšela i v televizních novinách. Nechápu, proč v dnešní době když něco spáchají děti nebo nesvéprávné osoby, případ se odloží, jako by neexistoval nikdo dospělý, kdo měl mít nad nimi dozor! Kdyby za činy svých svěřenců měli jít před soud, jako to prý bylo za komunistů, to by si hodně rodičů a vychovatelů dvakrát rozmyslelo, zda jim stojí za to, dělat, že o ničem nevím!!!
A velký palec nahoru autorce za to, že se na problém rozhodla upozornit.

Leome
22.10.2016

Ač běžné nepatří česká literatura mezi mé oblíbené, tak tahle kniha mě rozhodně potěšila. Poutavý a zajímavý příběh, který rozhodně zaujme. Rozhodně doporučuji pro někoho, kdo hledá něco kratšího, ale zajímavého.

baral
31.12.2015

Dojemný příběh, smutný s dobrým koncem.Přečtený na jeden zátah.

Evik30
02.01.2015

Knihy s podobnými tématy mě dost zajímají. Zajímám se o děti z dětských domovů. Chceme si s přítelem i nějaké vzít do pěstounské péče. Příběh Elišky je zárověň smutný i veselý, plný napětí. Nakonec nalezne své štěstí v adoptivní rodině. Doporučuju přečíst všem koho tyto témata zajímají.

en.bee
16.11.2014

Strašně krásná kniha.Dojemné napsána.. Doporučují všem přečíst :)